دوره گوگل تگ منیجر

کارگاه حضوری گوگل تگ منیجر

تگ منیجر را به زبان ساده بیاموزید!

نوع دوره:

شروع دوره :  به دلیل شیوع ویروس کرونا، فعلا تشکیل نمی‌شود

مدت زمان: ۱۲ ساعت ( ۳ جلسه ۴ ساعته)

قیمت دوره: ۶۰۰,۰۰۰ تومان

در پی شیوع ویروس کرونا تمامی دوره‌های آکادمی به صورت دوره آنلاین (کلاس ها به صورت وبینار) و دوره غیرحضوری (ویدیو کلاس + پشتیبانی استاد) برگزار می‌شود. جهت بررسی این دوره‌ها از دکمه‌های زیر استفاده کنید

معرفی این دوره از زبان استاد

گوگل تگ منیجر چیست؟

گوگل تگ منیجر (Google Tag Manager) یکی دیگر از ابزارهای شگفت انگیز و رایگان گوگل است که با استفاده از آن می‌توان به مدیریت بسیار راحت تگ‌ها (اسکریپت‌ها) بر روی وب سایت پرداخت و فعالیت‌های کاربران وب‌سایت را مو به مو رهگیری و آنالیز کرد.

این ابزار همچنین یک مکمل فوق العاده برای گوگل آنالیتیکس است و با ترکیب این دو می‌توان برای بهینه سازی فرایندهای قیف فروش داده‌های بسیار دقیق تر و ریزتری از فعالیت کاربران را ثبت و بررسی کرد.

مدرس دوره

مهرداد نوری

مهرداد نوری

کارشناس و مشاور دیجیتال مارکتینگ

مدیر بازاریابی آکادمی دیجیتال مارکتینگ

کارگاه گوگل تگ منیجر چیست؟ | ۱۲ ساعت

 • آقای خود باشید، خداحافظ طراح سایت!

آیا تا به حال برای قرار دادن کدهای رهگیری (اسکریپت) ابزارهای دیجیتال مارکتینگ در وب سایت خود، چشم به طراح سایت دوخته‌اید؟ آیا برای اضافه کردن هر ابزار رهگیری به وب سایت روزها منتظر آزاد شدن وقت طراح مانده اید؟

با آن روزها خداحافظی کنید. گوگل تگ منیجر شما را از طراحان سایت نسبتا بی‌نیاز کرده و کنترل کار را به دستان خود شما می‌سپارد!شما می‌توانید بدون دانش برنامه نویسی اکثر ابزارهای مورد استفاده در دیجیتال مارکتینگ را روی سایت فعال، غیرفعال یا به نحوه مورد نظر خود تنظیم کنید!

 • فعالیت کاربران سایت زیر ذره بین شما

همه متخصین دیجیتال مارکتینگ به خوبی می‌دانند که هر کاربری که با تلاش آنها وارد وب سایت می‌شود، برای تبدیل شدن به مشتری باید مسیر خاصی را در وب سایت طی کند. اما چطور می‌توان مو به مو فعالیت کاربران در سایت را رهگیری و رصد کرد و با آنالیز رفتار آنها هم به مشکلات سایت پی‌برد و آنها را رفع کرد و هم قیف فروش را به شکل دقیق کنترل کرد؟ جواب ساده است با گوگل تگ منیجر!

سرفصل های دوره آموزش گوگل تگ منیجر

 • معرفی کامل ابزار گوگل تگ منیجر
 • بررسی کاربردهای اصلی گوگل تگ منیجر
 • آموزش نصب و فعال سازی تگ منیجر
 • پلاگین‌های تگ منیجر برای وردپرس و جوملا
 • بخش متغیرها
 • بخش فعال کننده‌ها
 • بخش تگ‌ها
 • نحوه کار با سیستم خطایابی
 • نحوه ردیابی کلیک‌ها
 • نحوه ردیابی اسکرول
 • نحوه ردیابی فرم‌ها
 • نحوه ردیابی پاپ‌آپ‌ها
 • ثبت گل‌های رویدادمحور در گوگل آنالتیکس با کمک تگ منیجر
 • معرفی دیگر ردیابی‌های پیشرفته

