قوانین تبلیغات در گوگل و خط مشی نمایندگی گوگل در ترکیه در ارائه خدمات

مفاهیم:

راهکارهای دیجیتال به عنوان فروشنده خدمات

همکار: هر شخصیت حقیقی و حقوقی که در زمینه دیجیتال مارکتینگ، تبلیغات، سئو، طراحی سایت و یا هر نوع فعالیت مربوط به فضای مجازی مشغول به کار است.

خریدار: هر شخص حقیقی و حقوقی که هر خدمت یا کاالی دیجیتالی از نمایندگی گوگل در ترکیه خریداری می‌کند یا کرده است.

مهم: تمام طرف حساب‌های نمایندگی گوگل در ترکیه باید قبل از شروع همکاری یا در حین همکاری طبق قوانین نمایندگی گوگل در ترکیه عمل نموده و نمایندگی گوگل در ترکیه موظف به اعالم شفاهی تغییر قوانین و یا کل آن به همکار، خریدار و یا هر طرف حساب دیگری نیست. این قوانین کاملا به فراخور زمان و تغییرات شرایط تغییر می‌کنند و خریدار و همکار، آن را قبول دارند.

قوانین تبلیغات در گوگل

قوانین تبلیغات در گوگل

نمایندگی گوگل در ترکیه با هدف کمک به ایجاد اکوسیستم تبلیغات دیجیتالی سالم، قابل اعتماد و شفاف و کارا برای کاربران، تبلیغ دهندگان و ناشرین تبلیغات، قصد دارد که تجربه کاربری خوبی را در کمپین‌های تبلیغاتی ارائه کند.

گوگل نیز قوانین و مقررات مفصلی را به عنوان دستورالعملی کامل در اختیار تبلیغ دهندگان و ناشرین گذاشته است. گوگل با یک سیستم ارزیابی ترکیبی ماشینی-انسانی تطابق تبلیغات با این قوانین و مقررات را می‌سنجد ولی بازهم برای موارد خاص، قابلیت گزارش‌دهی کاربران در مورد آگهی‌های تبلیغاتی را هم در اختیار قرار داده است.

قوانین نمایندگی گوگل در ترکیه نیز تماما در راستای قوانین حاکم بر جمهوری اسالمی ایران و شرکت گوگل است.

نکته مهم: بعضی از این قوانین در مورد زبان فارسی و خصوصا کشور ایران که به دلیل تحریم‌ها در لیست کشورهای هدف گوگل ادز قرار ندارد، به جدیت سایر زبان‌ها و کشورها اجرا نمی‌شود.

نکته بسیار مهم: مرجع شناسایی تخلفات، نمایندگی گوگل در ترکیه و گوگل است و هیچ مرجع دیگری برای این کار ذی حق نیست.

کل قوانین و سیاست‌های تبلیغاتی گوگل و نمایندگی گو گل در ترکیه در پنج دسته بندی کلی قرار می گیرند:
 • قوانین درخواست اکانت جدید
 • قوانین شارژ اکانت ها و مسائل مالی
 • قوانین بازگشت پول(refund)
 • قوانین مربوط به کیف پول مجازی
 • قوانین مربوط به مدیریت اکانت
 • (محتواهای ممنوعه) محتواهایی که به هیچ وجه قابلیت پخش در شبکه تبلیغاتی گوگل را ندارند
 • قوانین مربوط به تعلیق(suspend)
 • قوانین عدم رقابت با همکاران

قوانین درخواست اکانت جدید

 1. زمان ارائه اکانت جدید ممکن است تا ۷ روز کاری به درازا کشیده شود.
 2. دسترسی اکانت گوگل ادز فقط به ایمیل Outlook ارسال خواهد شد، بنابراین لطفا برای ارسال دسترسی از ایمیل Outlook استفاده کنید.
 3. در صورت اضافه شدن ایمیلی از جیمیل به هر اکانتی، اکانت از طرف نمایندگی گوگل در ترکیه بسته و مبلغی ریفاند نخواهد شد. تمام مسئولیت اضافه شدن ایمیل‌های غیر از outlook به عهده خریدار و همکار است.

