17 اشتباه دیجیتال مارکتینگ و چگونگی اجتناب از آن ها

اشتباه در دیجیتال مارکتینگ

در دیجیتال مارکتینگ ارزیابی مداوم، برای موفقیت کسب و کار شما نقش حیاتی دارد. توجه نکردن به نتیجه‌گیری و این که چه چیزی اشتباه است می‌تواند پیامد‌های بدی برای موفقیت کمپین ها و در نهایت کسب وکار شما داشته باشد

17 اشتباه دیجیتال مارکتینگمتخصصان دیجیتال مارکتینگ رایج ترین اشتباهات بازاریابی آنلاین را بررسی کرده و نکاتی را برای اجتناب از انجام آن ها ارائه داده اند.حتی ماهرترین متخصصان دیجیتال مارکتینگ هم کمپین هایی راه اندازی می کنند که نتایج مطلوب مورد انتظار آن ها را به دنبال ندارد. اما شما می توانید مطمئن شوید که کمپین بعدی شما هرگز با شکست مواجه نخواهد شد البته اگر از مرتکب شدن به این ۱۷ اشتباه خودداری کنید.

اگر وب سایت‌تان آپدیت نباشه در بهینه سازی سایت یا سئو، بازاریابی محتوا یا سایر استراتژی بازاریابی موتورهای جستجو به مشکل برخورد خواهید کرد. بسیاری از شرکت ها درک درستی از انتظاراتشون از شرکت بازاریابی دیجیتالی خود ندارند. در این جا ۱۷ تا از بزرگترین اشتباهات شرکت ها در دیجیتال مارکتینگ رو برای‌تان شرح می دهیم:

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که متخصصان دیجیتال مارکتینگ مرتکب آن می شوند نداشتن اهداف تحلیلی پیش از راه اندازی کمپین است. بجای این که سعی کنید کمپین شما موفق تر از آب در بیاید، باید سعی کنید اهدافی را مانند فروش، تکمیل فرم ها، تماس ها، ثبت نام ها برای خود مشخص کنید و مطمئن شوید که تجزیه و تحلیل ها به خوبی برای این اهداف تنظیم شده اند.

اندازه گیری ROI یا مزایای کمپین بر روی محصول، فروش سرویس و یا تعاملات بحثی چالش برانگیز است که شما باید آن را جدی بگیرید. برای همین است که به مشخص کردن تمام جزئیات باید اهمیت داده شود. شما باید از اشتباهات کمپین های پیشین خود درس گرفته و آن درس ها را در کمپین ها بعدی خود به اجرا در بیاورید.

استراتژی مستند شده قدم اول در هدف گذاری

بر طبق Hobspot فقط ۳۲% از بازاریاب های B2B ادعا می کنند که استراتژی بازاریابی مستند شده دارند. اگر شما B2B یا B2C باشید، این به این معنی است که تعداد قابل توجهی از رقبای شما استراتژی های دیجیتال مارکتینگ مناسبی نمی سازند. موفق نشدن در برنامه ریزی مناسب دیجیتال مارکتینگ یکی از بزرگترین اشتباهات در زمینه دیجیتال مارکتینگ است. شما نه تنها باید اهداف خود را مشخص کنید بلکه باید نحوه رسیدن به آن ها را از طریق انجام فعالیت های مربوطه تعیین کنید.

انتخاب هدف درست برای اجتناب از اشتباه در دیجیتال مارکتینگ
شما نه تنها باید اهداف خود را مشخص کنید بلکه باید نحوه رسیدن به آن ها را نیز تعیین کنید

اگر بخواهیم یک پیشنهاد خوب به شما بدهیم که توشه راه شما باشد باد بگویم اگر تیم بازاریابی کوچکی دارید بهتر است که بر روی ۲ یا ۳ استراتژی دیجیتال مارکتینگ در یک زمان تمرکز کنید و یا نهایتا شخصی را در نظر بگیرید که به شما برای ساخت یک استراتژی مستند شده دیجیتال مارکتینگ کمک کند. شما می توانید با مشخص کردن، امتحان کردن، و تمرکز کردن بر روی تاکتیک های خودتان بفهمید که دقیقا چه می گذرد. به این ترتیب شما می توانید کنترل بیشتری بر روی روند نتایج و نظم و ترتیب دادن به هر چیز دیگری داشته باشید.

