آیا به دنبال جذب فالوورهای با کیفیت در اینستاگرام هستید؟ اگر پاسخ شما بله است در این مقاله با ما همراه باشید

آیا سودآوری بیشتری برای تجارت خود از طریق اینستاگرام می‌خواهید؟ آیا به دنبال طی کردن یک فرآیند اثبات شده هستید؟ در این مقاله، سه مرحله برای جذب مخاطبان به اینستاگرام خود و تبدیل آن‌ها به مشتری یاد خواهید گرفت.

آیا این که تعداد فالوورهای صفحه اینستاگرام تان زیاد باشد برای شما مزیت محسوب می شود؟ آیا هر فالووری به رشد پیج شما کمک می کند؟ پاسخ قطعا خیر است. به اعداد توجه نکنید، مخاطبان با کیفیت هستند که نرخ تعامل پیج شما را افزایش می دهند و صفحه شما را رشد خواهند داد. به این ترتیب نرخ تبدیل نیاز افزایش یافته و فالوورها تبدیل به مشتریان شما خواهند شد.

جذب فالوور با کیفیت در اینستاگرام

مرحله اول: جذب مخاطب مناسب در اینستاگرام

در ابتدای راه، کار شما بسیار ساده است: باید تعداد دنبال‌کنندگان اینستاگرام خود را افزایش دهید و مطمئن باشید که تمام آن‌ها با محتوای شما درگیر هستند. داشتن دنبال‌کنندگان باکیفیت خیلی مهم است. با خرید دنبال‌کننده هرچند در یک زمان کوتاه می‌توانید تعداد زیادی از آن‌ها را جذب کنید اما این کار باعث می‌شود تعداد کلیک‌ و نرخ تبدیل‌ آن‌ها به مشتری کمتر شود.

بنابراین از کجا می‌توانید مطمئن شوید که به دنبال‌کنندگان با کیفیت دسترسی پیدا کرده‌اید؟ ممکن است شما هزاران دنبال‌کننده در اینستاگرام داشته باشید اما اگر آن‌ها با محتوای شما درگیر نباشند، هیچ فایده‌ای برای کسب و کارتان نخواهند داشت. پس تلاش خود را برای پیدا کردن دنبال‌کننده‌های واقعی انجام دهید.

برندهای مختلف معمولاً از روش‌هایی مانند موارد زیر به دنبال‌کنندگان واقعی دسترسی پیدا می‌کنند. مانند:

 • بازاریابی تأثیرگذار
 • استفاده استراتژیک از هشتگ‌های اینستاگرام
 • تبلیغ متقابل (تبلیغ حساب کاربری اینستاگرام خود از طریق حساب‌های دیگر، ایمیل یا یوتیوب)

این‌ها فقط چند نمونه از روش‌های مؤثر برای اطمینان از جذب دنبال‌کننده‌های واقعی است. رشد حساب کاربری شما ممکن است در ابتدا کند پیش برود، اما اگر روی آن کار کنید، رشد مداومی خواهید داشت. با استفاده از این تکنیک‌ها می‌توانید رشد پایداری در حساب کاربری خود مشاهده کنید و میزان فروش خود را ارتقا دهید.

آیا برای پیج اینستاگرام فالوور فیک بخریم یا نه؟

 آیا خرید فالوور فیک به رشد پیج اینستاگرام شما کمک خواهد کرد؟

 • تکنیک‌های ارگانیک برای تهیه و ساخت آگاهی از برند

در بازاریابی دیجیتال، هک رشد (growth hacking) اصطلاحی است که به فرآیند آزمایش تکنیک‌های مختلف بازاریابی برای یافتن مؤثرترین روش، در کمترین زمان اشاره دارد. یک روش بازاریابی را امتحان می‌کنید، بعد به سرعت فکر می‌کنید که آیا این روش اثرگذار بوده است یا خیر و بر این مبنا تصمیم می‌گیرد که آن را ادامه دهید یا کنار بگذارید و به سراغ روش دیگری بروید. تمرکز آزمایشات شما، روی رشد کسب و کارتان و تلاش برای یافتن بهترین راه برای افزایش سریع دنبال‌کنندگان با کیفیت است.

حالا این سؤال پیش می‌آید که برای رشد حساب کاربری خود در اینستاگرام می‌توانید از چه روش‌های هک رشدی استفاده کنید؟ اجازه دهید چند ایده را امتحان کنیم. آگاهی از برند به این نکته اشاره دارد که افراد بتوانند به راحتی برند شما را بشناسند. برای این که این موضوع را بهتر درک کنید، توئیتر را در نظر بگیرید، تقریباً همه افراد پرنده آبی کوچک توئیتر را می‌شناسند. مثال خوب دیگر قوس‌های طلایی مک دونالد است. اما این‌ها مشاغل تثبیت شده‌ای هستند که سال‌های سال از بازاریابی‌شان می‌گذرد. کسب و کارهای کوچک قبل از شناخته شدن نام تجاری خود، کارهای زیادی برای انجام دادن دارند.

