18 تکنیک افزایش فروش + مثال و ویدیو

تکنیک فروش

می توان گفت مهمترین دغدغه ای که هر نوع کسب و کاری اعم از استارت آپ و کهنه کارها می توانند داشته باشند افزایش فروش است. در این مقاله به تکنیک های افزایش فروش می پردازیم

18 تکنیک افزایش فروش در بازار انحصاری گذشته ممکن بود از هر فروشنده با محصولی خاص فقط تعداد انگشت شماری وجود داشته باشد و عدم تنوع باعث وفاداری مشتری به برندی خاص می شد. در حالیکه امروزه بحث بازار رقابتی به شدت داغ شده است و عملیات نگهداری مشتری و افزایش فروش به مراتب دشوار تر از قبل شده است. از طرف دیگر امروزه رفتار مشتری تغییر کرده است و علاوه بر خرید فیزیکی به روش های آنلاین نیز روی آورده است.

همین نکات کسب و کارها را بر آن داشته تا از روش ها و تکنیک های افزایش فروش استفاده کنند تا بتوانند در بازار رقابتی دوام بیاورند و چه بسا از رقبایشان پیشی بگیرند. تکنیک های مورد بررسی در این مقاله به کسب و کار شما چه سنتی چه دیجیتال کمک خواهد کرد که در برابر گزینه های بی شمار، مشتری شما را انتخاب کند!

هدف‌گذاری در فروش و تحقیقات بازار

قبل از شروع هر کاری هدف گذاری و تحقیقات جزو مهم ترین ارکان به حساب می آیند. در بحث فروش نیز تعیین اهداف ماهانه، فصلی و سالانه از درجه اهمیت بسیاری برخوردار است. هدف گذاری باید بر اساس محصول، هزینه ها و حداقل فروش انجام شود و واقع بینانه باشد.

عنصر جدا نشدنی از هدف قطعا تحقیقات بازار است. تحقیقات بازار به این معنا است که آیا اصلا بازار به محصول شما احتیاج دارد یا خیر؟ آیا قیمتی که برای محصولتان در نظر گرفته اید مناسب بازار هدف است؟ اصلا محصول شما برای چه گروهی در بازار مناسب است؟ پاسخ به این پرسش ها که در اثر تحقیق در بازار به دست می آید می تواند دید حقیقی تری از تعیین هدف تان به شما بدهد. چرا که اگر محصول در بازار نامناسب عرضه شود امید چندانی به فروش آن نمی توان داشت.

راهکارهای عملی افزایش فروش

همانطور که گفتیم کسب وکار ها برای رسیدن به درجه موفقی از فروش نیازمند تلاش های بازاریابی بسیار هستند و زیر ساخت آن وجود هدف مشخص و تحقیقات بازار مناسب است. بی شک بدون وجود تلاش و عدم آگاهی از تکنیک های فروش رسیدن به این درجه میسر نخواهد بود. با ادامه مطلب همراه باشید تا با راهکارهای جذب مشتری بیشتر آشنا شویم.

۱. تبلیغات سنتی و آفلاین

تبلیغات سنتی و آفلاینواقعیت آنلاین شدن کسب و کارها را نمی توان انکار کرد اما نباید فراموش کرد که مشتری تمام روزش را پای تلفن همراه یا کامپیوترش ننشسته است. تبلیغات تلویزیونی، تبلیغات کاغذی در انتشارات، برگزاری ایونت ها … همگی فعالیت هایی هستند که در کنار تبلیغات اینترنتی باید مورد توجه قرار بگیرند و تاثیر بسیار زیادی بر جذب مشتری دارند. این مسئله زمانی که با تبلیغات پیامکی همراه شود نیز موثر تر واقع خواهد شد.

گوشی های موبایل همیشه در دسترس هستند و حتی بدون وجود اینترنت، از طریق پیامک فرصت یک خرید سریع وجود دارد. فراخوان عمل پیامکی بیشتر با تبلیغات تلویزیونی همراه است.