 • نداشتن هدف گذاری برای مخاطبان بالقوه

حتی اگر یک برند بهترین محتوا را نیز بسازد اما آن را در زمان مناسب به دست مخاطب مناسب نرساند، بهترین فرصتی را که در اختیار وی قرار داده شده است را از دست خواهد داد. هر یک از کانال های ارتباطی دیجیتال مارکتینگ باید پر سر و صدا باشند، برآورده شدن این هدف نیازمند تلاش ها و هزینه های بسیار است تا محتوای شما به سمع و نظر افراد مناسب آن برسند.

مشخصات مخاطبان هدف خود را تعریف کنید، این مشخصات نباید فقط درباره توضیحات شخصی باشند بلکه باید نوع رفتار آن ها را نیز در بر بگیرد. سعی کنید از ابزاری مانند کوکی ها برای دستیابی به افرادی که از سایت شما بازدید کرده و یا به لیست ایمیل شما اضافه شده اند استفاده کنید. هدف گذاری های خود را پیرامون عناوینی چون سن، جنسیت، سطح تحصیلات، و علایق افراد در ارتباط با وقایع زندگی، قرار دهد.

قدم اول در راه اندازی یک برنامه دیجیتال مارکتینگ این است که درک بالایی از مخاطبین خود و نتایج دلخواه خودتان که قصد دستیابی به ان ها را دارید داشته باشید. این که بدانید مشتریان بافقوه چه کسانی هستند می تواند سبب متناسب شدن محتوای شما با علایق و مشکلات آن ها شود. بنابراین شما هر بار مناسب ترین مخاطبین را جذب خواهید کرد. مشخص کردن اهداف مناسب و مورد انتظار تاثیر بسزایی در موفقیت روز افزون شما در دیجیتال مارکتینگ دارد. پس شما باید هدفی را برای خودتان تعیین کنید که سبب افزایش ترافیک سایت، تعامل بهتر شبکه های اجتماعی و یا لید های بیشتر شود تا از این طریق بازده خودتان را بالا ببرید.

یکی از بهترین راه های ممکن برای مشخص کردن مخاطبین ساختن پرسونای خرید است. سرمایه گذاری برای زمان توسعه پرسونای خرید ارزش فراوانی را برای تیم تولید محتوای شما فراهم می کند و این کار در کنار آگاهی داشتن از داده های آماری جمعیت معنا پیدا می کند. شما باید اطلاعات خود را نسبت به مخاطبین خود بالا ببرید، اطلاعاتی چون قوانین آن ها در فرایند خرید، مسائلی که آن ها را شب ها از خواب بیدار می کند، اهداف شخصی آن ها و… و تمام عوامل موثر در ساختن محتوای فوق العاده که توجه آن ها را به برند شما جلب می کند.

مقاله پرسونا چیست؟ آموزش قدم به قدم طراحی پرسونا مشتری

مطالعه این مقاله اطلاعات جامعی درباره ی پرسونای خرید در اختیارتان قرار می دهد

 • به کار نگرفتن طرز تفکر مشتریان

بازاریابی نقش موثری را در تبدیل و بر قراری تعامل مشتریان دارد که توسط طرز تفکر مشتری کار می کند. برند ها اکنون از طریق شخصی سازی ، هدف گذاری ، تعیین مسیر راه و تحلیل داده ها قادر به ارائه یک تجربه شخصی که برای مشتریان ضمن فراهم کردن ارزش آن ها را برای دریافت محصولات بیشتر متقاعد می کند . اما این نکته را در نظر داشته بشید که با وجود رعایت تمام این کار ها، اگر مخاطب شما نتواند شما را در حین جستجو بیابد درواقع تمام زحمات شما بر باد رفته است. بهبود سئو بهترین تاکتیک برای افزایش رویت پذیری در قسمت جستجو و کمک به یافته شدن توسط مخاطبان هدف است . بنابراین مشخص کردن یک استراتژی سئو باید در اولویت شما قرار گیرد.