مزایای شرکت در این دوره

سوالات متداول درباره این دوره

این دوره مناسب چه کسانی است ؟

آموزش‌ها در این کارگاه به دو بخش اصلی تقسیم می‌شود. برای بخش اول که به نحوه قرار دادن کدهای رهگیری ابزارهای دیجیتال مارکتینگ در سایت تعلق دارد، هر دیجیتال مارکتری می تواند با هر سطحی از اطلاعات شرکت کند و استفاده لازم را نیز از اطلاعات این بخش خواهد برد.

اما بخش دوم کارگاه که به رهگیری فعالیت کاربران در سایت می‌پردازد، برای متخصصین دیجیتال مارکتینگ که از ابزار آنالیز اطلاعات گوگل آنالیتیکس استفاده می‌کنند و به دنبال بدست آوردن اطلاعات دقیق و بیشتری از رفتار کاربران در وب سایت خود هستند، مناسب است.

افرادی که این شرایط را نداشته باشند صرفا دیدی از این موضوع بدست می‌آورند و با نحوه انجام کار آشنا خواهند شد اما احتمالا بدون داشتن دانش گوگل آنالیتیکس چندان برای آنها کاربردی نخواهد بود و ابتدا باید به سراغ یادگیری گوگل آنالیتیکس بروند.

پیش نیاز شرکت در این دوره چیست ؟

آشنایی با مباحث پایه دیجیتال مارکتینگ به ویژه قیف فروش برای شرکت در این دوره الزامی است.
همچنین در صورتی که بخواهید بخش دوم کارگاه برای شما کاربردی تر باشد نیاز دارید که با ابزار گوگل آنالیتیکس آشنایی کامل داشته باشید. چراکه در بخش دوم کارگاه به نحوه ارتباط برقرار کردن بین این دو ابزار و بدست آوردن ویژگی‌های جدید از این طریق خواهیم پرداخت.

آیا لازم است کد نویسی را یاد بگیریم تا بتوانم از تگ منیجر گوگل استفاده کنم؟

نه، ولی دانش JavaScript, HTML CSS, Regular Expression, DOM می‌تواند بسیار کارآمد باشد و افق جدیدی را در رهگیری وب با گوگل تگ منیجر به رویتان می‌گشاید. ولی حتی بدون این توانایی ها هم می‌توانید به موفقیت‌های چشم‌گیری برسید.

آیا گوگل تگ منیجر تنها با محصولات گوگل کار می‌کند؟

خیر. گوگل تگ منیجر با بسیاری از پلتفرم‌ها و محصولات به خوبی کار می‌کند. دامنه گسترده‌ای از قالب‌های تگ از پیش تعریف شده، مثل گوگل آنالیتیکس، هات‌جر، تگ عمومی توییتر و … را ارائه می‌کند و به‌علاوه می‌توانید کدهای سفارشی‌سازی شده را با کمک تگ سفارشی HTML اضافه کنید.

آیا گوگل تگ منیجر رایگان است؟

گوگل تگ منیجر هر دو طرح رایگان و غیر رایگان را دارا است. طرح رایگان برای کسب و کارهای کوچک و متوسط کاملا کافی است. شرکت‌های بزرگ می‌توانند از گزینه گوگل تگ منیجر ۳۶۰ استفاده کنند و هزینه آن را پرداخت کنند.

چه کسی باید از گوگل تگ منیجر استفاده کند؟

هر کس که می‌خواهد کدهای رهگیری مختلفی را به وب سایت خود (یا مشتری) اضافه یا حذف کند یا تغییر دهد؛ که معمولا شامل دیجیتال مارکترها، آنالیزورهای وب،متخصصین SEO، متخصصان PPC، صاحبان کسب و کارهای تجاری الکترونیک و … هستند و با گوگل تگ منیجر بسیار بهتر و بیش‌ترمی‌توانند چیزی را که بر روی یک وب سایت یا اپلیکیشن می‌خواهند را رهگیری و اندازه‌گیری و کنترل کنند.

