برندسازی شخصی فرایندی است که توسط آن، افراد و تخصص‌شان مثل برندهای تجاری علامت‌گذاری می‌شوند. برند شخصی کمک می‌کند خودمان را از سایر رقبا متمایز کنیم

برند سازی شخصی (Personal Branding) چیست؟برند سازی یک جنبه مهم موفقیت است. در مقاله ی برندسازی (Branding) چیست؟ 7 تکنیک برندینگ در مورد برندسازی مفصلا صحبت کردیم. لحظه ای بیاندیشید تا در مورد برخی از بزرگ ترین شرکت های جهان امروز، از نماد های مک دونالد گرفته تا نماد معروف اپل فکر کنید. برند ها به بخشی اساسی در محیط ما مبدل شده اند. تا همین اواخر اغلب افراد هویت برند را چیزی منحصر به فرد در دنیای تجارت می دیدند. با این حال در نسل های اخیر ما یاد گرفته ایم که تقریبا هر چیزی می تواند یک مارک داشته باشد. از افراد مشهور، تا احزاب سیاسی. جهان ارتباطات به طور فزاینده ای که ما در آن زندگی می کنیم این اطمینان را به ما داده است که ما به علت ویژگی های شخصی و شهرتی که هر شخص دارد برای مارک او جمع می شویم.
دقیقا مانند یک نام خانوادگی، ویژگی های خاصی خواهید داشت که شما را تعریف می کنند. عبارات توصیفی که میان شما و افراد ارتباط ایجاد می کند. برند سازی شخصی موثر به معنای نمایش نیست بلکه در مورد پرورش ادراک است دقیقا مانند مارک های حرفه ای، این یک معامله است…
در حقیقت در شرایط رقابتی امروز ساخت برند شخصی به عنوان یک حرفه ای نو ظهور به همان اندازه ساختن یک مارک شرکت اهمیت دارد. برای برخی از صنایع ممکن است نام تجاری شخصی شما حتی از آن چه فکر می کنید مهم تر باشد. از این گذشته مصرف کنندگان مدرن می خواهند که داستانی را که در پس بنیان گذاران وجود دارد را بدانند. آن ها می توانند با شنیدن مبارزات، ناکامی ها و موفقیت های خود با افرادی که از آن ها خرید می کنند ارتباط بر قرار کنند.
این تمرکز بر داستان پردازی به این معنی است که متخصصان باید تمرکز خود را بر روی آن جا نیز قرار دهند. برند سازی و بازاریابی خود به همان اندازه مهم است که داشتن یک استراتژی برای تجارت شما اهمیت دارد. در این مقاله برندسازی شخصی ما می خواهیم به سوال برند سازی شخصی چیست و همچنین نمونه ها و نیز آموزش برند سازی شخصی برای ساخت برند شخصی شما رسیدگی کنیم.

برندسازی شخصی

برندسازی شخصی
همه ما مدیر عامل برند شخصی خودمان هستیم

تعریف کلی مارک چیزی است که به نظر می رسد ما اغلب در این جا انجام می دهیم. این کار به این دلیل است که هنوز هم بسیاری از شرکت ها تصور می کنند که مارک و آرم معنایی مشابه دارند. با این حال حقیقت این است که یک نام تجاری، از نام شما گرفته تا صدای شما، شهرت و نماد هایی که استفاده می کنید و موارد دیگر چیز هایی است که شما را از جمع جدا می کند. نام تجاری شما در واقع همان چیزی است که شما را از جمع جدا می کند، و این دقیقا همان چیزی است که تضمین می کند که همیشه ارزشمند باشید. صرف نظر از این که چند شرکت سعی در کپی کردن ایده ها یا محصولات شما دارند.
پرسنال برندینگ در سطح مشاغل رایج است. در واقع این چیزی است که هر روز می بینید. با این حال امروزه برند سازی به همان اندازه که برای مشاغل اهمیت دارد، در حال اهمیت پیدا کردن در سطوح شخصی نیز است. از این گذشته زمانی که مردم برای خرید به شرکت ها رجوع می کنند، این افراد پشت این شرکت ها هستند که باعث می شوند مصرف کنندگان عاشق برند شوند.
اصطلاح مارک شخصی توسط فردی به نام پیترز در سال 1997 ابداع شد. پیترز به ما گفت که مهم نیست که در چه صنعتی کار می کنیم یا در کجا زندگی می کنیم، همه ما مدیر عامل برند شخصی خودمان هستیم و این بدان معنی است که ما باید خودمان را به همان اندازه جدی، با هر محصول یا خدمات به بازار عرضه کنیم.