تبلیغ تلویزیونی زیر برای یک آکواریوم که توسط فاکس نیوز تهیه شده بود توسط فراخوان پیامکی اش توانست میزان بازدید کننده هایش را به دو برابر برساند.

و یا عکس پایین که فراخوان پیامکی پپسی را نشان می دهد. در این فراخوان پپسی از مشتری می خواهد عبارت PEPSIMAX را که نام محصول جدیدش است به شماره ۷۱۰۷۱۰ پیامک کند. در واقع پپسی برای افزایش سرعت و سادگی از یک شماره پیامک کوتاه و رند استفاده کرده و کلمه کلیدی اش را با حروف بزرگ قرار داده است.

فراخوان پیامکی پپسی
فراخوان پیامکی پپسی برای محصول جدیدش به نام PEPSIMAX

2. دسترسی آسان مشتری

مشتری ممکن است تبلیغات شما را هر جایی ببیند، در شبکه های اجتماعی، بیلبورد ها، تلویزیون و … اما بعدا از شما فقط یک اسم به یاد می آورد و نمی داند چطور باید با شما ارتباط برقرار کند و یا محصولتان را خریداری کند. کاری که شما باید انجام دهید این است که پروسه یافتن تان را برایش راحت تر کنید. در هر تبلیغ شما مدت زمان خیلی کمی در حد چند ثانیه برای دیده شدن دارید، داشتن یک شماره تماس رند و یا آدرس وب سایت کوتاه و فراموش نشدنی بهترین راه مقابله با فراموشی مشتری است.

 ۳. اتوماسیون بازاریابی

از دیگر تکنیک های افزایش فروش، اتوماسیون بازاریابی است. قطعا تنظیم همه فعالیت های بازاریابی به صورت دستی کاری مشکل و وقت گیر است. اتوماسیون بازاریابی در واقع به معنای استفاده از نرم افزارهای خاص به منظور اتوماتیک کردن فعالیت های بازاریابی مثل ایمیل مارکتینگ، پست گذاری در شبکه های اجتماعی و حتی کمپین های تبلیغاتی است. اتوماسیون بازاریابی نه تنها کارآمدی کسب وکار را افزایش می دهد بلکه یک تجربه شخصی سازی شده برای مشتری به وجود می آورد.

اتوماسیون بازاریابی برای افزایش فروش
اتوماسیون بازاریابی در واقع به معنای استفاده از نرم افزارهای خاص به منظور اتوماتیک کردن فعالیت های بازاریابی است

یکی از دلایل اهمیت اتوماسیون بازاریابی بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) است. نرم افزارهای اتوماسیون به شما کمک می کنند تا متوجه شوید مشتری دقیقا در کدام مرحله از فرآیند تبدیل قرار دارد و کدام یک از کاربران علاقه بیشتری به خرید محصول شما دارند. طبق آمار شرکت هایی که از اتوماسیون بازاریابی استفاده می کنند ۵۰% نرخ تبدیل بیشتری نسبت به بقیه دارند.

۴. تکنیک اسپین Spin

تکنیک Spin نیز مانند اتوماسیون بازاریابی به بهینه سازی نرخ تبدیل کمک شایانی می کند. اما دقیقا این تکنیک چیست و چه کاری انجام می دهد؟

Spin مخفف Situations (وضعیت) ، (مشکلات) Problems، (پیامدها) Implications، need pay-off (بازده) است. روش اسپینیک روش تجربی استو مانند جی پی اس دقیقا شما را مرحله به مرحله راهنمایی می کند و مسیر را برای فروش هموارتر می کنند. در این روش که دارای ۴ مرحله است باید سوال های اساسی از مشتری پرسیده شود و مطابق با نیاز و ذهنیت او محصول برآورده شود.

