کارگاه شبکه های اجتماعی

بوت‌کمپ شبکه‌های اجتماعی (SOCIAL MEDIA BEING)

کارگاه روز شبکه های اجتماعی ،
بودش در شبکه های اجتماعی،
( SOCIAL MEDIA BEING )

بودش یعنی چی؟
اینکه چطو ر باید طبق مدل رفتاری شبکه های اجتماعی فکر کرد.یک کارگاه یک روزه چالشی مبتنی بر ریتم، با موضوع شبکه های اجتماعی.
در پایان روز باید:
بتونید یک کمپین برای شبکه اجتماعی طراحی، برنامه ریزی، بودجه بندی و اجرا کنید و در نهایت ازش گزارش بدید.
بتونید از خودتون بعنوان یک کمپین نویس شبکه های اجتماعی دفاع کنید.
و اما زمانبدی دوره و اتفاقاتی که در طول روز تجربه خواهیم کرد:
راس ساعت ۹ شروع خواهیم میکنیم.
تا ساعت ۱۱ صبح – به بحث پیرامون زیر ساختار های فکری لازم در حوزه شبکه های اجتماعی میپردازیم. یک سری سوال مطرح می کنیم. مثلا اینکه آیا شما میدونید چرا شبکه های اجتماعی مهم هستند؟ آیا لزومی بر وجود شما در شبکه های اجتماعی هست؟
خواهیم آموخت که چگونه نگاه استراتژیک به شبکه های اجتماعی داشته باشیم. نگاه استراتژیک چیه؟ خب این دقیقا همون چیزیه که تو کارگاه در موردش حرف می زنیم. در این قسمت،هنگام آشنایی با مباحث استراتژیک، جای خالی چند جمله و چند تعریف رو خالی گذاشتیم که بعدا خودتون تعریفشون رو پیدا خواهید کرد.
از ساعت ۱۱ تا ۱۳ – دیکشنری فنی رو یاد میگیریم و به زبان مشترک می رسیم. به عبارت بهتر، تعاریفی که در قسمت قبل خالی بودن رو بصورت علمی تعریف می کنید که با کمک این تعاریف خواهیم دونست که چطور باید کارمون رو شروع کنیم.
از ساعت ۱۳ تا ۱۴ – دور هم نهار می خوریم، بیشتر دوست میشیم و درست راس ساعت ۱۴ مجدد کارمون رو شروع می کنیم.
از ساعت ۱۴ تا ۱۶ – وقتشه که شروع به ساخت کمپین کنیم. سوالهایی رو مطرح می کنیم که شما باید خودتون جوابشون رو بدید. پاسخ به این سوالها و کمک به اصلاحشون شکل کمپین اولیه شما رو مشخص خواهد کرد.
ما کمکتون می کنیم که بتونید کمپین خودتون رو از زوایای درست ببینید.
اگر پایه باشید و وقت تلف نکنید و بتونیم با سرعت خوبی پیش بریم، در کنار تلاش شما برای شکل دادن به کمپینتون، نمونه اجرایی یه کمپین رو با هم بررسی خواهیم کرد تا بتونیم با دید بهتری وارد قسمت طراحی عملیاتی کمپینتون بشیم.
از ساعت ۱۶ تا ۱۹ – سنگین ترین قسمت کارگاهمون همینجاست. جایی که به صورت خیلی جدی و در کارگروه های مختلفی که خودتون تشکیل میدید، شروع به پیش برد کمپینتون می کنید. همون کمپینی که انتخابش کردید و با هم بررسیش کردیم و حالا وقتشه به چالش های ما در مورد کمپینتون جواب بدید. باید جواب سوالات زیادی رو پیدا کنید!
تاکید می کنیم که این یک کلاس آموزشی نیست. این یک کلاس کارگاهی کاملا اینتراکتیو با ریتمی مشخص، اکتشافی، داستانی و با مشارکت تمام افراد در دوره یک روزه است.
چه چیزهایی ر و باید رعایت کنید:
تاخیر – نداشته باشید. اگه دیر بیایید نمی تونیم سر ساعت شروع کنیم. برای اینکه به تک تک شما نیاز خواهیم داشت. باید بتونید توی ریتم کلاس قرار بگیرید.
کاغذ – بیارید. چون توی این کارگاه، یه کمپین می سازید، حداقل ۱۰ برگه A4 همراهتون داشته باشید . دفترچه یادداشت و یا هرچیز دیگه ای رو جایگزین برگه A4 نکنید می خواییم روی یک استاندارد حرکت کنیم.
خودکار – لازم داریم. لطفا دو تا خودکار، یکی قرمز و یکی آبی همراهتون داشته باشید. یک مداد هم کنار اونا داشته باشید. بیشتر از این دو رنگ احتیاج نخواهید داشت. مداد رنگی درست نکنید!
استراحت – کافی داشته باشید. شب زود بخوابید. هم تیمی های شما نیاز به طراوت شما خواهند داشت.
سرگرمی – نداریم. اگر دنبال سرگرم شدن هستید اینجا جای مناسبی نیست. ۱۰ ساعت مداوم فکر خواهیم کرد.

مدرسین: مهندس پویان ابراهیمی و مهندس حمید احمدی
تاریخ برگزاری : ۶ اسفند ماه از ساعت ۹ الی ۱۹
مکان برگزاری : عباس آباد خیابان پاکستان کوچه دوم پلاک ۲۰ دانشگاه جامع علمی کاربردی طبقه همکف سالن همایش
به همراه ناهار و پذیرائی میان وعده

مهندس پویان ابراهیمی
متخصص اجرای کمپین های شبکه های اجتماعی

اشتراک گذاری

عضویت در کانال تلگرام کلیک کنید