مسیر دیجیتال مارکتینگ از 96 تا 97

مسیر دیجیتال مارکتینگ از ۹۶ تا ۹۷

صدای پای بهار، خواب و خیال خزان را بر می آشوبد و بوی بیداری و حرکت بهار، عالم را فرا می‌گیرد. نسيم از خواب بر‌می‌خيزد. خاک، تکان می‌خورد و آزادی جان تازه ای می‌گیرد. نبض باغچه می‌تپد و درختان به تولدی دوباره فراخوانده می‌شوند. زمین، بار سنگین خویش را وامی‌نهد و آسمان، خورشید درخشانش را ارزانی زمین می‌کند … و بهار می‌آید. در مقاله حاضر به بررسی مسیر دیجیتال مارکتینگ از ۹۶ تا ۹۷ می‌پردازیم.

در سالی که گذشت دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی آنلاین دچار تحولات گسترده و بزرگی شد. بازو های دیجیتال مارکتینگ در کسب و کارها پر رنگ تر ظاهر شدند. نقش این بازو ها و کانال های ارتباطی در بهبود فروش شرکت‌ها، استارتاپ‌ها و کسب و کارها به گونه ای بود که گرایش به این ابزار در طول سال ۹۶ به طور فزاینده ای افزایش یافت. مسیر دیجیتال مارکتینگ از ۹۶ تا ۹۷ تغییرات بسیاری کرده و خواهد کرد که در ادامه اشاره می‌شود.

ایمیل مارکتینگ، استفاده از شبکه‌های اجتماعی، بهینه‌سازی وبسایت (سئو)، تبلیغات کلیکی و … از جمله مواردی بود که موفقیت کسب و کارها را رقم می‌زد. در طول سالی که گذشت استراتژی‌های مختلفی در دیجیتال مارکتینگ اتخاذ شد که تصمیم‌گیری مبتنی بر داده، شخصی‌سازی کردن، تبلیغات غیر مستقیم، استراتژی‌های موبایلی از آن جمله بودند. به طور کلی تحول دیجیتال، از طریق نوآوری در مدل کسب‎و‎کار، ارتقای فرایندهای اصلی سازمان و جذاب‎سازی بیشتر تجربه مشتری صورت پذیرفت.

اما، سال ۹۷ برای دیجیتال مارکتینگ، طبق نظر کارشناسان و صاحب‌نظران، سالی پر از توسعه و فراگیر شدن است. توسعه استراتژی های موبایل مارکتینگ به گونه‌ای خواهد بود که حتی گوگل برای رتبه‌بندی وبسایت‌ها به سرعت بارگذاری صفحات سایت در موبایل نمره می‌دهد. در سال جدید پیش‌بینی می‌شود که مردم به خرید‌های اینترنتی اطمینان بیشتری پیدا کنند، موانع تحول دیجیتال از بین خواهند رفت تا کاربران خریدهای مطمئن‌تر و راحت‌تری داشته باشند، تردیدها و نهضت‌های ضد ماشینی شدن، موانعی هستند که مدتهاست در مقابل پیشرفت دیجیتال قرارگرفته اند. نمی توانیم توابع دیجیتال را که گامی است منطقی به سوی بهره‌وری بیشتر، نادیده بگیریم. Big Data فراگیر خواهد شد و ظرفیت فناوری در برابر چنین مسائل پیچیده ی دنیای دیجیتال افزایش خواهد یافت و همچنین به تبع توسعه دنیای دیجیتال برندها گسترش خواهند یافت که شناخته شدن آن ها را به دنبال دارد.

جامعه‌ای که نسبت به دنیای دیجیتال آگاه‌تر باشد، آن را بیشتر درک می‌کند. قدرت انتخاب‌ها بیشتر می‌شوند و در نتیجه، مردم تمایل بیشتری بر تعامل با برندهایی را خواهند داشت که دانش‌های مفید، به روز، مناسب و دلسوزانه را ارائه می‌دهند.

امید است که در سالی که پیش روست، بتوانیم در دنیای دیجیتال قدم‌های بزرگی برداریم.

نوروز باستانی و فرارسیدن سال ۱۳۹۷ هجری شمسی بر شما همراهان همیشگی مبارک.

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما محفوظ است.*

*
*

عضویت در کانال تلگرام کلیک کنید