تکنیک اسپین Spin برای افزایش فروش
Spin مخفف Situations (وضعیت) ، (مشکلات) Problems، (پیامدها) Implications، need pay-off (بازده) است
 • سوال های مربوط به وضعیت مشتری: این مرحله مهم ترین مرحله ی چرخه اسپین به شمار می رود. هدف از سوالات این قسمت درک دقیق از وضعیت فعلی و چشم انداز آینده است.

نمونه سوالات: در حال حاضر چگونه جزییات ارتباط با مشتری را مدیریت می کنید؟ چطور روند و پروسه خرید توسط مشتری را پیگیری می کنید؟

 • سوال های مربوط به مشکلات مشتری: در این قسمت باید از خودتان راجع به مشکلات موجود سوال کنید

نمونه سوالات: آیا مدیریت ارتباط با مشتری CRM شما دارای ضعف است؟ بزرگترین مشکلی که تا بحال در روند فروش با آن مواجه بوده اید چه بوده است؟

 • سوال های مربوط به پیامدهای اجرا: در این مرحله مشخص می شود که مشکلاتی که در مراحل قبل شناسایی کردید چه پیامد هایی می تواند داشته باشد.

نمونه سوالات: اگر مشتری وارد سیستمCRM شما نشده است تاثیر آن بر چشم انداز فروش چیست؟ اگر سیستم مدیریت ارتباط با مشتری شما هزینه و زمانبر است پیامدهای آن چه می تواند باشد؟

 • سوال های مربوط به بازده و راه حل: حالا که مشکلات و پیامد ها را بررسی کردیم زمان راه حل می رسد و اینکه راه حل های ما تا چه میزان بازده دارند و ارزشمند هستند.

نمونه سوالات: اگر زمان و هزینه سیستم CRM تان را کاهش دهید چه اثرات بعدی می تواند داشته باشد؟ اگر با فرصت های مناسب در پروسه فروش روبرو شوید چطور آن فرصت ها می توانند به افزایش فروش محصولات تان ختم شوند؟

پاسخ به این گونه سوالات در تکنیک Spin به کسب وکار ها کمک می کند تا نیازهای مشتری را بشناسند و در جهت رضایت آنها گام بردارند.

 ۵. تکنیک بومرنگ Boomerang

تکنیک بومرنگ Boomerang افزایش فروش
در تکنیک بومرنگ فروشنده سعی می کند از بهانه خود مشتری برای تاکید بر مناسب بودن محصولش استفاده کند و نظر او را برگرداند

گاهی ممکن است مشتری از خرید محصولی مطمئن نباشد و برای خرید بهانه تراشی کند و ایراد بگیرد. اما این پدیده کاملا نرمال است و ممکن است هر زمانی پیش بیاید. مهم این است که عکس العمل شما در برابر بهانه های مشتری چیست و چطور می توانید او را قانع کنید؟

تکنیک بومرنگ یکی از راه های افزایش فروش مغازه و در واقع فروش حضوری است. در این تکنیک فروشنده سعی می کند از بهانه خود مشتری برای تاکید بر مناسب بودن محصولش استفاده کند و نظر او را برگرداند. مثلا فرض کنید خانمی برای خرید وسیله آشپزخانه به مغازه شما مراجعه می کند و شما قابلمه ای را به او پیشنهاد می کنید و او در جواب بهانه می آورد که شاغل است و وقت آشپزی ندارد اینجا شما برگ برنده تان را رو می کنید و در جواب می گویید که این قابلمه زودپز است و می تواند غذا را در مدت زمان کمتری آماده کند. در واقع این تکنیک بسیار به هوش و حضور ذهن فروشنده نیز بستگی دارد. اینکه در زمان مناسب بتواند نظر مشتری را عوض کند و او را به خرید ترغیب کند.

