کارگاه انتخاب نام برند

انتخاب نامی ‌نیک و مانا برای کسب و کار دیجیتال

چطور دشواری انتخاب نام برند را کاهش دهیم؟

نوع دوره: کارگاه آموزشی

مدت زمان: 3 ساعت (یک جلسه)

زمان برگزاری: شنبه 12 بهمن

ساعت برگزاری: 18 الی 21

برندینگ

نام، مهمترین یادآور برند

همیشه در ابتدای مسیر راه‌اندازی یک کسب و کار، درگیر دردسر انتخاب یادآورهای برند می‌شویم. یادآورهای برند شامل مواردی چون نام برند، لوگو، شعار، رنگ برند، کاراکتر، ملودی و … می‌باشند.
انتخاب مواردی چون کاراکتر را می‌توان به تاخیر انداخت و یا اصلا به آن نپرداخت اما “نام برند” مهمترین، موثرترین و کلیدی‌ترین یادآور برند است که روی سایر یادآورها نیز تاثیر می‌گذارد. نه می‌توان بدون نام شروع کرد و نه می‌توان انتخابش را به تاخیر انداخت.

مهمترین نکات در انتخاب صحیح نام برند

در کارگاهی 3 ساعته، به مدت 2 ساعت مروری خواهیم داشت بر کلیدی‌ترین نکات انتخاب نام برند و در ساعت پایانی کارگاه نیز بر اساس سوالات شرکت‌کندگان به بحث و مشاوره در مورد سایر نکات انتخاب نام برند خواهیم پرداخت. ذکر همه نکات مورد نیاز در 3 ساعت ممکن نیست اما تلاش می‌کنیم به بیست درصد از نکاتی بپردازیم که تا هشتاد درصد در تصمیم‌گیری در مورد نام برند موثر بوده و به ما کمک می‌کنند.

مدرس کارگاه

حمید توکلی - برندینگ

حمید توکلی

  • کارشناس برندسازی و انتخاب نام در برنامه‌های رادیویی صدا و سیما
  • بنیانگذار نامی‌نیک.کام، اولین وبسایت تخصصی نام برند در کشور
  • مدرس اولین کارگاه انتخاب نام برند در کشور
  • بیش از 7 سال سابقه مشاوره و آموزش انتخاب نام برند و سایر مباحث برندسازی

مکان برگزاری

آکادمی دیجیتال مارکتینگ روی نقشه

تهران، خیابان شهید بهشتی، نبش خیابان بخارست، دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی، ساختمان جنوبی، طبقه سوم، آکادمی دیجیتال مارکتینگ

انتخاب نام برند مهم تر از آنچه تصور می کنید!

بنیانگذاران دیجی‌کالا اگر به گذشته برمی‌گشتند و می‌خواستند از نو شروع کنند، حتما نام دیگری برای استارتاپ خود انتخاب می‌کردند. آنها در زمان شروع کسب و کارشان، توسعه به سمت فروش کالاهای غیردیجیتال را پیش‌بینی نکرده بودند. بنیانگذاران تاکسی‌یاب مدتی بعد از شروع کسب‌و‌کارشان به این نتیجه رسیدند که نام مورد انتخاب‌شان، علی‌رغم ظاهری خوب، دارای مطلوبیت کافی نبوده و دردسرساز خواهد شد، نمی‌توانستند به گذشته برگردند اما با تغییر نام به اسنپ، تصمیم‌شان را اصلاح کردند. اگر دیجی‌کالا و اسنپ که از موفق‌ترین استارتاپ‌های کشور هستند، تصمیم‌گیری اشتباه در مورد نام برند را تجربه کرده اند، اوضاع سایر استارتاپ‌ها چگونه است؟ آیا واقعا نام خوبی انتخاب کرده‌اند یا اینکه هنوز زمانش نرسیده است که با نقاط ضعف انتخاب‌شان روبرو شده و دردسرهایش را تجربه کنند؟