شما می‌توانید با بهینه‌سازی نمایه تجاری اینستاگرام خود آگاهی از برند را تا حدودی ایجاد کرده و به افراد در درک خدمات خود کمک کنید. به قسمت بیوگرافی حساب کاربری خود (bio)، نام شرکت، شرح مختصری از خدمات و آدرس وب سایت خود را اضافه کنید. همچنین آرم شرکت را به عنوان تصویر نمایه خود در نظر بگیرید.

بیوگرافی اینستاگرام شرکت پوشاک Posh Peanut شامل معرفی محصولات، قیمت، آدرس مراکز فروش و عکس آرم برند به عنوان تصویر نمایه است. بهینه‌سازی نمایه به این صورت کمک می‌کند تا هرکسی وارد حساب شما شد، فوراً بفهمد، که هستید و چه می‌کنید.

شما همچنین می‌توانید با تهیه دقیق پست‌های رسانه‌های اجتماعی خود، آگاهی از برند را افزایش دهید. به طور مداوم عکس‌ها و زیرنویس‌هایی را منتشر کنید که نمایانگر برند شما باشد و توصیفات و گرافیک‎‌های مناسبی به کار ببرید. شاید در ابتدا فروش‌تان زیاد نباشد، اما به تدریج به میزان آگاهی از نام تجاری شما افزوده می‌شود.

هشتگ راه دیگری برای افزایش آگاهی از برند است. از چه نوع هشتگ‌هایی باید در اینستاگرام استفاده کرد؟ با فکر کردن درباره کلماتی که افراد ممکن است در نوار جستجو وارد کنند تا به نمایه شما برسند، شروع کنید. اگر یک خرده فروش لباس هستید، هشتگ‌های توصیفی مانند #شرکت_مد (که فقط K19 استفاده شده است) یا #پوشاک_نوجوانان (K219 استفاده دارد) می‌توانند به پیدا شدن حساب کاربری شما کمک کنند. بهتر است با هشتگ‌هایی که کمتر از K300 پست دارند شروع کنید.

می‌توانید از هشتگ‌هایی که رقبایتان استفاده می‌کنند نیز الهام بگیرید. همچنین انواع مختلفی از برچسب‌ها، از جمله هشتگ مارک تجاری خود را آزمایش کنید

۶ نکته درباره‌ی بیوی اینستاگرام برای رشد فالوورها

بیوگرافی اولین قسمتی است که افراد بعد از وارد شدن در صفحه ی شما می بیندد

 • برای افزایش دنبال‌کنندگان خود از بازاریابی تأثیرگذار Influencer Marketing استفاده کنید

در صدر قیف فروش اینستاگرام، شما همچنان سعی در ارتقای حساب کاربردی خود خواهید داشت و بازاریابی تأثیرگذار یکی از بهترین‌ روش‌های افزایش آگاهی از برند و تعداد دنبال‌کنندگان است. وقتی از یکی از این افراد تأثیرگذار درخواست می‌کنید تا مطلبی راجع به شرکت شما در اینستاگرام خود بگذارد، درواقع شرکت خود را در معرض دید تعداد زیادی از افرادی قرار می‌دهید که ممکن است تا پیش از این، چیزی درباره شما نشنیده باشند. شروع کار با بازاریابی تأثیرگذار بسیار ساده است. ابتدا تصمیم بگیرید که دوست دارید با تأثیرگذار بزرگ کار کنید یا تأثیرگذار کوچک.

تأثیرگذارهای بزرگ معمولاً از ۱۰هزار تا یک میلیون دنبال‌کننده دارند. از طرف دیگر تأثیرگذارهای کوچک کمتر از ۱۰ هزار دنبال‌کننده دارند. هرچند ممکن است در نگاه اول تأثیرگذارهای بزرگ گزینه بهتری باشند، اما تأثیرگذارهای کوچک هم مزایای بسیاری دارند. آن‌ها معمولاً ارزان‌تر بوده و غالباً مشغول کار روی مطالب خود برای جذب دنبال‌کنندگان بیشتر هستند.