۶. تکنیک SNAP

قبل از اینکه مشتری دست به هر گونه خریدی بزند با حجم زیادی از اطلاعات روبرو می شود و در انتخاب محصول درست سر در گم می شود. برنده این میدان فروشنده ای است که با اثرگذاری مثبت بر تصمیم فروشنده سعی می کند آن را به نفع محصول خودش تغییر دهد. در کل تکنیک اسنپ با شناسایی اولویت های خریدار و جذب اعتمادش به خرید آسان تر او کمک می کند.

تکنیک SNAP برای افزایش فروش
تکنیک اسنپ با شناسایی اولویت های خریدار و جذب اعتمادش، به خرید آسان تر او کمک می کند

در این تکنیک باید از نکات زیر پیروی کنید:

 • ساده رفتار کنید: در وهله اول باید از ادبیات ساده و غیر پیچیده استفاده کنید. اطلاعات محصول تان نیز باید کوتاه باشد. هر محصولی هم که بفروشید مشتری تان برای زمانش برنامه ریزی دارد و نباید وقت او را زیاد بگیرید و یا او را سر درگم کنید. یک ایمیل ۸۰ تا ۱۰۰ کلمه ای می تواند منظور شما را برساند.
 • اعتماد سازی کنید: برای حفظ و نگهداری مشتری باید حسن نیت خودتان را نشان دهید و مشکلاتش را حل کنید تا با رضایت ترغیب به خرید دوباره از شما شود.
 • با مشتری همسو باشید: مشکلات مشتری را بررسی کنید و به او نشان دهید که مشکلش دغدغه شما نیز هست و در جهت رفع آن گام بر می دارید.
 • اولویت خریدار را در نظر بگیرید: اولویت خریدار را بررسی کنیدو بسنجید که چه چیزی برای او مهم تر است. آیا به دنبال قیمت کم است؟ آیا کیفیت اهمیت بیشتری برایش دارد؟ آیا ظاهر محصول برایش مهم است؟

۷. نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری CRM

یکی دیگر از مهم ترین عوامل موثر در افزایش فروش استفاده از یک سیستم جامع برای مدیریت ارتباط با مشتری CRM است. در کل CRM ترکیبی از استراتژی های سازمانی، نرم افزارها و افراد است که به منظور مدیریت مشتریان و پاسخ به نیازهای آنها به بهترین شکل گرد هم آمده اند. بازار رقابتی امروز نیازمند حفظ و بقای مشتری است و این دقیقا هدفی است که مدیریت ارتباط با مشتری دنبال می کند.

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری CRM
یکی از مهم ترین عوامل موثر در افزایش فروش استفاده از یک سیستم جامع برای مدیریت ارتباط با مشتری CRM است

یکی از نرم افزارهای رایگان مدیریت ارتباط با مشتری AgileCRM است که مراتب زیر را مدیریت می کند:

 • داده های با معنا با قابلیت برنامه ریزی
 • نرخ تبدیل مشتری
 • ردیابی ایمیل ها و کلیک ها
 • ساخت لندینگ پیج
 • برنامه ریزی برای فرستادن ایمیل

این نرم افزار می تواند ۵۰،۰۰۰ مشتری را مدیریت کند و ظرفیت بسیار بالایی در ذخیره اطلاعات دارد.

 ۸. وبلاگ نویسی

درباره محصولتان در وبلاگتان بنویسید و توضیح دهید و یا حتی محتواهای مربوط به محصولتان تولید کنید. به عنوان مثال اگر داروساز هستید یکی از راههای افزایش فروش داروخانه تان می تواند از طریق وبلاگ نویسی باشد. فرض کنید محصولاتی برای چاقی و لاغری ارائه می کنید و می خواهید از طریق سایت تان فروشتان را افزایش دهید. محتوایی در رابطه با مشکلات چاقی ولاغری تهیه کنید و میان آن محصولاتتان را بگنجانید و لینک خرید بگذارید. امروزه افراد زیادی به دنبال راه کارهای افزایش یا کاهش وزن در وب سایت های اینترنتی هستند. آنها را راهنمایی و محصولتان را معرفی کنید.

