ایده های دیجیتال مارکتینگ در طول جام جهانی 2018

ایده های دیجیتال مارکتینگ در طول جام جهانی ۲۰۱۸

مهم نیست که شما چقدر به فوتبال علاقه مندید، این نکته غیر قابل انکار است که در طول مدت جام جهانی باید تعامل مخاطبان خود را با خود با ایده های دیجیتال مارکتینگ در طول جام جهانی بیشتر کرده تا نتیجه بهتری دریافت کنید.

جام جهانی ۲۰۱۸ در حال برگزاریست، این بدان معنی است که ذهن و نگاه های کل دنیا متمرکز این رویداد بزرگ ورزشی است. ۳۲ کشور و ۶۴ مسابقه. چرا باید این فرصت را از دست داد؟

مهم نیست چیزی در مورد بازاریابی رویداد بدانید، هر شخصی در این دوره این الزام را احساس می کند که فرصت خوبی برای ترویج برندش فراهم گردیده است. که اتفاقاً خیلی درست فکر می کند.

در زیر ۷ ایده برای اینکه برند خود را در طول مدت جام جهانی از طریق دیجیتال مارکتینگ بالا بکشید ارائه می گردد:

۱- مخاطب خود را بشناسید

اگر یک کمپین ایمیل مارکتینگ اجرا می کنید، محتوای خود را شخصی سازی کرده و مخاطبان خود را بخش بندی کنید. شناخت مخاطبان الزاماً شناخت محل زندگی، جنسیت یا سن آن ها نیست، فهمیدن این که مخاطبان شما چگونه با محتوای شما درگیر می شوند (وقتی که ایمیل شما را باز میکنند) نیز شناخت مخاطبان است. این کار با تحلیل خرید های قبلی صورت میگیرد.

بخش بندی مخاطبان و شخصی سازی ایمیل ها بهترین راه هایی هستند که میتوانید ایمیل های مرتبط درست کنید و ROI را افزایش دهید.

۲- خلاقیت داشته باشید

خیلی واضح است که شما بودجه تولید ویدیو کلیپ با کریستینو رونالدو را ندارید، این بدان معنی است که شما فرصت خلاق بودن و ایجاد کمپین بازاریابی جذاب را از دست داده اید.

اگر به کمپین “عکاسی با آیفون” اپل که بسیار کم هزینه تر از تبلیغ نایک بود، دقت کرده باشید متوجه می شوید که از کانسپت ساده ای استفاده کرده که آن “محتوای تولید شده توسط کاربران” است. این کمپین از موفق ترین کمپین های تبلیغاتی مرتبط با جام ملت های اروپای ۲۰۱۶ بود.

۳- در چندین کانال فعالیت کنید

وقتی که شما می توانید در چندین کانال فعالیت کنید چرا فقط از یک پلتفرم استفاده کنید؟ استفاده از چندین کانال برای تقویت تلاش های بازاریابی خود می تواند منجر به دیده شدن بیشتر برند شما شود که نتایج مثبتی برای شما به همراه دارد.

برای مثال، در روزهای مسابقه از توییتر استفاده کنید و در بین روزهای مسابقه از ایمیل تا این انگیزه و تکانه را در مخاطبان خود ایجاد کنید. لیست مخاطبان و دنبال کنندگان خود را بیشتر کنید تا احتمال ویروسی شدن محتوایتان بیشتر شود.

اگر ظرفیت اجرای کمپین در فضای آفلاین را دارید در روزهای مسابقه می توانید از دادن هدیه برند خود را تقویت کنید.

۴- مخاطبان خود را درگیر کنید

امروزه بازاریابی به جای آنکه یک فرایند یک طرفه و فروش محور باشد، یک فرایند دوطرفه شده است. درگیرسازی مخاطبان با پیام شما، کمپین معمولی شما را به یک کمپین خاص با ایجاد تجربه خاص برای مخاطبان تبدیل می کند.

از هشتگ نهایت استفاده را ببرید، از مخاطبان خود بخواهید که نتایج را حدس بزنند، از مخاطبان بخواهید که عکس های داخل استادیوم خود را منتشر کنند، در سایت خود مسابقه برپا کنید. این کارها روی تصویر برندتان تاثیر مثبتی دارد که نتیجتاً افراد بیشتری محتوای شما را مشاهده می کنند که به شما کمک می کند مخاطبان هدف را مورد هدف قرار دهید.

۵- برنامه ریزی کنید…

رویدادهایی را که در طول آن فرایند بازاریابی انجام می شود به دو دسته می توان تقسیم کرد: قابل پیش بینی، غیر قابل پیش بینی.

جام جهانی ۲۰۱۸ از جمله رویدادهای قابل پیش‌بینی است. از مدت ها قبل در جریان برگزاری آن بوده ایم، زمان برگزاری مسابقات را می دانستیم، حتی می توانیم پیش بینی کنیم که چه تیم هایی در صدر قرار خواهند گرفت. این پیش بینی ها به ما فرصت برنامه ریزی را برای برگزاری کمپین می دهد.

۶- ریسک کنید

بازاریابی حین رویداد، ریسکی است. عکس العمل نشان دادن به موقعیت های غیر قابل پیش بینی بخشی از این ریسک است، باید در لحظه فکر کنید و تصمیم بگیرید که برای موقعیت های مختلف چه عکس العملی نشان دهید. ماجرا، ماجرای فوتبال است، پس از طرفداری تیمی خاص، شوخ طبعی و اظهار نظرهای جنجالی حین بازی نترسید.

۷- محتوای مرتبط استفاده کنید

فوتبال خیلی باحال است، همگی ما فوتبال را دوست داریم. همگی کمپین هایی را که ایده های فوق العاده بازاریابی در طول مدت جام جهانی ۲۰۱۸ دارند دیده ایم و به یاد داریم. اما آیا همه آنها تاثیرگذارند؟

روز افتتاحیه جام جهانی قطعاً شلوغ ترین روز کسب و کارهای مربوط به ورزش، فوتبال یا جوانان است که توییت گذاری زنده بهتر است انجام دهند تا برندشان دیده شود. اما برای کسب و کاری که در حوزه سالمندان فعالیت دارد کمپین دیجیتال مارکتینگ در طول مدت زمان جام جهانی فکر زیاد مناسبی نیست.

بنابراین، اهداف بازاریابی خود را تنظیم کنید تا بتوانید راه های موثر برای اجرای آن ها را پیدا کنید.

منبع: mailjet

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما محفوظ است.*

*
*

عضویت در کانال تلگرام کلیک کنید