وقتی تصمیم گرفتید که چه نوع تأثیرگذارهایی را هدف قرار دهید، شروع به شناسایی تأثیرگذارهای خاصی کنید که ممکن است مناسب برند شما باشند. می‌توانید با جستجوی هشتگ‌های خاص یا  برگه جستجو، تأثیرگذارها را در برنامه اینستاگرام خود پیدا کنید. برای بهبود کسب و کارتان، تأثیرگذاری را پیدا کنید که محتواهای باکیفیتی ارائه دهد که مخاطبان را به خوبی درگیر می‌کند.

علاوه بر اینستاگرام، می‌توانید با ابزارهای دیگر هم تأثیرگذارها را جستجو کنید. این کار باعث می‌شود معیارهای جستجوی خود را محدود کنید. بعد از ایجاد لیستی از تأثیرگذارهای بالقوه، از طریق ایمیل یا پیام مستقیم با آن‌ها تماس بگیرید تا ببینید که آیا علاقه‌مند به همکاری هستند یا خیر. ایمیل و مکالمه خود را کوتاه و ساده بیان کنید و در آن قید کنید که چه انتظاری از حساب کاربری تأثیرگذار دارید، درباره نام تجاری خود و فعالیت‌هایش توضیح دهید و از آن‌ها بپرسید آیا مایل به ادامه بحث درباره همکاری هستند.

به عنوان دستمزد، ممکن است در ازای دریافت یک پست یا همکاری طولانی‌مدت، یک محصول رایگان برای تأثیرگذار ارسال کنید، یا در ازای ارتقاء مدارم، پول نقد بپردازید. تصمیم به انجام هر نوع همکاری که گرفتید، اطمنیان حاصل کنید که در ابتدا لیستی از خروجی‌های مورد انتظارتان را ارسال کرده‌اید. بدین ترتیب آن‌ها متوجه می‌شوند که این پروژه به چقدر زمان نیاز دارد و می‌توانند تصمیم بگیرند که مایل به همکاری هستند یا خیر.

بازاریابی تأثیرگذار ابزار قدرتمندی است که شما را در معرض دید قرار داده و تعداد دنبال‌کننده‌هایتان را افزایش می‌دهد. وقتی حساب شما ارتقا پیدا کرد، زمان آن فرا رسیده که به وسط قیف بروید: حفظ دنبال‌کننده‌ها.

چگونه اینفلوئنسر شویم؟

آموزش تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر در ۱۲ قدم

مرحله دوم: تعامل با دنبال‌کننده‌های اینستاگرام خود

قدم بعدی که وسط قیف قرار دارد، این است که دنبال‌کننده‌های خود را به شدت درگیر کنید. تعامل در رسانه‌های اجتماعی مزایای بسیاری دارد، از تأیید اجتماعی تا تقویت آگاهی از برند و دسترسی شما. در زمینه قیف فروش اینستاگرام، پذیرندگی حساب شما راهی برای سنجش این مسئله است که آیا مخاطبان شما به اندازه کافی درگیر محتوای تولیدی شما شده‌اند یا خیر. لایک، نظر و اشتراک‌گذاری پست‌های شما تعیین‌کننده‌ی فروش شما در آینده است.

بنابراین چگونه می‌توانید دنبال‌کننده‌های خود را درگیر نگه دارید؟ در این‌جا چند تکنیک را معرفی می‌کنیم.

 • داستان برند خود را بگویید

ابتدا باید داستانی برای برند خود ایجاد کنید که افراد را به خود جذب کند، معتبر باشد و به نوعی پشت صحنه نحوه شروع به کار شرکت شما را روایت کند. از افزودن دام‌های عاطفی یا چرخاندن مسائل دور سرتان نترسید. داستان برند شما باید اهداف تجاری‌تان را نیز دربربگیرد.

داستان برند SoulCycle درباره ایجاد نگاهی نو به ورزش است که باعث می‌شود پرداختن به مسئله تناسب اندام الهام‌بخش و سرگرم‌کننده باشد. به همین ترتیب، داستان برند می‌تواند دیدگاه و اهداف شما را درباره کسب و کارتان توضیح دهد.