خبر خوب این است که تکنیک های آزمایشی سئو وجود دارند که در جهت نمایش پست های وبلاگ و وب سایت در موتور های جستجو عمل می کنند. برخی از این تکنیک ها عبارتند از:

 1. کلمه کلیدی ابتدایی خودتان را در عنوانف توضیحات متا، URL و نیز به شکلی مناسب در داخل متن به کار ببرید.
 2. افزودن ارزش ها و محتوای تاثیر گذار
 3. از بک لینک های مناسب استفاده کنید

دوره سئو تخصصی

هر آنچه درباره بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو (سئو یا SEO) باید بدانید

اگر چه الگوریتم های جستجو در حال تغییر هستند. به ان صورت که چیزی که امروز کاربردی است احتمالا فردا دیگر کاربردی نداشته باشد . بنابراین ادامه دادن به آخرین تمرینات سئو برای باقی ماندن ر فضای رقابتی ضروری است . اگر استراتژی سئوی خود را مشخص نکنید مطمئن باشید که یکی از بزرگترین اشتباهات ممکن در زمینه دیجیتال مارکتینگ را مرتکب شده اید. از دیگر فواید کار کردن با یک مشاوره دیجیتال مارکتینگ این است که شما قادر خواهید بود که از تجربیات آن ها در پیشرفته تر کردن فعالیت های آنلاین خود استفاده کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره چگونگی کار کردن با یک مشاوره دیجیتال مارکتینگ با ما در ارتباط باشید.

 • شخصی سازی اشتباه

ابتدا باید خصوصیات مشتریان را بشناسیم سپس با شناخت صحیح محصولات و ارائه صحیح آن به مشتریان در زمان مناسب می توانیم آن ها را برای خرید بعدی آماده کنیم.

 • تسلط نداشتن بر موبایل

موبایل در حال تبدیل شدن به قدرتمند ترین ابزاری است که کاربران از آن استفاده می کنند. امروزه بیشتر برنامه های کاربردی برای موبایل ساخته می شوند بنابراین شما باید استراتژی خاصی صرفا برای موبایل طراحی کنید. شما می توانید کار خود را از فهمیدن چگونگی ایجاد ارتباط کاربران با شما توسط موبایل و کار های لازم برای بهبود بخشیدن به این روند شروع کنید.

سازگاری وب سایت با پلتفرم موبایل
مطمئن شوید که وب سایت شما با انواع مختلف موبایل ها سازگاری دارد

اگر شما تا به حال اقدام به توسعه استراتژی موبایل خود نکرده اید ، می توانید برنامه ای خاص را برای ایجاد ارتباط با مخاطب خود در نظر بگیرید و پس برقراری ارتباط محتوای مناسب حال آن ها و نیز محتوای بهبود بخش روابط شما با مخاطبان را تولید کنید. شما باید مطمئن شوید که وب سایت شما با انواع مختلف موبایل ها سازگاری دارد سپس فروش ها و تخفیفات ویژه را متناسب با موبایل ها طراحی کنید.

 • بی توجهی به تولید محتوای مخصوص ایمیل مارکتینگ

اگر چه دستگاه ها و ابزار های متنوعی پیرامون کانال های بازاریابی را فرا گرفته اند ابزار هایی مانند موبایل و شبکه های اجتماعی اما این ها هیچ یک نباید سبب غافل شدن از ایمیل مارکتینگ شود. غافل شدن از ایمیل مارکتینگ اشتباه پر خرجی است که یک بازاریاب آنلاین می تواند مرتکب شود. نتیجه تحقیقات اخیر نشان دهنده آن است که ۹۱ درصد از آمریکایی ها علاقه دارند که از طرف شرکتی که در آن مشغول به کار هستند ایمیل دریافت کنند. ۸۱ درصد علاقه دارند که این ایمیل ها را به صورت ماهانه دریافت کنند و ۶۱ درصد نیز علاقه دارند که دست کم به صورت هفته ای دریافت کنند. بازاریاب ها می توانند اطلاعات دریافتی از مخاطبان را در ایمیل ها جایگذاری کنند.