برندینگ

بسیاری از کسب و کارها در ابتدای مسیر پراشتباه هستند. طبیعی است. آن‌ها کم‌کم با جذب نیروهای بهتر، کمک گرفتن از مشاورین و استفاده از تجربه‌هایشان میزان خطا در تصمیم‌های مدیریتی را کاهش می‌دهند. اگر در شیوه‌ تبلیغات‌شان ضعیف عمل کرده‌اند، حالا بهتر می‌دانند که چطور باید تبلیغ کنند، بنابراین مسیر را تغییر داده و تبلیغات‌شان را اصلاح می‌کنند. اما اصلاح برخی تصمیم‌ها به این سادگی نبوده و جز اصلاحات پرهزینه و پردردسر محسوب می‌شوند. تغییر نام یکی از پرهزینه‌ترین تصمیم هاست. نمی‌توانیم آنطور که هر سال تبلیغات‌مان را بهبود می‌دهیم، هر سال نیز نام‌برندمان را تغییر داده و بهبود دهیم. بنابراین منطقی نیست با دانشی محدود در مورد این موضوع کلیدی و مانا تصمیم‌گیری کنیم، ناچاریم از همان ابتدا، بهترین انتخاب ممکن را داشته باشیم، انتخابی که تا برندمان پابرجاست، ما را دچار دردسر و پشیمانی نکند.

در این کارگاه چه خواهید آموخت؟

  1. معرفی مدل‌های نام‌گذاری مجموعه محصولات و ذکر چند مثال کاربردی از برندهای مطرح
  2. چند نکته کلیدی جهت خلق نام‌های خاص با میزان به‌خاطرسپاری بالا و تهیه لیست نام
  3. نکته‌های مهم در مورد ارزیابی سطحی لیست نام
  4. روش‌های کم‌هزینه و کاربردی تحقیق در مورد نام‌
  5. پرسش و پاسخ در مورد نام برند و سایر مباحث برندسازی

ثبت نام در کارگاه انتخاب نام برند

سوالات متداول درباره این دوره

آیا شرکت در این ورکشاپ پیش نیاز خاصی دارد؟

خیر. داشتن اطلاعات در خصوص مفاهیم اینترنت، وب سایت و کسب و کار دیجیتال در سطح اولیه کفایت می کند.

برای حضور در این ورکشاپ چه چیزی با خود بیاورم؟

صرفا قلم و کاغذ به همراه گوشی هوشمند متصل به اینترنت به همراه داشته باشید. نیازی به آوردن لپ تاپ نیست.

آکادمی دیجیتال مارکتینگ توسط دکتر مهدی دهبان فعالیت خود را با هدف گسترش دانش دیجیتال مارکتینگ در سطح جامعه و آموزش حرفه‌ای و تخصصی کسب و کارها و کارآفرینان در حوزه بازاریابی آنلاین آغاز نمود است. این مجموعه با طراحی اولین دوره های تخصصی دیجیتال مارکتینگ در ایران خیلی سریع در بین کسب و کارها و به ویژه استارت آپ‌ها به محبوبیت بالایی رسید. در حال حاضر در آکادمی دوره‌های حضوری و غیرحضوری آموزش دیجیتال مارکتینگ و همچنین همایش‌ها و وبینارهای تخصصی حوزه دیجیتال مارکتینگ در حال برگزاری است. آکادمی دیجیتال مارکتینگ  که همکاری با برندهای بزرگی همچون دانشگاه صعنتی شریف، گلرنگ، دیجی کالا، بامیلو و … را در کارنامه خود دارد، در راستای چشم انداز خود که پرورش 100 هزار متخصص بازاریابی دیجیتال است، برای حرفه‌ای و کاربردی‌تر شدن دوره‌های آموزشی خود همواره کوشیده و اساتید صاحب نام در صنعت مارکتینگ را نیز به کار گرفته است.

آکادمی دیجیتال مارکتینگ

زمان باقی مانده تا شروع کارگاه:

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاع رسانی زمان دقیق برگزاری دورهبا تکمیل فرم زیر به محض مشخص شدن زمان برگزاری این دوره آن را به اطلاع شما خواهیم رساند
مشاوره تخصصی رایگان بگیریدآیا این دوره مناسب شماست؟ پاسخ تمام دغدغه های خود را با استفاده از امکان مشاوره رایگان دریافت کنید
Call Now Button