 ۹. سئو وب سایت

از دیگر تکنیک های افزایش فروش بهینه سازی سایت است: عوامل بسیاری از ظاهر وب سایت گرفته تا لندینگ پیج و نشان اعتماد …. می تواند به افزایش فروش در سایت کمک کند اما عملیات سئو وب سایت یکی از کلیدی ترین فاکتورهایی است که باید مورد توجه قرار بگیرد. عملیات سئو باعث افزایش ارگانیک ترافیک می شود و اگر زیر ساخت و محتوای سایت شما معقول باشد می توان بسیاری از بازدید کنندگان را به مشتری تبدیل کرد.

اطمینان حاصل کنید که وب سایتتان در صفحه موبایل نیز به خوبی و با سرعت نمایش داده می شود و در روند خرید محصول مشکلی پیش نمی آید.

دوره سئو تخصصی

هر آنچه درباره بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو (سئو یا SEO) باید بدانید

10.روش های افزایش فروش به کمک اینستاگرام

یکی دیگر از راهکارهای عملی افزایش فروش فعالیت در اینستاگرام است. امروزه تعداد افراد زیادی در این پلتفرم حضور دارند و وقت بسیار زیادی در آن صرف می کنند. این بهترین فرصت است تا برندتان را در اینستاگرام پایه گذاری کنید و شاهد افزایش فروش اینترنتی تان باشید.

واقعیت این است که مشتریان به دنبال مکانی هستند که بتوانند به صورت آنلاین با فروشنده در ارتباط باشند، نظرات و فیدبک دیگر کاربران را راجع به محصول بدانند و به پرسش و پاسخ بپردازند. چه پلتفرمی بهتر و دوستانه تر از اینستاگرام؟

برند آدیداس با طراحی کمپین ها و هشتگ های هوشمندانه و خاص اینستاگرام را به پلتفرمی برای افزایش فروشش تبدیل کرده است. به عنوان مثال آدیداس برای افزایش فروش جدیدترین محصولش با نام NEO کمپینی در اینستاگرام طراحی کرد و از کاربرانش خواست تا با هشتگ #MyNeoShoot عکس خودشان را با محصولی که خریداری کرده اند به اشتراک بگذارند. ۷۱۰۰۰ نفر محصول را در مدتی کوتاه خریداری کردند از طریق این هشتگ به آدیداس پیوستند و در اثر همین فراخوان ۴۱۰۰۰ نفر به فالوئر های پیج آدیداس اضافه شد و به هشتگ های پربازدید اینستاگرام نیز تبدیل شد.

مقاله آموزش تولید محتوا اینستاگرام

رشد بیزینس شما در اینستاگرام در گرو سه کلمه است : تولید محتوای باکیفیت

11. روش های افزایش فروش به کمک کانال تلگرام

تلگرام نیز یکی دیگر از محبوب ترین پلتفرم های آنلاین به خصوص در میان ایرانیان است که به مکانی برای فروش محصولات کسب و کارها نیز بدل شده است و یکی از روش های افزایش فروش اینترنتی به حساب می آید.یکی از مزیت های تلگرام رایگان بودن آن است و اینکه خریدار مستقیما از طریق پیام نوشتاری و پیام صوتی می تواند به سرعت با فروشنده در ارتباط باشد و سوالات خود را مطرح کند.

برای افزایش فروش در تلگرام نیز تکنیک هایی ارائه شده که در زیر به آنها می پردازیم:

 • یک کانال شخصی داشته باشید و محصولاتتان را همراه عکس در آن معرفی کنید. سعی کنید گاهی اوقات محتواهایی تولید و منتشر کنید که آنقدر جذابیت داشته باشند که دنبال کننده هایتان آن را با دیگران نیز به اشتراک بگذارند.
 • درست است که تلگرام یک پلتفرم رایگان است اما واقعیت این است که افزایش فروش بدون هزینه تبلیغاتی شاید تا حدی بلند پروازانه باشد. پس برای محصول و یا کانال تلگرامی تان در کانال های پر بازدید دیگر تبلیغات انجام دهید.البته تا حد امکان کانال دیگر باید مرتبط و سازگار با محصول شما باشد.
 • Bot تلگرام مخصوص به خودتان را بسازید تا مشتری از پروسه راحت تری اقدام به انتخاب و خرید محصولش کند.