دوره بازاریابی محتوایی

این کارگاه بر اساس یک داستان واقعی است!

 • بی توجهی به تست و بررسی (بخشی مهمی از کار)

شما می توانید جهت بالا بردن تاثیر گذاری ایمیل خود از تست کردن استفاده کنید. به عنوان مثال یک ایمیل را در یک گروه آزمایشی ارسال کنید اما با دو عنوان متفاوت. سپس زمانی که می خواهید ایمیل اصلی را ارسال کنید عنوانی را در آن قرار دهید که بیشترین اسقبال از آن شده است. مراقب باشید که تصمیماتی که می گیرید بر اساس داده های واقعی باشد نه احساسات شخصی شما. اصلا شما هیچ می دانید که مطالعه و بررسی چه ابزار قدرتمندی برای تبدیل لید به مشتری است!؟

به غیر از عملکرد فوق العاده آن در تصمیم گیری این بررسی ها می توانند ترافیک سایت شما را بالا ببرند، تجربه وب سایت شما را بهبود بخشند و نیز نرخ تبدیل شما را بالا ببرند. مردم می خواهند ببینند که چگونه کسب و کار شما به شکلی موفقیت آمیز به دیگران کمک کرد تا مطمئن شوند که آیا شما فردی مناسب برای بر طرف کردن نیاز های آن ها هستید یا خیر . این کار باور پذیری شما را بالا برده و موجب اطمینان زایی می شود . ضمن این که این کار یکی از ارزشمند ترین سرمایه هایی است که شما در پیش زمینه دیجیتال مارکتینگ خود می توانید داشته باشید.

هنوز هم بسیاری از برند ها یکی از رایج ترین اشتباهات دیجیتال مارکتینگ را با استفاده نکردن از مطالعه و بررسی ها در زمینه کاری خودشان جهت تجربه این نتایج حیرت انگیز تکرار می کنند. آن ها تصور می کنند که نتیج آن ها کافی نبوده و از زمان کافی و یا اجازه مشاور برخوردار نیستند. هر چند متعجب خواهید شد از این که ببینید مشاوران شما تا چه اندازه برای شتراک گذاری داستان موفقیت خودشان با شرک شما راغب هستند.

پس این مطالعه ها را در بازاریابی محتوایی خود دخیل کنید. روابط خودتان را با مشواران خود بهبود بخشید و به آن ها بفهمانید که می خواهید تاثیر مثبتی در شرکت و موفقیت مشتریان در داخل وب سایت داشته باشید. سپس این موارد را در ایمیل، قست جستجو، و بازاریابی شبکه های اجتماعی قرار دهید تا تلاش هایی که در زمینه دیجیتال مارکتینگ انجام می دهید مفیدتر واقع شود.

 • اجتماعی نبودن در شبکه های اجتماعی

بسیاری از بازاریاب ها فراموش می کنند که شبکه های اجتماعی مکانی است برای بحث ، ایجاد مکالمه و برقراری تعامل. آن ها این فضا را با مکانی برای صرفا انتشار و ارسال های گروهی اشتباه می گیرند در حالی که هرگز نباید ماهیت اصلی این فضا را فراموش کرد.

استفاده از شبکه های اجتماعی ( دیجیتال مارکتینگ )
شبکه های اجتماعی فضایی برای تعامل دو سویه می باشد

در شبکه های اجتماعی باید با کاربر هم صحبت شد، پای درد و دل او نشست و ارتباطی عمیق را از طریق مکالمه با وی تشکیل داد . پاسخ دادن به سوالات کاربران در شبکه های اجتماعی باعث می شود که رابطه ای عمیق تر میان شما و آن ها شکل گیرد که متعاقبا سبب تبدیل شدن آن ها به مشتریان دائمی و یا مخاطبین بالقوه می شود.

