دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال به بازاریابی محصولات و خدمات در بستر اینترنت، اپلیکیشن موبایل و دیگر رسانه‌های دیجیتالی مانند تلگرام اتلاق می‌شود. به زبان ساده سایت، اپلیکیشن موبایل, صفحه تلگرام و یا صفحه اینستاگرام شما همان مغازه شما در بازار و یا دفتر کار شما است و دیجیتال مارکتینگ جایگاه شما را در این بازار مشخص می‌کند. هرچه به این ابزار مسلط‌تر باشید معادل این است که جایگاه بهتری در بازار و به تبع آن در ذهن مشتریان خود خواهید داشت که منجر به فروش بیشتر خواهد شد. یکی از مهمترین مزیت‌های فضای آنلاین نسبت به دنیای واقعی این است که این امکان را به ما می‌دهد با هزینه
بسیار
بسیار کمتر نسبت به دنیای واقعی کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنیم و اثر بخشی تمام کارهای انجام شده را با زدن چند کلیک مشاهده کنیم.

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

ابزارهای جایگاه‌یابی:

 • گوگل ادوردز
 • ایمیل مارکتینگ
 • بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO)
ابزارهای تحلیلی:

 • گوگل آنالیتیکس (برای سایت)

ابزارهای جایگاه‌یابی:ابزارهایی هستند که به شما کمک می‌کنند در جست‌وجوی گوگل جزء اولین نتایج جست‌وجو باشید و یا بیشتر دیده‌شوید (در دنیای واقعی: خریدن مغازه دو نبش در جایی پر رفت‌وآمد)

ابزارهای تحلیلی:ابزارهایی هستند برای تحلیل این که چه تعداد کاربر در روز به سایت شما می‌آیند چند کاربر در سایت شما عضو شده‌اند، چند کاربر خرید کرده‌اند و در مجموع چه رفتاری در سایت شما داشته‌اند (در دنیای واقعی: چند نفر وارد مغازه شما شده‌اند، چند نفر برای اطلاع از تخفیف‌ها به شما اطلاعات‌شان را داده‌اند و در نهایت چند نفر از شما خرید کرده‌اند)

دیجیتال مارکتینگ در آکادمی

آکادمی دیجیتال مارکتینگ با مأموریت توسعه دانش دیجیتال در ایران در سال ۱۳۹۴ تأسیس و با هدف بالابردن سطح دانش کاربردی و عملیاتی کسب‌وکارها به منظور استفاده از پتانسیل‌های فضای دیجیتال و اینترنت، کمک به رشد و افزایش فروش و سودآوری آنها شروع به کار کرد.

آکادمی در اولین سال فعالیت خود موفق به برگزاری چندین دوره آموزشی، کارگاه‌ها و سمینارهای تخصصی شده‌است. موضوعات مطرح شده در این دوره‌ها و کارگاه‌ها در حوزه دیجیتال مارکتینگ و زیر مجموعه آن می‌باشد و تاکنون بیش‌از چها هزار و پانصد نفر از مدیران، کارشناسان و علاقه‌مندان این حوزه از صنایع مختلف در این رویدادها شرکت کرده‌اند. افراد شرکت کننده در این دوره‌ها با سرفصل های متنوع و جدیدی آشنا می شوند و به صورت عملیاتی با ابزارها و استراتژی‌های این حوزه کار خواهند کرد. دانشجویان می‌توانند از دانش فنی اساتید آکادمی دیجیتال مارکتینگ نیز برای راه‌اندازی و رشد فعالیت دیجیتال مارکتینگ در
کسب‌وکار خود بهره‌مند شوند.

دوره‌های آکادمی

دوره‌های ترمیک:

 • دوره اصول دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing Principles)
 • کارگاه آموزشی تخصصی تحلیل گر گوگل (Google Analytics)
 • کارگاه آموزشی تخصصی گوگل ادوردز (Google Adwords)
 • کارگاه آموزشی تخصصی بازاریابی موتورهای جستجو (SEO)
 • کارگاه آموزشی تخصصی شبکه‌های اجتماعی (Social Networks)
 • دوره استراتژی دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing Strategy)
وبینارها:

 • وبینار آشنائی با گوگل ادوردز
 • وبینار استراتژی برندسازی در شبکه‌های اجتماعی
دوره جامع مدیریت بازاریابی دیجیتال:

 • مجموع تمامی دوره‌های ترمیک در یک پکیج+مدرک رسمی وزارت علوم

مهندس مسعود الوهیمی

مدرس بهینه‌سازی وب‌سایت (سئو)

توضیحات بیشتر

دکتر لیلا مسکوب

مدرس بازاریابی محتوا و شبکه‌های اجتماعی

توضیحات بیشتر

مهندس سجاد احمدی

مدرس استراتژی دیجیتال مارکتینگ و کمپین‌های تبلیغاتی آنلاین

توضیحات بیشتر

دکتر مهدی دهبان

مدرس گوگل آنالیتیکس، گوگل ادوردز، ایمیل مارکتینگ و ...

توضیحات بیشتر

مهندس علیرضا عبادوز

مدرس بهینه‌سازی وب‌سایت(سئو) و تلگرام مارکتینگ

توضیحات بیشتر