قوانین شارژ اکانت‌ها و مسائل مالی

شارژ اکانت‌ها

 1. شارژ اکانت‌های گوگل در بازه زمانی بین ۱ الی ۷۷ ساعت انجام خواهد شد. نمایندگی گوگل در ترکیه برای ارتقای سرعت این فعالیت تمام تلاش خود را خواهد کرد. اما این بازه به عنوان مالک برای شارژ اکانت‌ها در نظر گرفته می‌شود و خریدار و یا همکار موظف است برای جلوگیری از قطع نمایش تبلیغات خود حداقل ۷۷ ساعت قبل نسبت به واریز وجه اقدام نماید.
 2. شارژ حساب‌های گوگل در هیچ کدام از سرویس‌های نمایندگی گوگل در ترکیه شامل پشتیبانی فنی و یا مدیریت اکانت نخواهد بود و شارژ حساب فقط از سرویس پشتیبانی مالی برخوردار است.
 3. فاکتور صادر شده از پورتال دقیقا مورد تایید نمایندگی گوگل در ترکیه می باشد.
 4. .تمام کوپن‌های ارسالی (Code Promotion) گوگل به صورت اتوماتیک و بدون اطالع به مالک حساب، در حساب وی شارژ خواهد گردید، در سیستم جدید گوگل این کوپن‌ها به همه‌ی اکانت‌ها اختصاص نمی‌یابد و نمایندگی گوگل در ترکیه ملزم به ارائه آن‌ها و متعهد کدها و شارژ رایگان نیست.
 5. پشتیبانی، بهینه سازی، مشاوره و مدیریت اکانت‌های اختصاصی به عهده مشتری بوده و درصورتی که مشتری بخواهد این موارد توسط نمایندگی گوگل در ترکیه ارائه گردد، دارای هزینه‌ی مجزا خواهد بود.
 6. قیمت‌های فروش هر پکیج فقط قیمت اعلامی در پورتال بوده و غیر قابل تغییر است.

قوانین بازگشت وجه(refund)

 1. در صورت درخواست بازگشت وجه (Refund) توسط مشتری، تنها زمانی پول مشتری استرداد خواهد شد که کل مبلغ آن توسط گوگل عودت و در حساب ارزی نمایندگی گوگل در ترکیه وصول شده باشد.
 2. شارژ اکانت‌های گوگل ادز غیر قابل انتقال بین اکانت‌ها می‌باشد و در صورت درخواست جهت انتقال شارژ از یک اکانت به اکانت دیگر، پروسه به این صورت می‌باشد که ابتدا باید شارژ موجود در اکانت اول ریفاند شود که این پروسه حداقل حدود ۴ هفته تا ۶ ماه طول خواهد کشید، پس از ریفاند شدن شارژ داخل اکانت، مبلغ به حساب مشتری عودت خواهد شد و در صورت نیاز در اکانت دوم شارژ خواهد شد.
 3. ریفاند فقط در اکانت‌های لیری امکان پذیر می باشد و سایر ارزها غیرقابل ریفاند می‌باشند.
 4. .از زمان وصول مبلغ ریفاند در حساب بانکی نمایندگی گوگل در ترکیه) مالک دریافت وجه گفته واعلام نمایندگی گوگل در ترکیه است و نه اعالم گوگل( در حدود یک هفته کاری مبلغ مربوطه به حساب اعالم شده ی مشتری عودت خواهد شد.
 5. زمان اعالم شده از طرف گوگل مالک دریافت وجه از طرف نمایندگی گوگل در ترکیه نبوده و تنها زمانی بازگشت وجه از سمت نمایندگی گوگل در ترکیه صورت خواهد گرفت که سرویس تبلیغاتی مورد نظر وجه را به حساب ارزی نمایندگی گوگل در ترکیه بازگشت داده و در حساب نمایندگی گوگل در ترکیه موجود باشد، به صرف اعلام بازگشت پول از طرف سیستم‌های خارجی مبلغ تا پیش از وصول از طرف نمایندگی گوگل در ترکیه عودت نخواهد شد.
 6. میانگین بازه‌ی زمانی بازگشت وجه بین ۴ هفته الی ۱۷ ماه خواهد بود و زودتر از این بازه‌ی زمانی امکان بازگشت وجه وجود نخواهد داشت.
 7. نمایندگی گوگل در ترکیه هیچ ضمانتی در مورد اکانت‌هایی که جهت سود بیشتر همکار با ووچر شارژ می‌شوند ندارد و در صورت عدم عودت وجوه اکانت های تعلیق شده (Suspend) شده از طرف گوگل، نمایندگی گوگل در ترکیه ضمانتی در باز پرداخت هیچ وجهی ندارد.
 8. تنها نمایندگی گوگل در ترکیه حق پیگیری مربوط به بازگشت وجه را خواهد داشت و به دلیل قوانین مرتبط با پارتنری سرویس‌های تبلیغاتی، نباید از طرق دیگر موضوع پیگیری شود. در صورت پیگیری این موضوعات از طرف مشتری، نمایندگی گوگل در ترکیه مسئول اتفاقات آینده نخواهد بود.
 9. (اکانت‌های خلاف قانون) تمام قوانین جاری در جمهوری اسالمی ایران و گوگل بدون اطلاع خریدار و یا همکار لغو دسترسی شده و هزینه‌های واریز شده به حساب خیریه منظور خواهد گردید.