موضوع دیگری که باید درباره شبکه های اجتماعی در نظر داشته باشید پست گذاشتن بی هدف در شبکه های اجتماعی است. همه ما پست امسال مارک زاکربرگ را که در فیسبوک منتشر شد را به خاطر داریم: ما در حال تغییر و تحولات اساسی در ساختار فیسبوک هستیم. من در حال تغییر هدفی هستم که در اختیار تیم محصول خودمان قرار دادیم، هدفی که با تمرکز بر کمک برای یافتن محتوا مرتبط جهت داشتن تعاملات اجتماعی پر معنا تر است.

این کار بعد ها منجر به مشخص شدن چگونگی مشاهده شدن پست های برند ها و کسب و کار ها توسط کاربرن فیسبوک شد . البته این هدف باید یک چیز را اغوا می کرد: برهمکنش های معنا دار میان مردم.

ساختن محتوای مفیدی که به شکلی تاثیر گذار با مخاطبین شما تعامل بر قرار می کند همیشه بهترین فعالیت برای بازاریابی شبکه های اجتماعی بوده و به همین شکل باقی خواهد ماند . این کار باید یک هدف نهایی در متصل شدن به فالو های شما ، افزودن ارزش ها و نیز مجاب کردن آن ها برای انجام فعالیتی خاص باشد.

مقاله آموزش تولید محتوا اینستاگرام (۵ ایده + ۵ نکته)

نکاتی در مورد تولید محتوا در اینستاگرام بیان شده است که مطالعه آن مفید می باشد.

در این قسمت نکاتی برای تقوت استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی قرار داده ایم.

 1. پست شما باید چیزی را تعلیم دهد، سرگرمی و یا انگیزه ایجاد کند.
 2. زمانی را برای تولید بهترین سر تیترها صرف کنید. سوالات، حقایق، و چگونگی کار کردن در شبکه های اجتماعی. از ابزاری مانند co-schedules social optimizer (بهینه ساز پیام های اجتماعی) برای ساخت عناوینی بهتر استفاده کنید.
 3. افزایش تعاملات با پاسخ دادن به هر یک از کامنت ها
 4. ویدئو های زنده غوغا به پا می کنند، مخصوصا در فیسبوک و اینستاگرم . از آن ها برای بهبود روابط خود با فالور ها و مجاب کردن آن ها به انجام فعالیت ها استفده کنید.

 

 • خریدن فالوورهای شبکه های اجتماعی

اغلب اوقات به نظر می رسد که هدف داشتن حداکثر فالور های ممکن در حساب کاربری شبکه اجتماعی است. فالور های زیاد به شما چهره ای مشهور، جذاب و حرفه ای را می دهند. این در حالی است که مردم روز به روز در شبکه های اجتماعی حرفه ای تر می شوند تا جایی که امروزه به راحتی می توانند بگویند که فالور های شما جعلی هستند یا واقعی. بنابران شما باید حسابی را طراحی کنید که از افراد واقعی تشکیل شده باشد تا علاوه بالا بردن تعاملات خود بتواند اعتماد لازم را از طرف کاربران کسب کنید.

مقاله خرید پیج اینستاگرام: مزایا و معایب

در این مقاله توضیحات راجع به معایب خرید فالوور نیز بیان شده که مطالعه آن مفید می باشد

 • عدم استفاده از یک Third party برای نمایان کردن برند شما در شبکه های اجتماعی

هیچکس برند شما را بهتر از کارمندان و حامیان شما نمی شناسد پس بهتر است که برای تبلیغات طبیعی تر از آن ها استفاده کنید. آن ها که نمی توانند صرفا فارق التحصیلان دانشگاه باشند که شغلی برای امرار معاش خودشان یافته اند. شما باید بتوانید از آن ها نهایت استفاده را از جمله شناساندن و تعریف کردن از برند شما به دیگران، بکنید.

 • عدم ارسال پیام های دایرکت خودکار در شبکه های اجتماعی مانند توییتر

پیام های دایرکت خودکار غیر شخصی، آزار دهنده، و اطمینان دهنده آنفالو شدن سریع هستند. این فعالیت هنوز هم از آن چه که باید رایج تر است. پیشنهاد ما به بازاریاب های آنلاین این است که: هرگز این کار را انجام ندهید.

