Top

اهمیت دیجیتال مارکتینگ در کسب و کارها

اهمیت دیجیتال مارکتینگ

اهمیت دیجیتال مارکتینگ در کسب و کارها

کسب‌وکارهای امروزی ناچار به استفاده از ابزارها و تکنیک‌های دیجیتال مارکتینگ در کسب‌وکار خود هستند. چرا که در فضای رقابتی شدید ایجاد شده در کسب‌وکارها، کسب‌وکاری موفق خواهد بود که برای معرفی کالا و خدمات خود از ابزارهای نوین دیجیتال مارکتینگ استفاده کند و از اهمیت دیجیتال مارکتینگ باخبر باشد.

در فرآیند بازاریابی با استفاده از ابزارها و تکنیکهای دیجیتال مارکتینگ جدا از اثربخشی بهتر و بالاتر ، شما قادر خواهید بود تا به توسعه و رشد کسب‌وکار خود نیز بپردازید.

برای حضور در این حوزه و استفاده از این ابزارها شما ابتدا باید با طراحی و ساخت سایتی به معرفی کالا و خدمات خود از این طریق بپردازید. بعد از طراحی سایت می‌توانید با استفاده از ابزارهایی مانند سئو و یا سیستم تبلیغات‌گوگل(گوگل ادوردز) بصورت هدفمند به ایجاد ترافیک و بازدیدکننده به سایت خود بپردازید. اهمیت دیجتیال مارکتینگ اینجا است که خود را نشان می‌دهد یعنی شما باید نحوه استفاده و به‌صرفه بودن هر ابزاری را با استفاده از آن بسنجید.

در مرحله بعد و بعد از ورود کاربران به سایتتان با استفاده از ابزارهایی مانند ایمیل مارکتینگ می‌توانید به ایجاد فروش و تبدیل بازدیدکنندگان سایتتان به خریدار بپردازید.

تمام این مراحل در درجه اول با هزینه‌های بسیار پایین تری نسبت به مدلهای بازاریابی سنتی انجام می گیرد و خود این موضوع بر اهمیت دیجیتال مارکتینگ اضافه می‌کند، به این صورت که برای جذب مخاطبان و بازار هدف کسب‌وکارتان با استفاده از مدل‌های بازاریابی سنتی هزینه‌های بسیار بالاتری را باید بپردازید.

در درجه دوم در فضای دیجیتال مارکتینگ امکان معرفی کالا و خدمات‌تان را به اقصی نقاط دنیا بصورت گسترده و هدفمند دارید. این در حالی است که شما در بازاریابی سنتی امکان معرفی کالا و خدماتتان را به صورت گسترده و فراگیر نداشته و در نهایت بصورت تبلیغات در رسانه‌هایی مانند تلویزیون و نشریات به معرفی کسب‌وکار خود و آن هم بصورت غیرهدفمند می‌توانستید بپردازید.

و در درجه سوم این نوع تبلیغات و بازاریابی در دیجیتال مارکتینگ به آسانی و راحتی قابل اندازه‌گیری، سنجش و بهبود هستند در حالیکه این حالت در فضای تبلیغات سنتی وجود ندارد.

و در درجه چهارم امکان انجام فعالیت‌ها و فرآیندها بصورت اتوماتیک و خودکار در بستر دیجیتال مارکتینگ وجود دارد.

یعنی بعد از ایجاد ترافیک و بازدید کننده برای سایت‌تان، کاربران بعد از ورود به سایتتان می توانند به انتخاب و مقایسه‌ی کالا و خدمات مورد نظرشان کرده و در مرحله بعد با پرداخت آنلاین وجه شان خرید خود را با موفقیت انجام دهند و بعد از خرید رسید کالای مورد نظر به واحد مربوطه انتقال یافته و آن واحد اقدام به تحویل کالا و خدمات مشتریان نماید.

حتی اگر زمینه فعالیت شما مباحث آموزشی و فروش و عرضه فایلهای دانلودی باشند دیگر بحث تحویل کالا و خدمات هم مطرح نیست و متقاضیان می توانند بعد از پراخت وجه شان فایل خود را فورا دانلود کرده و از آن استفاده نمایند.

شما حتی میتوانید با استفاده از مدلهای ایمیل مارکتینگ بعد از ورود کاربران به سایتتان ایمیلها و اطلاعات تماس آنها را جمع آوری کرده و با ارسال کوپنهای تخفیف و پیشنهاد های ویژه به آنها، آنها را ترغیب و تشویق به خرید از سایتتان نمایید.

بنابراین با استفاده از مدلها و ابزارهای دیجیتال مارکتینگ هم امکان رشد و توسعه کسب وکار خود را فراهم کرده‌اید و هم با ارائه خدمات و سرویسهای بهتر و افزایش رضایت مشتریانتان خود را از رقبا کسب و کار خود جدا نموده‌اید.

حال در این جا یک سوال مطرح می گردد که آیا به منظور اجرای دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کارها نیاز به آموزش تخصص و مهارت خاصی وجود دارد؟ پاسخ به این سوال مثبت است با توجه به پیشرفت هر روزه ابزارها در دنیای دیجیتال به روز بودن و استفاده از آموزش های حرفه ای برای کسب مهارت در زمینه دیجیتال مارکتینگ بسیار کمک کننده و با اهمیت می باشد.

در این راستا آکادمی دیجیتال مارکتینگ دوره مدیریت بازاریابی دیجیتال را در قالب یک برنامه آموزشی سه ماهه و ۱۲۰ ساعته طراحی و ارائه کرده است. در این برنامه آموزشی اصول دیجیتال مارکتینگ، کارگاه های تخصصی و تدوین کمپین و استراتژی دیجیتال مارکتینگ به صورت عملیاتی آموزش داده می‌شود.

در پایان این دوره انتظار می رود دانش پژوهان محترم مهارت تصمیم گیری ، اجرا و سنجش کمپین های دیجیتال مارکتینگ را بدست آورند.

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر به بخش دوره های آموزشی آکادمی دیجیتال مارکتینگ مراجعه نمایید.

اشتراک
بدون دیدگاه

یک دیدگاه بفرستید

برای تماس تلفنی کلیک کنید
×

عضویت در خبرنامه

دریافت آخرین مقالات، دوره‌ها و ویدیوهای آموزشی

لطفا درستی ایمیل را چک کنید