قوانین مربوط به مدیریت اکانت

 1. نمایندگی گوگل در ترکیه تنها زمانی قادر به ارائه خدمات مدیریت و بهینه سازی اکانت است که رسید پرداخت پکیج‌های مدیریت و بهینه سازی اکانت را در پنل خود دریافت نماید و قبل از دریافت رسید امکان ارائه این خدمات را ندارد.
 2. .زمانی که مشتریان از پکیج‌های مدیریت اکانت نمایندگی گوگل در ترکیه استفاده می‌کنند، هر تغییری در اکانت از سمت مشتری بایستی با اطالع رسانی به بخش مدیریت اکانت و گرفتن تایید از بخش مربوطه صورت پذیرد و مسئولیت هرگونه اتفاق بدون شرایط فوق برعهده نمایندگی گوگل در ترکیه نمی‌باشد.
 3. نمایندگی گوگل در ترکیه خود را موظف می‌داند که به صورت منظم گزارشات استاندارد مربوط به اکانت را برای مشتریان ارسال نماید.

محتواهای ممنوعه

اجناس تقلبی

گوگل ادز و نمایندگی گوگل در ترکیه فروش و تبلیغات اجناس تقلبی را ممنوع اعلام کرده اند. اجناس تقلبی یا شبه اصلی شامل کالاهایی هستند که علائمی کاملا مشابه با کالاهای دیگر دارند و خود را کاملا به جای کالاهای اصلی جا می‌زنند. این موارد شامل محتوای تبلیغاتی شما، وب سایت و اپلیکیشن شما نیز میشوند.

محصولات و خدمات خطرساز

نمایندگی گوگل در ترکیه می‌خواهد مردم هم در محیط آنلاین و هم آفلاین، امنیت داشته باشند، بنابراین به تبلیغات بعضی محصولات و خدمات که باعث ایجاد خسارت، آسیب یا ضرر می‌شود اجازه نمایش نمیدهد. مثال محتواهای خطرناک: مواد مخدر شادی آور (گیاهی یا صنعتی)، مواد روان گردان، تجهیزاتساخت و مصرف مواد مخدر، اسلحه، مهمات و مواد انفجاری و آتش بازی، سایر کالاهای آسیب زا و انواعدخانیات.

رفتارهای نامنصفانه

گوگل به صداقت اهمیت زیادی می‌دهد و به آگهی‌هایی که به دنبال تبلیغ محصوالت و خدمات طراحی شده با هدف انجام رفتارهای متقلبانه هستند اجازه پخش نمی‌دهد. برای مثال تبلیغ نرم افزارهای هک یا آموزش هک، خدمات افزایش ترافیک غیر واقعی سایت‌ها یا کلیک‌های ساختگی روی تبلیغات، اسناد قلابی و خدمات آموزشگاهی دروغین.