در پایان این دوره چه تخصص‌هایی خواهم داشت؟

شما خواهید توانست تگ منیجر گوگل را روی وب سایت خود نصب و فعال کنید. تگ‌های مورد نیاز برای فعال سازی ابزارهای دیجیتال مارکتینگ را خود به راحتی به سایت اضافه و حذف کنید. فعالیت کاربران را براساس رویدادهای مهم و پایه ای همچون کلیک‌ها، ثبت فرم‌ها، مشاهده ویدیوها، دانلود فایل‌ها و … را رهگیری کرده و اطلاعات را به گوگل آنالیتیکس برای آنالیز ارسال کنید. همچنین براساس این رویدادها می توانید گل‌های رویداد محور در گوگل آنالیتیکس تعریف کنید.

آیا در پایان دوره مدرک ارائه می‌شود؟

بله در صورتی که دوره را کامل شرکت کنید، به شما  مدرک رسمی از MPT اتریش ارائه می‌شود.

نمی‌توانید حضوری شرکت کنید؟

در صورتی که امکان شرکت در کلاس را ندارید، می‌توانید به صورت غیرحضوری ثبت‌نام کنید. در دوره غیرحضوری ویدیو کلاس‌ها در اختیار شما قرار می‌گیرد و می‌توانید با استاد و دیگر دانشجویان کلاس در ارتباط بوده و پاسخ سوالات خود را بگیرید.

نظرات دانشجویان قبلی (دوره حضوری)

ملیکا ساورمند

ملیکا ساورمند:

در این دوره 8 ساعته می تونید با یکی از ابزارهای شگفت انگیز گوگل نه تنها آشنا بشید بلکه کاملا باهاش کار کنید. تقریبا تمام اون کارهایی رو که برای دنبال کردن بازدیدکننده توی سایت یا اپلیکیشن خودتون به ذهنتون میرسه یا حتی نمیرسه رو انجام میده و قطعا که این دوره با تدریس جناب نوری یک دوره کاملا واضح و شگفت انگیز و کاربردی هست.

علی ندری

علی ندری:

به نظر من تگ منیجر از نون شب برای یک دیجیتال مارکتر واجبتره و تو ۲ جلسه‌ای که کلاس اومدم احساس کردم خیلی تسلطم بیشتر شده. همچنین تدیس آقای نوری فوق العادست و بسیار ممنونم از این انرژی زیادی که برای یادگیری دانشجویان در کلاس میذارند.

مختار مرادی

مختار مرادی:

کلاس فوق العاده کاربردی هست. اینکه می دیدم آقای نوری چقدر با انرژی و اشتیاق تمام تلاشش رو می کنه تا بچه ها مطالب رو درک کنند و همون لحظه تو سایت خودشون اجرا کنند برام خیلی جالب بود. آقای نوری از اون استادهاییه که بی دریغ دانش و تجربه اش رو آموزش میده و چون خودش از این کار لذت می بره انرژیش به آدم منتقل میشه. ممنون از مدیریت آکادمی که همیشه حرفه ای ها رو انتخاب می کنه و در حال بهبود مستمر کیفیت آموزش هست.

نظر دانشجویان آکادمی

سارا اتفاق:

ویژگی بارز این دوره این بود که استاد سعی زیادی کرد تا تمام مباحث رو بسیار ساده بیان کنه تا همه راحت متوجه بشوند و این خیلی خوب بود.