تلگرام و اینستاگرام به دلیل رایگان بودنشان بهترین پلتفرم ها خصوصا به منظور تلاش برایافزایش فروش کسب و کارهای کوچک می باشند.

مقاله ۱۵ راه افزایش نرخ مشارکت (Engagement Rate) چیست؟

خواندن ای مقاله اطلاعات مفیدی در مورد افزایش نرخ تعامل در شبکه های اجتماعی در اختیارتان خواهد گذاشت

12.  ویدیو مارکتینگ

خیلی اوقات محتوای نوشتاری می تواند خسته کننده باشد و کاربر تا نیمه آن را رها کند. اما محتوای ویدیویی، هم می تواند بازدید کنندگان زیادی را به وب سایت شما بکشاند و هم باعث افزایش اینگیجمنت وب سایت و در نتیجه افزایش فروش شود. محتوای بصری تا مدت ها می تواند ذهن بیننده را درگیر کند.

ویدیوی احساساتی زیر که توسط Google Earth تهیه شده به داستان واقعی پسر بچه ای به نام سارو می پردازد که در کودکی گم شده و در بزرگسالی توسط نرم افزار Google Earth، از استرالیا موفق به یافتن خانوده اش در هندوستان می شود. در نگاه اول ویدیو مانند یک فیلم است اما تیم تبلیغات Google Earth با هنرمندی در عین پرداختن به داستان به ارزشمندی محصولشان نیز پرداخته اند.

مقاله آموزش بازاریابی ویدیویی ۰ تا ۱۰۰ (آمار ویدیو مارکتینگ)

بازاریابی ویدیویی چه مزایایی دارد؟ تاثیر ویدئو مارکتینگ

13. حل مشکلات نهایی شدن خرید از مهم ترین روش های افزایش فروش

طبق آمار بیزینس اینسایدر تنها سال قبل تقریبا ۴ تریلیون دلار در مراحل آخر فروش اینترنتی کنسل شده است که ۶۳% آن قابل تبدیل به پرداخت نهایی بوده است. این آمار بسیار قابل توجه است و به ما اهمیت مراحل آخر فروش اینترنتی را نشان می دهد.

حل مشکلات نهایی شدن خرید
حل مشکلات نهایی شدن خرید باعث بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) می شود

حل مشکلات نهایی شدن خرید باعث بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) می شود و تاثیر بسیاری بر افزایش سریع فروش محصولتان دارد. فقط تنها کاری که باید انجام دهید این است که پروسه ی خرید را برای بازدید کنندگان و مشتریان سایت تا حد امکان ساده کنید.

از هر مرحله غیر ضروری در پروسه نهایی شدن خرید اجتناب کنید. به زبان ساده وقت آنها را نگیرید و کاری نکنید باعث شود همه مراحل را از ابتدا انجام دهند.

۱۴. با کیفیت بودن عکس های محصول

ظاهر محصول در وهله اول باید خوب و مناسب به نظر برسد تا مشتری ترغیب به خرید شود. بدون توجه به اینکه چه محصولی می فروشید عکس های محصولتان که قرار است بر روی وب سایت یا شبکه های اجتماعی تان به اشتراک گذاشته شود باید با کیفیت و ترغیب کننده باشند. عکس هایی که با دوربین گوشی گرفته شده و تار است و یا بک گراند اتاق خوابتان را نمایش می دهد به هیچ عنوان استفاده نکنید. سعی کنید از یک عکاس حرفه ای دعوت به عمل آوردی تا محصولاتتان را از زوایای خاص عکس برداری کند و آن را جذاب تر نمایش دهد.