محتوای نامناسب

احترام به افراد و گرایش‌های مختلف در گوگل از اصول آن است لذا تبلیغات تحقیر آمیز، نفرت برانگیز، متعصبانه و قومیتی در این سیستم جایی ندارند. برای نمونه زورگویی و تهدید فرد یا گروهی خاص، تبعیض نژادی و گروه‌های تنفر ورزی، انتشار تصاویر جرم و جنایت و صحنه های تصادف، بدرفتاری با حیوانات، قتل، خودزنی، زورگیری یا باج خواهی، خرید و فروش گونه‌های در حال انقراض جانوری و آگهی‌هایی حاوی فحش و بدزبانی.

سوء استفاده از شبکه تبلیغاتی

نمایندگی گوگل در ترکیه قصد دارد بستری مفید، متنوع، مرتبط و امن برای کاربران فراهم کند. بنابراین به آگهی دهندگانی که قصد فریب دادن و دور زدن فرآیندهای بررسی آگهی گوگل ادز را داشته باشند اجازه تبلیغ نمی‌دهد. برای مثال: نشر محتوایی که شامل بدافزار هستند یا از تکنیک‌های( Cloaking نمایش متفاوت محتوا به کاربر و ربات های گوگل) بهره می‌برند. یا استفاده از تکنیک‌هایی که مقصد واقعی کلیک کاربران را پنهان کند (شبیه تبلیغات پاپ آپ در ایران که در سایت‌های دانلود فیلم و موسیقی دیده می‌شود و کاربر را به صورت خودکار به سایتها و صفحات تبلیغاتی دیگری می‌برند) و یا تبلیغاتی با هدف اصلی کسب اعتبار شبکه‌های اجتماعی از کاربران و… .

جمع آوری اطلاعات و استفاده از آنها

نمایندگی گوگل در ترکیه می‌خواهد کاربران مطمئن باشند که اطلاعاتشان محترم شمرده و با احتیاط نگهداری می‌شود. بنابراین همکاران تبلیغاتی نمایندگی گوگل در ترکیه نباید از این اطلاعات سوء استفاده کنند و همچنین نباید آن را برای اهداف نامعلوم و یا بدون لحاظ موارد امنیتی جمع آوری کنند. برای مثال اطلاعاتی مانند: نام و نام خانوادگی، ایمیل، آدرس پستی، شماره تلفن، شماره ملی، اطلاعات تامین اجتماعی، کد مالیاتی، وضعیت سلامتی، شماره گواهینامه رانندگی، تاریخ تولد، نام خانوادگی پدر و مادر به علاوه وضعیت مالی، وابستگی سیاسی، گرایش جنسی، نژاد و قومیت، مذهب از اطلاعاتی هستند که باید با احتیاط نگهداری شوند. مثال جمع آوری و استفاده غیرمسئولانه داده‌ها: جمع آوری شماره کارت‌ها در
یک سرور، تبلیغاتی که ادعا می‌کند گرایش جنسی یا وضعیت مالی کاربران را می‌داند و تخلفاتی که ذیل خط مشی‌های گوگل و نمایندگی گوگل در ترکیه در حوزه تبلیغات مبتنی بر علائق کاربران و هدف گیری مجدد آنها قرار می‌گیرد.

نمایش فریب کارانه(Misrepresentation)

تبلیغات نباید طوری باشد که کاربران احساس کنند گمراه شده‌اند بنابراین نمایندگی گوگل در ترکیه باید از صداقت و سالمت آگهی‌ها مطمئن شود. نمایندگی گوگل در ترکیه به آگهی‌ها و مقاصدی که با نیت فریب دادن کاربران به صورت ارائه اطلاعات غلط در مورد محصولات، خدمات یا کسب و کارها مخالفت می‌کند. مثال نمایش فریب کارانه: حذف یا پوشاندن اطلاعات واریز شامل شیوه یا زمانی که کاربران باید پرداخت انجام دهند. پنهان کردن اطلاعات مالیاتی و مجوزات یا نشانی‌ها در مواردی که بطور معمول باید آنها را نشان داد. دادن پیشنهاد فروش در مواردی که کالایی وجود ندارد. فریب کاری در مورد به دست آوردن
سود مالی. جمع آوری کمک‌های خیریه با ادعاهای واهی، فیشینگ یا تظاهر کردن به شکل شرکتی با اسم و رسم با هدف گرفتن اطلاعات ارزشمند شخصی یا مالی کاربران.