مجید سرخابی

مجید سرخابی:

مشکل من با کلاسایی که میرم اینه، یا استاد به اندازه کافی تجربه عملی نداره و به قول معروف دستاش روغنی نیست، یا اینکه نمیتونه منتقل کنه و مدرس نیست! اما کلاس استاد نوری از اون کلاسایی بود که تجربه عملی استاد در کنار هنر تدریس ایشون کاملا دانشجو رو درگیر میکنه. با این که تگ منیجر رو گذروندم اما اگر مجددا تشکیل بشه حتما شرکت میکنم

مجتبی حسین پور

مجتبی حسین پور:

تگ منیجر یک ابزار فوق العاده هست که با دانش و تجربه‌ای که مهرداد نوری عزیز داره، اون رو به ساده ترین شکل ممکن با ایجاد مثال‌های مختلف برای دانشجوها مطرح می کنه و کار باهاش خیلی راحت و حرفه‌ای میشه. این دوره برای اونهایی که می خوان با بهینه کردن سایت شون نتیجه خیلی بیشتری از تبلیغات بگیرند فوق العاده است.

نظر دانشجویان آکادمی

مسعود محمدی:

این کارگاه خیلی خوب بود. چیزی که مدت‌ها دنبالش بودم! استاد نوری واقعا وقت میذارند و با حوصله به سوالات همه دانشجویان پاسخ میدن و حواسشون هست که همه بتونند کامل اجرا کنند.

نظر دانشجویان آکادمی

مهسا همتی:

این کارگاه خیلی خوب بود، من تمام سوالام برطرف شد. بعد از کارگاه اومدم ایونت‌های خودم رو کامل از اول ساختم، آنالیتیکسم قشنگ مرتب و تمیز شد. متشکرم.

آکادمی دیجیتال مارکتینگ توسط دکتر مهدی دهبان فعالیت خود را با هدف گسترش دانش دیجیتال مارکتینگ در سطح جامعه و آموزش حرفه‌ای و تخصصی کسب و کارها و کارآفرینان در حوزه بازاریابی آنلاین آغاز نمود است. این مجموعه با طراحی اولین دوره های تخصصی دیجیتال مارکتینگ در ایران خیلی سریع در بین کسب و کارها و به ویژه استارت آپ‌ها به محبوبیت بالایی رسید. در حال حاضر در آکادمی دوره‌های حضوری و غیرحضوری آموزش دیجیتال مارکتینگ و همچنین همایش‌ها و وبینارهای تخصصی حوزه دیجیتال مارکتینگ در حال برگزاری است. آکادمی دیجیتال مارکتینگ  که همکاری با برندهای بزرگی همچون دانشگاه صعنتی شریف، گلرنگ، دیجی کالا، بامیلو و … را در کارنامه خود دارد، در راستای چشم انداز خود که پرورش 100 هزار متخصص بازاریابی دیجیتال است، برای حرفه‌ای و کاربردی‌تر شدن دوره‌های آموزشی خود همواره کوشیده و اساتید صاحب نام در صنعت مارکتینگ را نیز به کار گرفته است.

آکادمی دیجیتال مارکتینگ

تگ منیجر؛ یک داستان نسبتا جدید!

گوگل تگ‌منیجر مانند دیگر سرویس‌های گوگل فوق‌العاده به نظر می‌رسد، از دو سال پیش تا الان بازخوردها و مقالات بسیاری در رابطه با آن منتشر شده که مطابق انتظار خوب بوده است.

مگر گوگل می‌تواند سرویس بدی خلق کند؟
استقابل از گوگل تگ منیجر و اهمیت یافتن آن به این دلیل است که در مدت زمان حضورش باعث تسهیل در کار و پیشرفت و صرفه‌جویی در زمان زیادی از کاربران شده است و همین حضور موثر GTM باعث شده که حالا، بسیاری از دیجیتال مارکتر‌ها و وب‌مسترها زندگی و کارشان را بدون آن تصور کنند.

چرا باید شروع به استفاده از گوگل تگ منیجر کرد؟

برای یک بازاریاب دیجیتال، یک آنالیزور رفتار اینترنتی مشتری یا یک وب‌مستر ابزارهای زیادی وجود دارند که با استفاده از آن‌ها شغلش را انجام می‌دهد؛ مثلا برای یک کمپین برنامه‌ریزی می‌کند، پلت‌فرم‌ها را امتحان می‌کند و رفتار مصرف‌کننده را تحلیل و ردگیری می‌کند.