مقاله برندسازی (Branding) چیست؟

7 تکنیک برندینگ برای مبتدی ها

آموزش پرسنال برندینگ

چه الگویی برای برندسازی شخصی مناسب است؟ ما در این مقاله قصد داریم چند نمونه از بوم برند شخصی را برای شما ارائه دهیم، اما در حال حاضر بیایید اصول و اصطلاحات مربوط به ساخت برند شخصی را شرح دهیم.

راه های برندسازی شخصی:

  1. توسعه برند شخصی

شما نمی توانید مارک شخصی خودتان را بدون داشتن بستر مناسب تبلیغ کنید. روشی که خودتان را به نمایش می گذارید به شما بستگی دارد. ممکن است به یک وب سایت نیاز داشته باشید که شامل نام شما و حساب های شبکه های اجتماعی باشد تا بتوانید با طرفداران تعامل داشته باشید و از راه های دیگری برای بازاریابی خودتان استفاده کنید.

  1. تمرکز روی نقاط قوت و ارزش

مانند بازاریابی یک تجارت، بازاریابی خود را با درک نقاط قوت شخصی خود شروع کنید. به این فکر کنید که چه چیزی شما را با میلیون ها انسان دیگر در این دنیای بزرگ متفاوت می کند.

تمرکز روی نقاط قوت و ارزش
بازاریابی خود را با درک نقاط قوت شخصی خود شروع کنید

  1. تبدیل شدن به یک مقام

هنگامی که نقاط قوت و ارزش خود را فهمیدید آن ها را کامل کنید. بیشتر بدانید، رشد کنید، جذب کنید تا بتوانید دانش خود را با دیگران نیز به اشتراک بگذارید. اقتدار خود را از طریق فیلم ها، پست های وبلاگ و شبکه های اجتماعی چه آنلاین و چه آفلاین نشان دهید.

  1. اولویت های خود را تعیین کنید

هدف از برند سازی این است که شما را به سمت یک هدف تعیین شده سوق دهد. در مورد برند تجاری این هدف معمولا ایجاد زنجیره ای وفادار از مشتریان، فروش بیشتر و افزایش سود است. هنگامی که این سوال پیش می آید که از خود بپرسید نام تجاری شخصی چیست؟ باید در مورد اهداف و جاه طلبی هایی که می خواهید به آن برسید فکر کنید. تعیین اولویت های شما منجر به اقدامات و تصمیمات شما هنگام ساخت برند خواهد شد.

  1. خودتان باشید

ما می دانیم این موضوع مانند چیزی به نظر می رسد که شما در پوستر انگیزشی می بینید، اما یکی از مهم ترین عناصر مارک تجاری شخصی این است که شما باید خودتان باشید. این مارک در زمینه های دیگر می تواند آن چه به افراد الهام می بخشد باشد. با این حال در مارک تجاری شخصی لازم نیست که جمعیت را دنبال کنید. در حقیقت به هر چه بیشتر منحصر به فرد بودن خودتان توجه کنید چرا که به این طریق موفق تر خواهید بود.

خودتان باشید
خودتان باشید

پس از کمی تحقیق و حال شما باید برای طراحی شخصیت خود برای برند خودتان آماده باشید. مانند شخصیت های تجاری، شخصیت تجاری شما نیز به شما کمک می کند تا عناصر منحصر به فرد خود را بفهمید و حتی به بازار عرضه کنید. شما می توانید شخصیت خود را توسط این موارد ارزیابی کنید.

روشهای برندسازی شخصی:

شناسایی شخصیت خود: جذابیت عاطفی در دنیای امروز شمارش می شود. شما باید شخصیت خود را در یافته و به چگونگی ارتباط عاطفی افراد با خودتان پی ببرید. شما ممکن است هر گونه احساسی داشته باشید مانند حس شوخ طبعی سازمان یافته یا یک حس و اراده جذاب.
توصیف خود: شما کی هستید؟ پاسخ به این سوال می تواند بسیار سخت تر از آن چه که فکر می کنید باشد. با این حال وقتی نوبت به ساختن برند شخصی شما می رسد باید از خود بپرسید که چه کاری انجام می دهید و چرا افراد به آن ها علاقه دارند.
شناسایی ارزش خود: سرانجام شما دقیقا چه چیزی می توانید به دیگران ارائه کنید که بقیه نمی توانند؟ چه چیزی شما را تا این حد خاص می کند؟ باید چیزی در مورد شما باشد که شما را از جمع جدا می کند. در این مرحله ممکن است تعجب کنید که چرا مفهوم تا این حد حائز اهمیت است که باید از ابتدا شروع شود. جواب ساده است، مارک های شخصی باید چیزی باشند که برای همه مهم است. آن ها نه تنها برای کار آفرینانی که صاحب مشاغل خاص خود هستند بلکه برای هر کسی که می خواهد در میان پشته های رزومه نیز قرار بگیرد منظور نشده است.