محتواها و قابلیت‌های محدود شده

خط مشی‌های عمومی که در ادامه می‌آیند محتواهایی را در بر میگیرند که گاهی به جهات قانونی یا فرهنگی حساسیت برانگیزند. گرچه تبلیغات آنالین می‌تواند ابزاری قدرتمند برای دستیابی به مشتری باشد اما در موقعیت‌های حساس، گوگل به سختی تلاش می‌کند که از نمایش این دسته تبلیغات خودداری کند. به همین دلیل گوگل با رعایت محدودیت‌هایی اجازه پخش تبلیغات با موضوعات زیر را می‌دهد.

ممکن است این تبلیغات به همه و در همه نقاط جغرافیایی نمایش داده نشوند و تبلیغ دهندگان باید ضوابط و معیارهایی را برای این نوع محتواهای تبلیغاتی در نظر گیرند تا تبلیغ آنها مورد تایید گوگل قرار گیرد. البته توجه داشته باشید که همه محصولات، قابلیت‌ها یا شبکه‌های نمایشی، محتواهای محدودشده را پشتیبانی نمی‌کنند. اطلاعات بیشتر در این زمینه را در بخش مرکز سیاست گذاری گوگل مشاهده کنید.

kids-ruls

محتواهای مربوط به بزرگساالن(content Adult)

تبلیغات باید به ترجیحات مشتری احترام بگذارد و تابع قوانین و مقررات حقوقی باشد. بنابراین گوگل به بعضی انواع محتواهای بزرگسالان اجازه پخش نمی‌دهد چه این محتواها در آگهی باشد چه در صفحات فرود تبلیغات. اما بعضی از انواع این گونه محتواهای بزرگسالان، با رعایت شرایط زیر و بدون هدف قراردادن کودکان می‌توانند به عنوان تبلیغات درگوگل استفاده شوند.

این تبلیغات به صورت محدود و بر اساس کلمات جستجو شده‌ی کاربر، سن او و قوانین محلی که تبلیغ در آنجا نمایش داده می‌شود فعال می‌شوند. مثال‌های محتواهای ممنوع این بخش عبارت اند از: کلوب‌های رقص، سینماهای فیلمهای جنسی، ادوات جنسی، مجالت بزرگسالان، محصولات تقویتی جنسی، سایت‌های همسریابی، مدل هایی با فیگورهای جنسی.

مشروبات الکلی

گوگل در این مورد تابع مقررات جمهوری اسلامی ایران است. حتی تبلیغ آبجوی غیر الکلی نیز مشمول این بند می‌شود.

حقوق معنوی(Copyrights)

نمایندگی گوگل در ترکیه خود را تابع قوانین کپی رایت می‌داند و اجازه تبلیغ محتواهای دارای این حق را بدون اجازه ناشر نمی‌دهد. اگر شما قانونا مجاز به تبلیغ این محتواها هستنید مثال انتشارات دارید یا مواردی دیگر، باید درخواست تاییدیه‌ای در گوگل پر کنید تا بتوانید تبلیغات کنید. و اگر با تبلیغاتی مواجه شدید که کپی رایت را نقض کرده بود هم می‌توانید شکایت نامه آنلاین آن را تکمیل و ارسال کنید.

قمار و بازی‌های شرط بندی

گوگل خود را تابع قوانین محلی تبلیغات قمار در هر مکان می‌داند و قوانین محلی باید اجازه نمایش چنین تبلیغاتی را در آن منطقه جغرافیایی بدهند. لذا با توجه به قوانین جمهوری اسلامی ایران تبلغ قمار ممنوع بوده و گوگل اجازه آن را نمی‌دهد. نمونه‌هایی از محتواهای تبلیغاتی ممنوعه قمار: قمارخانه‌ها، سایت‌های شرط بندی پوکر، بینگو، رولت، یا فعالیت‌های ورزشی، سایت‌های ارائه انواع کد تخفیف و پروموشن برای قمار و.