اگر این کار را درست انجام دهید، افرادی با همان اهداف و ارزش‌های مشابه، مانند پروانه‌ای که جذب شمع می‌شود به سمت شرکت شما خواهند آمد

داستان سرایی برند (Brand Storytelling)

داستان برند شما چیست؟

 • اقدام به عمل (CTA) را در پست‌های اینستاگرام خود بگنجانید

هنگامی که پست‌های اینستاگرام خود را ایجاد می‌کنید، حتماً از اقدام به عمل (CTA) استفاده کنید. می‌توانید CTA هایی را اضافه کنید که از دنبال‌کننده‎‌‌های شما بخواهند کارهای مختلفی انجام دهند. به عنوان مثال:

 • لایک کردن یک عکس
 • تگ کردن یک دوست
 • پیام گذاشتن
 • مراجعه به لینک موجود در قسمت بیوگرافی (Bio)
 • مشاهده یک محصول

شرکت PBH Foods دنبال‌کننده‌ها را تشویق می‌کند تا روی برچسب محصولات موجود در تصاویر ضربه بزنند. یک CTA خوب از زبانی استفاده می‌کند که در مخاطب احساس فوریت ایجاد کند. مانند «اکنون بخرید»، «اینجا ضربه بزنید» یا «دنبال کنید تا تبدیل به یک متخصص بازاریابی دیجیتال شوید».

 • از سؤال، نظرسنجی و مسابقه استفاده کنید

علاوه بر این، می‌توانید با استفاده از سؤال، نظرسنجی و مسابقه میزان تعامل در صفحه اینستاگرام خود را افزایش دهید.

مطرح کردن سؤال یکی از ویژگی‌های مهم تولید محتوا در اینستاگرام است که به شما امکان می‌دهد بازخورد مستقیم مخاطبان خود را بشنوید. نظرسنجی هم محبوبیت بسیاری دارد و به شما کمک می‌کند هم از ایده‌های جمعی بهره‌مند شوید و هم کمی تفریح کنید.

مسابقات اینستاگرامی نیز راهی عالی برای جذب تعامل بیشتر است. پژوهشی که توسط Tailwind انجام شد نشان داد که پست‌های مربوط به مسابقات ۶۴ برابر کامنت و ۵/۳ برابر لایک بیشتری نسبت به محتواهای عادی کسب می‌کنند. چنین پست‌هایی می‌تواند به افزایش درگیری مخاطبان با اینستاگرام شما کمک کنند.

راهنمای گام به گام فراخوان عمل یا CTA

۱۸ نمونه عملی

مرحله سوم: تبدیل فالوورها با آهن ربای سرنخ

قدم بعدی در وسط قیف فروش اینستاگرام شما ارائه خدمات رایگان به مشتریان است. این محتوا باید دارای دروازه ورود باشد، به این معنی که کاربران برای دریافت محتوا یا خدمات رایگان باید فرمی را پر کرده یا حداقل آدرس ایمیل خود را وارد کنند. محتوای دروازه‌دار بهترین روش ارائه خدمات رایگان است، زیرا علاوه بر این‌که اطلاعات ارزشمندی درمورد دنبال‌کننده‌های اینستاگرام در اختیارتان قرار می‌دهد، آن‌ها را به بارگیری مطالب نیز ترغیب می‌کند.

وقتی در حال ارائه خدمات رایگان خود هستید، ابتدا درباره نوع محتوائی که می‌خواهید ارائه دهید تصمیم بگیرید:

 • گزارش یا مطالعات موردی
 • کتاب‌های الکترونیکی یا PDF
 • فیلم
 • کارگاه‌های ایمیلی کوتاه
 • تخفیف
 • آزمون‌های رایگان
 • ارزیابی یا آزمایش

مطالعات موردی و گزارش، اصلی‌ترین خدمات رایگانی هستند که توسط شرکت‌های B2B ارائه می‌شوند. اگر اکثر مخاطبان شما مصرف‌کننده هستند، شاید بهتر باشد کتاب یا یک فایل ویدئویی را انتخاب کنید. محتوای خدمات رایگان شما باید برای دنبال‌کننده‌‎هایتان ارزشمند باشد. برای تولید چیزی که واقعاً ارزشمند باشد، کمی فکر کنید. یکی از دغدغه‌های مهم مخاطب مورد نظر خود را پیدا کرده و آن را حل کنید. محتوای رایگان شما نیز باید کاملاً نوشته و ساخته شده باشد. اگر منابع کافی در اختیار ندارید چند مترجم استخدام کنید.

بیایید به یک نمونه از چگونگی ارائه محتوای مناسب برای دنبال‌کنندگان اینستاگرام خود نگاهی بیاندازیم. لیندزی رومن (Lindsey Roman) عکاسی است که بیش از ۳۵ هزار دنبال‌کننده در اینستاگرام دارد. بخش دیگری از شغل او آموزش کارآفرینان خلاق است، بنابراین اکثر دنبال‌کننده‌های او عکاس هستند. لیندزی به تازگی لینکی در اینستاگرام خود با عنوان «راهنمای تسلط بر اینستاگرام» به اشتراک گذاشته است که دنبال‌کننده‌ها را ترغیب می‌کند تا آن را دانلود کنند.

