دیجیتال مارکتینگ و قالب های نو آورانه ایمیل فروش

نوآوری در فروش ایمیل

هیدر آر.مرگان[۱]، موسس شرکت Salesfolk است که در زمینه ی ایمیل فروش معاملات (تجاری بین تجار[۲]) فعالیت می کند. در این مقاله ی کوتاه، به نکاتی در مورد فرمت ایمیل فروش که توسط مرگان نوشته شده است، اشاره می کنیم.

 چه فرقی بین ایمیلی که کسی باز نمی کند و پاسخ نمی دهد با ایمیل هایی که مشتریان جدید و زیادی را جذب می کنند وجود دارد؟ آیا این تفاوت مربوط به موضوع، طول متن ایمیل، روش نگارش مطالب تبلیغاتی یا محتوا می شود؟ پاسخ، ترکیب همه ی گزینه های بالاست.

اگر در برنامه دیجیتال مارکتینگ شرکت خود لیست مخاطبان هدفمندی را دارید و نرخ پاسخ به ایمیل هایتان کمتر از ۱۰ درصد است، باید نحوه ی فرستادن ایمیلتان را تغییر دهید. وقتی یک شرکت معاملات تجاری (بین تجار) برای کمک به ارتقای ایمیل فروششان پیش من آمدند، متوجه شدم که آنها یک سرویس باورنکردنی و جالبی را برای فضای شرکتشان (به اسم SaaS) عرضه کردند ولی در زمینه ی ایمیل فروش، خیلی موفق نبودند. نرخ پاسخ به ایمیل آنها پایین تر از ۲ درصد بود. بعد از یک ماه کار کردن با این شرکت، الگویی را برای ایمیل ساختم که باعث شد بیشتر از ۱۶ مشتری جدید جذب شرکتشان شود. قبل از شرح الگو بیایید در مورد اشتباهات آنها بحث کنیم…

 دلایلی که ایمیل فروش آنها نتوانست مشتری ها را جذب کند:

۱. زیاد طولانی بود. هیچ کس علاقه ای به خواندن یک کتاب الکترونیک
[۳]
کوچک ندارد.

۲.محتواهای متفاوتی داشت. اگرچه این شرکت محصول شگفت انگیزی برای عرضه داشت ولی اهمیت دادن به چندین محتوا، خوانندگان را گیج کرد.

۳. زیاد منم منم می کرد. محتوی ایمیل آنها بجای ارزش قائل شدن یرای مشتریان، در مورد ویژگی های منحصر به فرد محصولات و شرکتشان بود.

۴. زیاد مدرن (نوپرست) بودند. آنها می خواستند جوان و مدرن به نظر بیایند ولی خیال پردازی زیاد، فرمت خودکار بازاریابی ایمیل آنها را به صورت پیام های ناخواسته (اسپم) و بی اهمیت قرار داد. هیچ کدام از مشتریان فکر نمی کردند که ایمیل شخصی را در اینباکسشان دریافت می کنند. حالا نوبت به ویژگی های مثبت ایمیل فروش آنهاست.

با فرمت جدید ایمیل در ۱۰ دقیقه جذب مشتریان ۱۰ برابر شد. من نظری را به آنها ارائه دادم که در ۱۰ دقیقه توانست ۱۰۰ مشتری را جذب کند ونرخ درآمد آنها را تقریبا به سه برابرافزایش دهد.

نتایج تغییر فرمت ایمیل فروش:

۵۷ درصد افزایش در نرخ آزاد (رایگان)

۲۱ درصد افزایش در نرخ جواب مشتریان به ایمیل

نتیجه: ۱۶ مشتری جدید

نکاتی که به جذاب تر شدن ایمیل فروش کمک می کند:

۱. موضوع جالب: انتخاب موضوع مناسب بسیار مهم است، پس ۵۰ درصد از کار باید برای نگارش و تست موضوعات متفاوت صرف شود. شما باید از یک موضوع جالب ولی باورکردنی ای استفاده کنید که مشتریان را جذب می کند.

۲. عرضه ی اغوا کننده: برای عرضه ی محصولتان دلیل جالبی را ارائه دهید تا مشتری ها به ایمیلتان پاسخ دهند و همچنین از یک فراخوان عمل ساده استفاده کنید. ذکر موفقیتی که در گذشته به دست آورده اید و همچنین اشاره به مشتری دیگری که آنها می شناسند، عرضه ی شما را اغوا کننده و جذاب می سازد.

۳. احساس شخصی: ایمیل های فروش نسبت به ایمیل هایی که برای مادر یا دوست صمیمیتان می فرستید، فرمت و تن اصلی تقریبا مشابهی دارند. اگر لحن شما رسمی باشد، بیشتر به یک فروشنده شباهت دارید (و درجه ی صمیمیتتان کمتر می شود.)

۴. ارائه ی مدرک اجتماعی: یکی از بزرگترین موانع برای فروش، ریسک است. هیچ کس نمی خواهد که اولین مشتری باشد و با شرکتی بدون اعتبار یا تجربه کار کند. ذکر اسم یکی از مشتریان قبلی شما و رضایتی که آنها از محصولاتتان داشته اند به کمتر شدن این ریسک کمک می کند.

بخاطر داشته باشید مهم تر از همه، ساده نگه داشتن فرمت ایمیل فروش است. امیدواریم استفاده از دستورالعمل های ذکر شده در برنامه دیجیتال مارکتینگ کسب وکارتان تاثیر به سزایی داشته باشد.

برگرفته از هاب اسپات


[۱] . Heather R. Morgan

[2] . B2B (Business to Business)

[3] . Ebook

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

موضوعات دیگر