حوزه سلامت و دارو

گوگل در این مورد کاملا جدی است و خود را تابع قوانین و مقررات این صنعت می‌داند. بعضی محتواهای مرتبط با دارو و سلامتی به هیچ وجه امکان تبلیغات ندارند اما بعضی دیگر با کسب تاییدیه از گوگل و تعهد به نمایش تبلیغ در کشورهای هدف مشخص قابل انجام هستند. در این زمینه باید استانداردها و مقررات کشورهایی که مایلید آنها را هدف تبلیغات قرار دهید رعایت کنید.

محتوای سیاسی

گوگل خود را ملزم به حمایت از تبلیغات سیاسی مسئولانه می‌داند و از همه تبلیغات و محتواهای تبلیغاتی سیاسی انتظار دارد که قوانین مربوط به کمپین‌های سیاسی و انتخابات هر منطقه جغرافیایی را مراعات کنند. خط مشی گوگل در این مورد شامل رعایت دوره زمانی ممنوعیت تبلیغاتی قبل از برگزاری انتخابات نیز هست.

خدمات مالی

اطلاعات مالی کافی دادن به کاربران برای اتخاذ تصمیمات آگاهانه از اولویت‌های گوگل است. سیاستهای تبلیغاتی گوگل طوری طراحی شده که اطلاعات لازم برای ارزیابی هزینه مرتبط با محصوالت و خدمات مالی در اختیار کاربران قرار گیرد تا آنها از اقدامات خطرساز یا فریب کارانه در امان بمانند.

در راستای این سیاست‌ها محصولات و خدمات مالی از دید گوگل آنهایی هستند که به مدیریت و یا سرمایه گذاری و ارزهای دیجیتال و نیز مشاوره‌های مالی شخصی سازی شده مربوط می‌شوند. وقتی خدمات و محصولات مالی را تبلیغ می‌کنید باید قوانین ایران و کشور هدف را رعایت کنید. برای مثال بحث افشای اطلاعات مالی که تابع قوانین محلی است. در این زمینه می‌توانید لیست پیش نیازهای لازم را در گوگل بخوانید.

علائم و نشان‌های تجاری

عوامل تعیین کننده زیادی دخیل‌اند تا استفاده از علائم تجاری در تبلیغات گوگل انجام شود. در راستای عواملی که در مرکز سیاست های گوگل آمده است، این سیاست ها تنها زمانی اعمال می‌شوند که صاحب آن نشان، شکایت‌نامه رسمی به گو گل ارائه دهند.

الزامات قانونی

شما باید همیشه خود را در مقابل قوانین جمهوری اسلامی برای تبلیغات خود مسئول بدانید. این علاوه بر سیاست‌های تبلیغاتی گوگل است.

سایر کسب و کارهای دارای محدودیت

گوگل کسب و کارهای مشخص را از تبلیغات منع کرده است تا کاربران استثمار نشوند. حتی اگر کسب و کارهای معدودی باشند که با قوانین گوگل تطبیق می‌کنند. بر اساس تجدیدنظرهای دائم گوگل و بازخوردهایی که کاربران می‌دهند و قوانین بالادستی صیانت از حقوق مصرف کنندگان، لیست کالاها و خدماتی که در معرض سوء استفاده تبلیغاتی هستند مدام تغییر می‌کند.

اگر گوگل احساس کند که کسب و کارهای خاصی در حال ایجاد ریسک نامعقول برای امنیت کاربران یا ایجاد تجربه کاربری بدی هستند، ممکن است اقدامات محدود کننده موقت یا دائمی برای تبلیغات این حوزه در نظر بگیرد.