وقتی دنبال‌کننده‌ها روی لینک کلیک می‌کردند به صفحه‌ای وارد می‌شدند که باید نام و آدرس ایمیل خود را برای دریافت راهنمای رایگان وارد می‌کردند. آن راهنما درواقع تجربه شخصی لیندزی درمورد ارتقا حساب کاربری خود در اینستاگرام بود. این اطلاعات برای دنبال‌کننده‌های او ارزش بسیاری داشتند. علاوه بر درخواست ایمیل، برای دستیابی به محتوای مورد نیاز کاربران، بهتر است به این فکر کنید که دیگر به چه اطلاعاتی درمورد آن‌ها نیاز دارید. شاید بخواهید بدانید در کدام کشور زندگی می‌کنند، شغلشان یا دامنه سنی آن‌ها چیست. این موارد را هم در این صفحه وارد کنید.

هنگامی که لیستی از آدرس‌های ایمیل افرادی که محتوا را بارگیری کرده‌اند، جمع‌آوری کردید، از طریق بازاریابی ایمیلی آن‌ها را پرورش دهید. ارسال ایمیل و خبرنامه را به طور منظم ادامه دهید تا درنهایت دنبال‌کننده‌ها را به قسمت پایین قیف بکشانید و فرآیند خرید اتفاق بیفتد. محتوای دروازه‌دار روشی بسیار مؤثر برای ارائه خدمات رایگان است که فواید زیادی برای تجارت شما خواهد داشت

دوره آموزش بازاریابی در شبکه‌‌های اجتماعی

هرآنچه درباره استفاده اثربخش از شبکه های اجتماعی برای بازاریابی باید بدانید

 • برای صفحه اینستاگرام خود یک صفحه ورود اختصاصی ایجاد کنید

وقتی دنبال‌کننده‌ها روی لینک مربوط به محتوای رایگان شما کلیک می‌کنند، باید به صفحه ورودی منتقل شوند که مخصوص اینستاگرام است. این صفحه درواقع قسمت پایین قیف فروش اینستاگرام شماست و تصاویر و پیام‌رسانی‌ها در این صفحه باید به طور اختصاصی برای دنبال‌کنندگان شما تنظیم شوند. برای ساخت صفحه ورود، یک صفحه بدون لینک در وب‌سایت خود اضافه کنید. این صفحه درواقع صفحه‌ای است که قابل دسترسی نیست، مگر اینکه کسی لینک مستقیم آن را داشته باشد.

شما می‌توانید از طریق قرار دادن لینکی در قسمت بیوگرافی یا استوری خود دنبال‌کنندگان را به این صفحه منتقل کنید. حساب‌های تجاری که بیش از ۱۰ هزار دنبال‌کننده دارند واجد شرایط استفاده از ویژگی لینک در استوری هستند و این راه آسانی برای هدایت افراد به طور مستقیم به جایی است که شما می‌خواهید. همچنین این ویژگی باعث می‌شود ردیابی آمار بازدیدگان آن صفحه ساده‌تر شود. به این ترتیب، متوجه می‌شوید که آیا لازم است CTA موجود در استوری‌های خود را تغییر دهید یا خیر.

لازم نیست از این صفحه ورود فقط برای محتواهای رایگان خود استفاده کنید، می‌تواند در موارد دیگر هم این صفحه را به کار ببرید. به عنوان مثال، فرض کنید می‌خواهید تخفیف تعطیلاتی را اجرا کنید که فقط مختص دنبال‌کنندگان اینستاگرام شما باشد.

در این صورت تخفیف را فقط در اینستاگرام اعلام کنید و دنبال‌کنندگان خود را به صفحه ورودی بفرستید که تخفیف در آن اعمال می‌شود. این کاری است که Discount Dance برای تبلیغ فروش ویژه تعطیلات خود انجام داد.

جمع بندی

شاید روند ایجاد محتوای رایگان و تبدیل دنبال‌کننده‌ها به خریدار کمی دشوار به نظر برسد، اما واقعیت این است که تا زمانی که مراحل را به ترتیب و درست طی می‌کنید، کار بسیار ساده‌ای است. دنبال‌کننده‌های بیشتری پیدا کنید، مطمئن شوید که با محتوای حساب کاربری شما درگیر هستند و سپس یک محتوای رایگان پیشنهاد دهید تا بتوانید آن‌ها را به پایین قیف حرکت دهید.

اینستاگرام یک پلتفرم بسیار سودآور برای مشاغل مختلف است و استفاده از قیف فروش در بستر این رسانه اجتماعی به شما کمک می‌کند تا به سوددهی بیشتری دست یابید.