۱۵. ایمیل مارکتینگ

خیلی از بیزینس ها آنقدر بر روش تولید محتوا تمرکز کرده اند که روش های قدیمی تری مانند ایمیل مارکتینگ را از یاد برده اند. ایمیل مارکتینگ می تواند به عنوان یک ابزار قدرتمند عمل کند و علاوه بر افزایش ترافیک وب سایت فروش تان را نیز افزایش دهد. فقط مراقب باشید کاربران تان را با ایمیل های هر روزه و برای اطلاع از هر آپدیت کوچک در کسب و کارتان کلافه نکنید. یک ایمیل یاد آور دوستانه می تواند کافی باشد.

مقاله ایمیل مارکتینگ چیست؟

صفر تا صد دیجیتال مارکتینگ

 ۱۶. بررسی هیت مپ وب سایت

همانطور که در مقاله آنالیز وب سایت اشاره کردیم و ابزارهای موجود هیت مپینگ را معرفی کردیم هیت مپ یا نقشه حرارتی برای تشخیص قسمتی از سایت که محبوبیت بیشتری داشته است استفاده می گردد.هم چنین توسط نقشه حرارتی می توانید محل ورود کاربر را شناسایی کنید و متوجه شوید چه میزان در هر قسمت از سایت وقتشان را صرف کرده اند و حتی تعداد کلیک هایشان چه میزان بوده است.

heatmap
با ارزیابی نقشه حرارتی می توانید محصولاتی را که از همه بیشتر مورد توجه کاربر قرار گرفته را شناسایی کنید

با ارزیابی نقشه حرارتی می توانید محصولاتی را که از همه بیشتر مورد توجه کاربر قرار گرفته را شناسایی کنید و آنهایی که نادیده گرفته شده را بهبود ببخشید و در راستای افزایش فروششان تلاش بیشتری کنید.

 ۱۷. پیشنهاد چند گزینه

همیشه به غیر از محصول انتخابی مشتری گزینه های دیگری نیز به او پیشنهاد بدهید. طبق یکی از تحقیقاتی که در ژورنال Consumer Research انجام شد به مشتریانی که برای خرید DVD پلیر مراجعه کرده بودند فقط یک نوع DVD پلیر پیشنهاد شد و وقتی رقم فروش را بررسی کردند تنها ۱۰% از مشتری ها اقدام به خرید کرده بودند. در مرحله بعد وقتی علاوه بر مدل اول مدل دوم DVD  پلیر را نیز پیشنهاد کردند فروش کل به اندازه ۶۶% افزایش پیدا کرده بود. این تحقیق نشان می دهد که پیشنهاد همزمان محصولات دیگر به افزایش فروش کمک خواهد کرد اما مراقب باشید مشتری را با گزینه های زیاد کلافه نکنید.

۱۸.مشتری مدار باشید

هیچ چیز برای مشتری بدتر از این نیست که وارد مغازه ای شود و فروشنده به صحبت او بی توجهی کند و یا او را نادیده بگیرد. حتی اگر متوجه شدید مشتری قصد خرید از شما را ندارد با او به گرمی صحبت کنید و او را به دیدن محصولاتتان دعوت کنید. مشتری مداری یکی از اصول اولیه و مهم پروسه فروش است که از شما یک برند دوست داشتنی می سازد.

جمع بندی

در مقاله حاضر تکنیک ها و ایده های فروش بسیاری مورد بررسی قرار گرفت. البته این تکنیک ها بسته به شرایط هر کسب و کاری متفاوت خواهد بود و شما ملزم به استفاده از تمامی آنها نیستید. نباید فراموش کنید که پروسه افزایش فروش سریع ورا یک شبه اتفاق نمی افتد و نیازمند یک استراتژی مناسب و بلند مدت و صبر خواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

موضوعات دیگر