محدودیت شکل و شمایل و قابلیت‌های آگهی

عوامل متعددی هستند که تعیین کننده دسترسی به فرمت‌ها و قابلیت‌های پیشرفته تبلیغات گوگل ادز هستند. بعضی از اشکال خاص تبلیغاتی برای همه تبلیغ دهندگان در دسترس نیستند مگر اینکه شرایط خاصی را احراز کنند یا فرآیند تایید شدن را به اتمام برسانند .

 • گوگل استفاده از تمام کلمات را مجاز نمی‌داند و به صلاحدید می‌تواند متون تبلیغاتی را تایید و یا رد کند.
 • شما مجاز به استفاده از شماره تلفن خود در اگهی‌های تبلیغاتی نیستید. ولی می‌توانید از افزونه تلفن گوگل استفاده کنید.

الزامات فنی و ویراستارانه

گوگل می‌خواهد تبلیغات برای کاربران جذاب باشد و آنها را نیازارد و مشکلی در تعامل با آن نداشته باشند. برای همین الزامات نوشتاری و ویراستاری را در نظر گرفته تا کیفیت آگهی‌ها را حفظ کند. همچنین الزامات فنی را پیش بینی کرده تا کاربران و آگهی دهندگان بتوانند نهایت استفاده را از اشکال (Format) مختلف تبلیغات ببرند.

نگارش صحیح و ویراستاری

به منظور تامین تجربه کاربری مطلوب، گوگل می خواهد همه آگهی ها، افزونه های تبلیغاتی و صفحات فرود تبلیغاتی از استاندارد باالی نگارشی و ویراستاری برخوردار باشند. بنابراین تنها به تبلیغاتی که صریح و شفاف باشند و ظاهر حرفه ای داشته باشند و کاربر را به محتوایی مرتبط هدایت می کنند اجازه نمایش می دهد. لذا تبلیغات زیر را تایید نمی کند:

 1. آگهی‌های بسیار عمومی که عبارات مبهمی مثل »محصوالت را اینجا بخرید« دارد.
 2. استفاده گرافیکی و نمادین از حروف کلمات و اعداد و نشان‌ها مثل ر-ا-ی-گ-ا-ن یا F₹€€!!و FREE ,f-r-e-e, در انگلیسی

الزامات صفحات فرود تبلیغات

با توجه به اینکه گوگل می خواهد کاربر پس از کلیک روی تبلیغات تجربه کاربری خوبی داشته باشد، صفحات فرود باید دارای ارزش پیشنهادی منحصر به فرد بوده، کاربردی، مفید و خوش دست باشند. موارد زیر شرایط و الزامات گوگل را ندارند:

 1. نمایش اشتباه URL که مخاطب را فریب دهد و او را به آدرسدیگری ریدایرکت کند.
 2. )سایت‌ها و اپلیکیشن‌هایی که در دست ساخت هستند، دامنه های پارک شده یا آنها که کار نمی کنند.
 3. سایت‌هایی که در مرورگرهای متداول اینترنت قابل مشاهده نیستند.
 4. سایتهایی که دکمه بازگشت به صفحه قبل را غیر فعال می‌کنند.

الزامات فنی

برای اینکه تبلیغات شفاف و کاربردی باشند این الزامات فنی باید رعایت شوند. مثال در هر ادگروپ تبلیغاتی که زیر مجموعه یک کمپین است تنها یک سایت تبلیغ شود. یا تبلیغات بنری HTML5 که نمایش درستی ندارند رد می‌شوند. استفاده از ویدیوهایی که شخصی باشند یا قابلیت پخش عمومی نداشته باشند یا در کشور هدف قابل پخش نباشند نیز تایید نمی‌شوند.

الزامات شکل آگهی

برای ارائه یک تجربه کاربری مطلوب و نمایش آگهی‌های جذاب و چشم نواز، گوگل فقط به آگهی‌هایی اجازه پخش می‌دهد که با ضوابط مرتبط با هر نوع آگهی همخوانی داشته باشد. برای مثال گوگل آگهی‌هایی را که در آن تصاویر یا عبارات غیرقابل پخش خانوادگی باشد را تایید نمی‌کند! برای مطالعه بیشتر در این مورد ضوابط محتواهای تبلیغاتی بزرگسالان را مطالعه کنید. مثال تعداد کاراکترهای متنی یا محدودیت حجم فایل در تبلیغات نمایشی و طول و عرض مطابق استاندارد گوگل هم از الزامات شکلی آگهی‌هاست .