 • بی تفاوت نبودن نسبت به کاربران

شما نباید نسبت به کاربران خودتان بی تفاوت باشید. باید بتوانید تا حد امکان پیگیری های لازم را انجام دهید و استراتژی مناسبی را برای این روند در پیش بگیرید.

خدمات مشتریان بهینه و سریع
به یاد داشته باشید که اگر خدمات مشتریان بهینه و سریعی نداشته باشید ریسک از دست دادن مشتریان همیشه همراه شما خواهد بود

به عنوان مثال اگر کاربری آدرس ایمیل خودش را در سایت شما قرار داد تا ۲۴ ساعت پیام یادآوری برای وی ارسال کنید. این کار تاثیر فوق العاده ای در باقی ماندن در ذهن مشتری دارد که به مرور زمان سبب تبدیل شدن آن ها به مشتریان بالقوه می شود.

 •  عدم ارتباط با تیم فروش

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که بازاریاب های آنلاین مرتکب آن می شوند مرتبط نبودن با تیم فرش خودشان است. برای اطمینان حاصل کردن از این که آن ها لید های مورد تایید را دریافت می کنند، بازاریاب های دیجیتالی باید به صورت ماهانه با تیم فروش خودشان ملاقات کرده و روند کار را مورد بررسی قرار دهند.

 • برنامه ریزی ضعیف

در ارتش این جمله زیاد شنیده می شود “برنامه ریزی قوی جلوی اجرای ضعیف را می گیرد” وقتی صحبت از دیجیتال مارکتینگ می شود، عدم برنامه ریزی بزرگترین اشتباهی هست که افراد مرتکب می شوند. کمبود یا نبود یک استراتژی متمرکز منجر به تلف شدن زمان، پول و فرصت می شود. قبل از سرمایه گذاری واقعی باید نکات و برنامه های زیر رو در نظر بگیرید.

استراتژی دیجیتال مارکتینگ
برنامه مدون جز اصلی برای پایه های بازاریابی کسب و کار شماست

بازارتان رو بشناسید. یک برند باید شناخت درستی از رقبا، مشتریان دموگرافیک، کانال های توزیع کنونی و هرگونه اطلاعاتی در مورد دموگرافی و محصولات مرتبط به بازار خود داشته باشد. اهداف بازاریابی خودتون رو تعیین کنید. با دیجیتال مارکتینگ به دنبال چه اهدافی هستید؟ KPI یا شاخص عملکرد کلیدی شما برای سنجش موفقیت چیست؟ بودجه ای تعیین کنید. کل بودجه بازاریابی شما چه قدر هست؟ برای هر کانال چه قدر اختصاص می دهید؟ اگر بودجه محدودی دارید باید بسیار هوشمندانه هزینه کنید. برای مثال اگر می خواهید پاسخ مستقیمی از بازار دریافت کنید، حتما از تبلیغات کلیکی (PPC) به جای شبکه های اجتماعی استفاده کنید. برنامه مدون جز اصلی برای پایه های بازاریابی  کسب و کار شماست و بدون اون شانس موفقیت بسیار اندک است.

 • انتظارات غیر واقعی

وقتی یک شرکت بازاریابی دیجیتالی یا دیجیتال مارکتینگ رو اداره می کنید، شرکت های زیادی در اشکال، ابعاد و بودجه های مختلف می بینید. وجه اشتراک تمامی این شرکت ها با بودجه ۵۰۰ هزار تومانی تا ۵۰ میلیون تومانی و … در ماه برای دیجیتال مارکتینگ تنها یک نکته است : انتظار دریافت جواب سریع .

در بسیاری از مواقع هنوز جوهر قرارداد خشک نشده که انبوهی از تماس ها و ایمیل ها با سوالاتی مثل : چرا در صفحه اول گوگل نیستیم؟ یا چرا به هدف CPA در تبلیغات کلیکی نرسیدیم و غیره به سمت ما سرازیر می شوند. حتی اگر انتظارات به طور شفاف تعریف شده باشد. این ذهنیت که دیجیتال معادل نتایج فوری است یکی از بزرگترین سوء برداشت ها مخصوصا برای شرکت های تازه وارد به حوزه دیجیتال مارکتینگ است. واقعیت اینست که حتی کمپین های تبلیغاتی و بازاریابی دیجیتال هم برای توسعه، بهبود و بهینه شدن نیازمند گذر زمان هستند تا شما رو به اهداف مورد انتظارتون برسانند.