برای کارهایی که گفته شده به یک کد رهگیری نیاز است  که دیجیتال مارکتر آن را برای توسعه‌دهنده می‌فرستد. مشکل اما اینجاست که توسعه‌دهنده معمولا سرش شلوغ است و هی امروز و فردا می‌کند.

در نتیجه شما به یک ابزار جامع و یکپارچه و ساده و کاربردی نیاز دارید تا روی پای خپود بایستید و منتظر امروز و فردا نباشید و آن ابزار گوگل تگ منیجر است!

دنیای قبل از گوگل تگ منیجر

اما هنگامی که GTM وجود نداشت، دنیا چه شکلی بود؟ حتی هنوز هم هستند افرادی که از گوگل تگ منیجر استفاده نمی‌کنند و لقمه را دور دهانشان می‌چرخانند! بدون استفاده از GTM شما ناچارید هر ابزار آنالیزی را که نصب می‌کنید، کد جاوا اسکریپت آن را هم به وب‌سایت خودتان اضافه کنید. (مثلا هاتجر ،گوگل آنالیتیکس)

این از آن جهت صورت می‌گیرد که وقتی یک بازدیدکننده وارد وب سایت‌تان می‌شود، این کد از ابزارهای آنالیز صدا می‌شوند تا بازدیدکننده و رفتار او ردیابی شود.

گوگل تگ منیجر چه کاری انجام می‌دهد؟

گوگل تگ منیجر ابزاری شگفت‌انگیز از شرکت گوگل است و در کنار دیگر ابزارهای شگفت‌انگیز این شرکت یعنی Google Analytics‌ و Google Adwords‌ قرار می‌گیرد، تا جمع دوستان تکمیل شود.

به گفته گوگل، تگ منیجر، یک سیستم مدیریت تگ است، به عبارتی یک راه حل مدیریت تگ‌ها است و به عنوان یک سرویس واسطه بین وب‌سایت یا اپلیکیشن و ابزارهای آنالیزگری نظیر گوگل آنالیتیکس قرار می‌گیرد.

برای این منظور یک کد ردیابی در اختیار شما قرار می‌گیرد که باید به گوگل تگ منیجر اضافه شود تا نهایتا مشخص شود که در چه جاهایی باید به کار رود. مثلا در هنگام بارگذاری صفحه، کلیک کردن، پر کردن فرم‌ها، خریدها و تراکنش‌ها این سرویس وارد عمل می‌شود.

به عبارت دیگر گوگل تگ‌منیجر را جعبه ابزاری در نظر بگیرید که به شما امکان نگهداری تمام ابزارهای خود در آن را می‌دهد: یک خط کش (گوگل آنالیتیکس)، یک چکش (گوگل ادز)  و …

از کجا باید شروع کنید؟

مدیریت گوگل تگ منیجر یا GTM تخصص می‌خواهد، درست مانند هدایت یک خودرو که برای آن نیاز به مهارت رانندگی دارید، برای استفاده از GTM‌ هم باید به دانش خاص آن مسلح شوید. دقیقا شبیه هر ابزار دیگری، گوگل تگ منیجر هم منحنی یادگیری خاص خود را دارد. ما در این دوره به شما برای برداشتن گام‌های اولیه به سوی کسب دانش جدید درباره این‌که GTM چیست و چگونه عمل می‌کند، کمک می‌کنیم.

در نهایت یادگیری GTM به هر چه مستقل‌تر شدن و همین‌طور کنترل بیش‌تر روی کمپین‌های مارکتینگ، کمک خواهد کرد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاع رسانی زمان دقیق برگزاری دورهبا تکمیل فرم زیر به محض مشخص شدن زمان برگزاری این دوره آن را به اطلاع شما خواهیم رساند
مشاوره تخصصی رایگان بگیریدآیا این دوره مناسب شماست؟ پاسخ تمام دغدغه های خود را با استفاده از امکان مشاوره رایگان دریافت کنید
Call Now Button