قوانین مربوط به تعلیق(Suspend)

 1. در صورتی که اکانت شما به دلیل مشکالت مالی (Payment) تعلیق شود، رفع تعلیق آن معمولا بین 1 تا 3 روز کاری طول میکشد، اما اگر این نوع تعلیق بعلت بدهی‌های قبلی و همچنین استفاده مداوم از ووچرهای گوگل توسط مشتری باشد، مسئولیت تعلیق با خود مشتری است و نمایندگی گوگل در ترکیه هیچ تعهدی در این زمینه ندارد.
 2. در صورتی که محرز شود حساب گوگل شما به دلیل ایرانی بودن ساسپند شده است، شرکت نمایندگی گوگل در ترکیه تعهدی جهت عودت پول ندارد و حساب شما ریفاند خواهد شد. مدت زمان عودت پول از سمت گوگل حداقل بین 1 الی 2 ماه خواهد بود. در این مدل ساسپندی معمولا پیام زیر در حساب گوگل شما نمایش داده می‌شود: Your account is suspended We”ve suspended this Google Ads account and all
  related accounts due to activity that violates our Terms & Conditions.
 3. در صورتی که اکانت شما به یکی از دلایل محتواهای ممنوعه تعلیق شده باشد، با پیغام زیر مواجه می‌شوید که امکان رفع تعلیق آن وجود ندارد، در نتیجه ما اکانت را کنسل و معموال مبلغ اکانت حداقل بین 3 هفته تا 2 ماه ریفاند خواهد شد. “Your account is suspended, Your account violated the Circumventing systems
  policy.”

در گاهی موارد نیز هزینه شارژ شده در حساب‌هایی که به این دالیل تعلیق شده‌اند، قابل پیگیری و بازپرداخت نمی‌باشند و مالک تعیین این موارد نمایندگی گوگل در ترکیه می باشد.

قوانین مربوط به عدم رقابت با همکاران

نمایندگی گوگل در ترکیه خود را ملزم به عدم ارائه خدمات شارژ گوگل ادز به مشتریان همکار خود می‌داند و در عین حال شرایطی وجود دارد که در آن صورت نمایندگی گوگل در ترکیه استثنا قائل خواهد شد و با مشتری همکار، هر نوع همکاری تجاری را شروع و ادامه خواهد داد.

 1. درخواست کتبی مشتری همکار به نمایندگی گوگل در ترکیه جهت همکاری به هر علتی.
 2. اثبات شدن شارژ اکانت مشتری همکار به غیر از پنل شارژ نمایندگی گوگل در ترکیه.
 3. نمایندگی گوگل در ترکیه هیچ ضمانت عدم رقابتی در زمینه اپلیکیشن‌های موبایل ندارد.
 4. شرکت‌های همکار یا فریلنسرهای مشتری همکار نمایندگی گوگل در ترکیه مشمول عدم رقابتنمایندگی گوگل در ترکیه نمی‌باشند و نمایندگی گوگل در ترکیه مجاز به شارژ مشتریان همکاری میباشد که از شما خرید نموده اند.
 5. .نمایندگی گوگل در ترکیه خود را موظف می‌داند که اطلاعات مشتری‌های خود را حفظ نماید و از دستیابی افراد خارج از سازمان نمایندگی گوگل در ترکیه به اطلاعات مشتریان جلوگیری کرده و تمام تلاش خود در حفظ محرمانگی اطلاعات مبذول نماید.
اطلاع رسانی زمان دقیق برگزاری دورهبا تکمیل فرم زیر به محض مشخص شدن زمان برگزاری این دوره آن را به اطلاع شما خواهیم رساند
مشاوره تخصصی رایگان بگیریدآیا این دوره مناسب شماست؟ پاسخ تمام دغدغه های خود را با استفاده از امکان مشاوره رایگان دریافت کنید
Call Now Button