موارد زیر متوسط زمان مورد انتظار برای نتیجه گرفتن از یک سرویس دیجیتال مارکتینگ است:

کمپین تبلیغات کلیکی : ۹۰ روز

این عدد یک مدت زمان تخمینی است ولی با کمپین PPC نرخ ها و متن ها باید از طریق A/B testing بهینه شده باشد.  این اتفاق یک شبه رخ نمی دهد و برای بلوغ و اثربخشی نیازمند زمان است که معمولا ۹۰ روز طول می کشد.

دوره طراحی کمپین های دیجیتال

چگونه از تمامی ظرفیت‌های تبلیغات در فضای دیجیتال استفاده کنیم؟

بهینه سازی سایت یا سئو : ۹۰ تا ۱۸۰ روز

بهینه سازی سایت یا سئو یکی از جنبه های راز آلود دیجیتال مارکتینگ است زیرا گوگل تمامی تکنیک ها و قوانین را مخفی نگه می دارد و آن ها به صورت عمومی منتشر نمی کند. بنابراین، ما تلاش می کنیم اهداف قابل دسترس برای موفقیت احتمالی مشتری خودمان تعیین کنیم. اگر بخواهیم رک باشیم، ۹۰ روز در بهینه سازی سایت بسیار سخاوتمندانه است اما ۱۸۰ روز واقع گرایانه تر هست. البته همه این ها به کلمه کلیدی انتخابی و میزان رقابت برای آن کلمه بستگی دارد.

شبکه های اجتماعی : ۳۰ روز

شما باید در شبکه های اجتماعی فعال باشید و محتوای قدرتمندی را به اشتراک بگذارید و برای محتوای خود برنامه ریزی و تقویم داشته باشید. شبکه های اجتماعی رفته رفته داده محور شده اند و باید همانند سایر کانال های دیجیتال مارکتینگ ردیابی شوند. روزهای پست های فی البداهه در مورد اتفاقات داخل شرکت مثل صبحانه کاری با همکاران و غیره گذشته است.  این پست ها باید کاملا با هدف تعامل مستقیم با مخاطبین کسب و کارتون گذاشته شوند.  همچنین شبکه های اجتماعی نقش مهمی در استراتژی های بازاریابی محتوا ایفا می کنند.

استفاده از شبکه های اجتماعی ( دیجیتال مارکتینگ )
در شبکه های اجتماعی فعال باشید و محتوای قدرتمندی را به اشتراک بگذارید

صبور باشید و اجازه بدید تا کمپین های دیجیتال مارکتینگ شما بهینه شوند. این موضوع که شما در عرض یک تا دو هفته جواب نداده به معنای ترسیدن و نا امید شدن شما و تغییر استراتژی نیست. بسیاری از شرکت ها نمی توانند صبر کنند و با تغییر روند و استراتژی امکان یافتن یک روش مناسب برای کسب و کار خودشان را از دست می دهند.

 • آگاه نبودن

امروزه دیجیتال مارکتینگ دیگر درباره فضایی پر از ابهام و رمزآلود نیست. با پیشرفت و توسعه ابزارهای تحلیل گر، هر دلار و هر کلیک مشتری شما قابل ردیابی و بررسی است. سوال اینجاست: آیا شما منابع درستی برای تحلیل گری را در اختیار دارید؟ به عنوان یک صاحب کسب و کار، مدیر یا عضو گروه بازاریابی چگونگی خرج شدن بودجه بازاریابی شرکت جزو وظایف شماست. حتی اگر شرکت دیگری این کار را برای شما انجام می دهد اطلاع از شایستگی و کفایت آن گروه به چه شکلی خواهد بود؟

