بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی چیست؟

بازاریابی اینترنتی چیست؟

بدون توجه به اندازه یک کسب و کار، اغلب آنها در حال استفاده از بازاریابی اینترنتی هستند. زیرا بازاریابی اینترنتی مزایای زیادی دارد. ارزانترین روش برای دستیابی به میلیون ها نفر مخاطب در بازار هدف است و امکان دسترسی سریع و هدفمند به مخاطب شما را فراهم می دهد.

مفهوم بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی یا بازاریابی آنلاین فرآیند پیشبرد فروش یک برند، محصول یا سرویس در اینترنت می باشد. حوزه بازاریابی اینترنتی شامل ایمیل مارکتینگ، مدیریت الکترونیک ارتباط با مشتری و فعالیت های بازاریابی است که از طریق رسانه های بدون سیم انجام می شود.

بازاریابی اینترنتی دارای چند کانال مختلف است:

بازاریابی همکاری در فروش (Affiliate Marketing) :

نوعی بازاریابی که در آن کسب و کار برای جذب کاربر یا فروش کمیسیون پرداخت می کند.

تبلیغات کلیکی (Display Advertising):

بنر های تبلیغاتی که بر روی وب سایت های پر بازدید یا بلاگ نمایش داده می شوند و ترافیک وب سایت را فزایش دهند. این عمل میزان آگاهی از برند را نیز افزایش می دهد.

ایمیل مارکتینگ (Email Marketing):

فرآیند تعامل و ارتباط با مشتری از طریق ارسال ایمیل هدفمند به مخاطبان هدفمند است.

بازاریابی درونگرا (Inbound Marketing):

نوعی بازاریابی اینترنتی است که از طریق به اشتراک گذاری رایگان محتوای ارزشمند با مشتریان انجام می شود و در این روش مشتری می تواند به مشتری وفادار شما تبدیل گردد.

بازاریابی موتورهای جستجو (Search Engine Marketing):

نوعی بازاریابی از طریق تبلیغات پولی در موتورهای جستجو انجام می شود مثل تبلیغات کلیکی گوگل یا گوگل ادوردز. این نوع بازاریابی شامل تبلیغات متنی و جایگاهی، تبلیغات پولی و بهینه سازی موتورهای جستجو است.

بهینه سازی موتورهای جستجو (Search Engine Optimization):

برخلاف بازاریابی موتورهای جستجو، بهینه سازی موتورهای جستجو ماهیتی غیر مالی دارد و بر اساس روند طبیعی پیشبرد محتوا و وب سایت بر روی موتورهای جستجو اتفاق می افتد.

بازاریابی شبکه های اجتماعی (Social Media Marketing) :

بر اساس نام آن، بازاریابی شبکه های اجتماعی فرآیند پیشبرد و معرفی یک وب سایت از طریق بسیاری از شبکه های اجتماعی همانند فیسبوک، توییتر، گوگل پلاس، لینکدین، پینترست و … است.

چرا بازاریابی اینترنتی مهم است؟

اینترنت قدرت مرتبط کردن مخاطبین شما را به طور  همزمان در سراسر دنیا دارد. بنابراین می تواند کسب و کار شما را به میلیون ها نفر در بازار هدف معرفی کند. مهمترین نکته در محبوبیت بازاریابی اینترنتی عدم نیاز به پرداخت هزینه های گزاف بازاریابی همانند دنیای بازاریابی سنتی است.

علاوه بر آن میزان موثر بودن و اثر بخشی کمپین شما به سادگی با استفاده از ابزار تحلیل گر وب قابل سنجش است.

در هر حال برای استفاده از پتانسیل های این بازار باید بسیاری از واقعیت های آن را درک کنید و بیاموزید، تا با استفاده از آن ها متوجه شوید آیا تلاش های شما منجر به بازگشت سرمایه ای که در کسب و کارتان به دنبال آن هستید می شود یا خیر؟

 بازاریابی اینترنتی شاخه ای از دیجیتال مارکتینگ است اگر میخواهید بدانید (( دیجیتال مارکتینگ چیست؟ ))

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما محفوظ است.*

*
*

عضویت در کانال تلگرام کلیک کنید