Top

لزوم استفاده از ایمیل مارکتینگ در کسب وکارهای آنلاین

لزوم استفاده از ایمیل مارکتینگ

لزوم استفاده از ایمیل مارکتینگ در کسب وکارهای آنلاین

ایمیل مارکتینگ ابزاری است برای ایجاد فروش و بالا بردن نرخ تبدیل در وبسایت شما در این مقاله لزوم استفاده از ایمیل مارکتینگ رو توضیح می‌دهیم.

در مباحث دیجیتال‌مارکتینگ ما کلا با دو موضوع در ارتباط هستیم. موضوع اول جذب ترافیک و بازدید کننده برای سایت و موضوع دوم انجام تبدیل (تبدیل بازدیدکننده به مشتری) و فروش، به این منظورکه با استفاده از تکنیک‌ها و ابزارهایی ترافیک و مخاطب برای سایت ایجاد کنیم و در مرحله دوم با استفاده از ابزارها و تکنیک‌هایی دیگر بازدیدکنندگان و مراجعه‌کنندگان به سایت را تبدیل به خریدار و مشتری نماییم.

توضیح موضوع اول از چارچوب این مقاله خارج بوده و در مباحث بعدی به آن میپردازیم و در این مقاله فقط به موضوع دوم یعنی تبدیل به مشتری خواهیم پرداخت.

ایمیل مارکتینگ روشی است که، امکان جلب اعتماد، علاقه و اطمینان کاربران و مخاطبان را به ما می‌دهد تا در نهایت بتوانیم به فروش محصولات و خدمات خود به آنان بپردازیم.

 

لزوم استفاده از ایمیل مارکتینگ

طبق مباحث بازاریابی عصبی، خریداران و مشتریان هر کسب‌وکار یا وبسایتی به سه دسته تقسیم می شوند:

  • اولین دسته افرادی هستند که به اشتباه وارد کسب‌وکار و سایت ما می‌شوند.
  • دومین دسته افرادی هستند که قصد خرید فوری و آنی از محصولات و خدمات ما دارند، مانند کسانی که به عنوان مثال اقدام به خرید یک کت‌وشلوار از اولین مرکز خرید برای یک جشن عروسی آخر هفته می‌کنند.
  • سومین دسته افرادی هستند که قصد خرید فوری ندارند و فقط برای دریافت و مقایسه قیمت و یا مقایسه محصول، وارد سایت ما می‌شوند و برنامه‌ریزی خریدشان برای روزها و ماه‌های آینده است. مانند کسانی که قصد خرید تلویزیون کیفیت بالا برای منزل را دارند، قاعدتا این افراد قبل از خرید از چندین فروشگاه استعلام قیمت گرفته و تحقیق کرده و در نهایت با انتخاب بهترین گزینه اقدام به خرید می‌کنند.

نکته جالب در این تقسیم‌بندی این است که تقریبا ۳۰ درصد خریداران ما را مورد اول و دوم و ۷۰ درصد آن را مورد سوم تشکیل می‌دهند.

بنابراین باید کسب‌وکار خود را بگونه‌ای طراحی نماییم تا بتوانیم بیشترین سرویس را به ۷۰ درصد هدف در دسته‌ی سوم ارائه نماییم.

بهترین روش برای فروش به دسته‌ی سوم و یا ۷۰ درصد، جمع آوری اطلاعات تماس آنها می‌باشد تا پس از دریافت اطلاعات بر روی فعالیت‌های بازاریابی خود متمرکز شویم.

در مباحث دیجیتال مارکتینگ برای تحقق این هدف، بهترین کار، جمع‌آوری ایمیل علاقه‌مندان به کسب‌وکار، خدمات و محصولات و در قدم بعدی انجام ایمیل مارکتینگ روی آنها می‌باشد. نحوه دریافت اطلاعات تماس و ایمیل این دسته از مخاطبان را در بخش‌های بعدی مقالات به اشتراک خواهیم گذاشت.

در واقع در ایمیل مارکتینگ بعد از جمع آوری ایمیل‌های مخاطبین این فرصت را خواهیم داشت تا با ارسال ایمیل‌هایی بصورت متوالی، خودکار و در زمان‌های متفاوت بتوانیم بطور آهسته و تدریجی علاقه، اطمینان و اعتماد افراد به کسب‌وکارمان را بیشتر کرده و در نهایت سبب خرید آنها از مجموعه خود شویم.

اشتراک

دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک محقق و علاقه مند به حوزه های دیجیتال مارکتینگ مانند تولید محتوا، سئو، ایمیل مارکتینگ، بازاریابی شبکه های اجتماعی، طراحی سایت و....

بدون دیدگاه

یک دیدگاه بفرستید

برای تماس تلفنی کلیک کنید
×

عضویت در خبرنامه

دریافت آخرین مقالات، دوره‌ها و ویدیوهای آموزشی

لطفا درستی ایمیل را چک کنید