حتی اگر برندی با یک شرکت دیجیتال مارکتینگ همکاری می کند، شرکای کلیدی باید آگاه باشند و مالکیت داده های ارزشمند بازاریابی را در اختیار داشته باشند. برای مثال اگر یک کمپین تبلیغات کلیکی دارید، باید از نحوه کار با گوگل ادز (Google Ads) آشنا باشید. این امر باید برای همه کانال های دیجیتال مارکتینگ صدق کند. شما می توانید یک مشاور دیجیتال مارکتینگ استخدام کنید تا همانند یک مشاور مالی هر ماهه تمامی کانال های تبلیغاتی شما را بررسی و ممیزی و روش های بی کیفیت را حذف نماید. این کار در بلند مدت مبلغ قابل توجهی صرفه جویی در بودجه تبلیغاتی شما خواهد داشت. این کار بخش بازاریابی و فنی شما را ملزم رعایت قوانین و انجام بهینه امور بازاریابی و تبلیغات خواهد کرد.

دوره گوگل ادز (ادوردز)

سهم خود را از بازار گوگل دریافت کنید

 • عدم اندازه گیری نتایج

بخاطر داشته باشید که همیشه باید هزینه و تلاشی را که در کمپین ها دیجیتال مارکتینگ خود صرف می کنید به صرف کردن آن بیارزد. شما می توانید این کار را از طریق گوگل آنالیتیکس و یا هر ابزار سنجشی دیگر انجام دهید. سپس پس از تحلیل نتایج استراتژی های خود را بروز کرده و بر روی بهبود نتایج کار کنید. شما هرگز نخواهید دانست که آیا استراتژی شما کاربردی است یا خیر اگر که شما در انجام بازاریابی و تبلیغات خود شکست خورده اید.

فکر می کنید استراتژی دیجیتال مارکتینگ شما تا چه حدی تاثیر گذار است؟ امروزه در دنیای تکنولوژی عملکرد شما در زمینه دیجیتال مارکتینگ وابسته به دسترسی و بر قراری تعامل مصرف کنندگان امروزی است. شما خود به ان مطلب واقف هستید که تمایل مردن به ارتباط بر قرار کردن با برند ها معمولا در شبکه های اجتماعی مورد علاقه آن ها، در یافته شدن سریع هنگام جستجوی آن ها و نیز باقی ماندن آن ها در ایمیل ها است که صورت می گیرد.

بنابراین استراتژی دیجیتال مارکتینگ شما باید بتواند هنگامی که مشتریان شما به دنبال شما می گردند جوری عمل کنند که آن ها به سرعت شما را بیابند و همچنین آن ها بتوانند همیشه به راحتی در ارتباط با شما باشند. اشتباهات دیجیتال مارکتینگ بسیار متنوع هستند اما اشتباهات عمده ای نیز وجود دارند که بسیاری از شرکت ها آن ها را مرتکب می شوند، اشتباهاتی که می توانند به راحتی مانع از موفقیت آن ها شوند.

آن ها تصور می کنند که در انجام فعالیت های دیجیتال مارکتینگ در مسیر صحیح قرار دارند در حالی که آن ها طوری عمل نمی کنند که منجر به دستیابی به نتایج مطلوب آن ها در تولید ترافیک سایت، افزایش نرخ تبدیل و نیز افزایش فروش بشود.

نتیجه گیری

حالا زمان سلطه گری دیجیتال مارکتینگ است! از این راهنما کمک بگیرید تا بر هر اشتباهی که در زمینه دیجیتال مارکتینگ مرتکب می شوید غلبه کنید. از امتحان کردن عملکرد خود برای مشاهده محصولات تولید شده و چیز هایی که نیازمند مرتب شدن هستند اطمینان حاصل نمایید. مطمئن باشید که در زمان مقرر نتایج بزرگتر در تعاملات فالوورها، ترافیک سایت، نرخ های تبدیل و فروش را تجربه خواهید کرد. برای همراه شدن با گذر زمان و پیشرفت تکنولوژی آماده باشید. شما باید استراتژی دیجیتالی مقیاس پذیر همگام با روندها اتخاذ کنید.

۱ دیدگاه دربارهٔ «17 اشتباه دیجیتال مارکتینگ و چگونگی اجتناب از آن ها»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

موضوعات دیگر