مدیریت ارتباط با مشتری

اهمیت مدیریت ارتباط با مشتری در دیجیتال مارکتینگ

ابزارها و استراتژی‌های مدیریت ارتباط با مشتری در موفقیت یک کسب‌وکار امروزی بسیار حیاتی و مهم هستند. عبارت “مدیریت ارتباط با مشتری”  ظاهراً به مجموعه اقداماتی مربوط می‌شود که شامل مدیریت اطلاعات مشتریان، تحلیل رفتار مشتریان و استفاده از اطلاعات بدست آمده برای به‌روز‌رسانی استراتژی‌های ارتباط با مشتریان است. سیستم‌ها و ابزارهای مدیریت ارتباط با مشتری به طور گسترده‌ای برای گردآوری اطلاعات مشتریان از میان کانال‌های مختلف ارتباطی مانند ایمیل، تماس، شبکه‌های اجتماعی، وبسایت و … طراحی شده‌اند.

ایزارهای مدیریت ارتباط با مشتری برای بهبود روابط کارکنان با مشتریان با فراهم‌آوری اطلاعات جامع در مورد مشتریان مانند اطلاعات شخصی، ویژگی‌های اصلی، تاریخچه خرید، علائق، دغدغه‌ها و اطلاعات مفید دیگر طراحی شده‌اند. این ابزارها به طور گسترده‌ای این امکان را به وجود آورده‌اند که شرکت با مشتریانش ارتباط برقرار کند و پاسخگویی مناسبی داشته باشد.

مدیریت ارتباط با مشتری برای تجارت الکترونیک بسیار حیاتی است

بر اساس آمارها و مطالعات انجام شده، نزدیک به ۴۰ درصد فروش کسب‌وکارهای تجارت الکترونیک به صورت دیجیتالی انجام می‌شود. به طور خاص، وقتی مشتری در دیجی‌کالا یا بامیلو یا … دنبال کالایی می‌گردد، سیستم مدیریت ارتباط با مشتری این را می فهمد و در بازدید بعدی فرد دوباره به وی محصولاتی را که جستجو کرده نشان می‌دهد. ارزشی که مدیریت ارتباط با مشتری به برند می‌دهد به گونه‌ای است که تعداد مشتریانی که همیشه به سایت وصل و در سایت آنلاین هستند بیشتر می شود. وقتی که خرید آنلاین توسط موبایل فراگیر شود، قائدتاً انتظار آن می‌رود که درصد فروش دیجیتالی بیشتر شود. پس گسترش تجارت الکترونیک هنوز به نیمه راه هم نرسیده است.

مدیریت ارتباط با مشتری به شما این امکان را می‌دهد که سرویس‌های دیجیتال مارکتینگ را هدف قرار دهید

با اطلاعاتی که شرکت ها از ابزارهای مدیریت ارتباط با مشتری بدست می‌آورند، می‌توانند سرویس‌های مناسب دیجیتال مارکتینگ را شناسایی کنند و برای مخاطبانشان استفاده کنند. با شناسایی ابزارهایی که سرنخ‌ها را به مشتری تبدیل می‌کند، کسب‌وکارها می‌توانند بهترین ابزار رسیدن به مشتریان خود را شناسایی کنند. بر اساس سابقه جستجوی افراد در وب و اینکه کدام شبکه اجتماعی را ترجیح می‌دهند، می‌توان ابزار مناسب را برای ارائه خدمات به آن‌ها شناسایی کرد که فرد به فرد متفاوت است.

با ارائه رویکردهای شخصی‌سازی و هدف‌گذاری شده، کسب‌وکارها تصویر ذهنی‌ای را که از خود در ذهن مخاطبان ایجاد کرده‌اند می‌توانند بهبود بخشند. با این تفاسیر مدیریت ارتباط با مشتری می‌تواند ابزاری باشد که مرز بین موفقیت و شکست یک کسب‌وکار باشد.

مدیریت ارتباط با مشتری به طور حیرت آوری کم هزینه است

احتمالاً در مورد مدیریت ارتباط با مشتری این را شنیده‌اید که هزینه‌ای معقول و اندک دارد. تنظیمات درست سیستم مدیریت ارتباط با مشتری هزینه‌های فشار بر روی کارکنانتان را کاهش می‌دهد، کاغذبازی شما را با داشتن اطلاعات مشتریان به حداقل می‌رساند و به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد که برای تامین نیازهای خود از منابع کمتری استفاده کنند. سیستم مدیریت ارتباط با مشتری در ابتدای امر مخصوصاً برای استارتاپ ها سیستم گران قیمتی است، اما در بلند مدت هزینه‌های اضافی شما را کاهش می‌دهد.

سیستم مدیریت ارتباط با مشتری هزینه‌های گزاف شما را به حداقل رسانده، فرایند دیجیتال مارکتینگ شما را در فضایی منطقی و معقول قرار می‌دهد و به شرکت‌ها اجازه می‌دهد که بر اساس هدف میزان فروش و سطح بالقوه رشد و توسعه، نوع ارتباط با مشتریان خود را تعیین و اولویت‌بندی کنند.

منبع: omahamediagroup

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما محفوظ است.*

*
*

عضویت در کانال تلگرام کلیک کنید