شناسایی ارزش در برند سازی
به مردم نشان دهید شما تنها راه حل مشکل آن ها هستید

مانند هر نوع مارک تجاری دیگر، اگر برای توسعه برند شخصی خود وقت و تلاش صرف نکنید سایر افراد این کار را برای شما انجام می دهند. ایجاد یک مارک شخصی یک روش فعال برای کنترل چگونگی پیشرفت شغلی و نحوه درک شما در بازار است. به همین دلیل است که مارک های شخصی قوی اغلب به عنوان فرصت تلقی می شوند. به عبارت دیگر پاسخ به نام تجاری شخصی چیست می تواند این باشد: چیزی که به مردم نشان می دهد شما تنها راه حل مشکل آن ها هستید. این راه برای نشان دادن این است که شما فقط از سایر افراد بهتر نیستید بلکه در آن جا شما پاسخ به یک مشکل خاص هستید.
طبق نظر سنجی مصرف کنندگان توسط نیلسون فقط حدود 33 درصد از مصرف کنندگان به پیام های یک برند اعتماد می کنند، در حالی که به حدود 90 درصد از پیام های افرادی که می شناسند اعتماد می کنند. این به این معنی است که برای صاحبان مشاغل، شانس بسیار بهتری برای جلب اعتماد مشتریان در صورت پیوند با آن ها به عنوان یک فرد وجود دارد. با یاد گیری چگونگی استفاده صحیح از این موارد، مارک تجاری شخصی می تواند در بر دارنده موارد زیر باشد:
ایجاد اعتماد می کند: باید داستانی که در پیش زمینه کاری خودتان دارید که شامل چه کسی هستید و چه کاری انجام می دهید می شود توضیح داده شود. این به این است که افراد با همکاری با شما احساس راحتی بیشتری می کنند زیرا اهداف شما اصیل، معتبر و مناسب برای تقویت اعتماد است.
ارزش را توسعه می دهد: با رشد و تکامل برند شخصی شما مردم شروع به نگریستن به برند شما می کنند. این کار باعث ایجاد ارتباط عمیق تر با برند شما می شود و ارزش شما را افزایش می دهد. علاوه بر این اعتبار شما را با تعریف نام تجاری شخصی شما افزایش می دهد و جایگاه شما را به عنوان یک مقام یا متخصص بلند مرتبه تثبیت می کند.
افتراق: شما باید در طراحی وب سایت خودتان از رنگ های متفاوتی استفاده کنید. نام تجاری شخصی شما یک مزیت رقابتی است که شما را از رقابت خود جدا می کند و باعث می شود که برای مشتریان و کارفرمایان به یک اندازه جذاب شوید. شما هر چه بیشتر بر روی برند سازی شخصی تمرکز کنید خود را به عنوان یک فرد منحصر به فرد بالا می برید.
اهمیت نام تجاری در برند سازی
نام تجاری شخصی شما یک مزیت رقابتی است

صحت و اطمینان را تضمین می کند: یک مارک شخصی بر روی اهداف، مهارت ها و ارزش ها بنا می کند. معمولا بنیاد ها در جستجوی فردی برای تحقق رویا هایشان هستند. این به این معنی است که برند سازی شخصی 100 درصد متعلق به شما است. کاملا اصیل بودن چنین چیزی باعث می شود که شما به طور طبیعی دوست داشته باشید و قابل اعتماد تر باشید.
فرصت ها را جذب می کند: سرانجام از آن جایی که برند شما کاملا معتبر است موظف است افراد مشابه خود را با همان اهداف و ارزش ها جذب کند. مشتریان و کارفرمایان در سطح بالا تری با شما ارتباط بر قرار می کنند زیرا آن ها به آن چه شما انجام می دهید آگاه هستند. راه حل های برند سازی شخصی شما در فرصت هایی که برای شما موثر است به کار می روند، بنابران شما ممکن است با چیز هایی که ممکن است شما را از ماموریت خود در زندگی باز دارد پریشان نمی شوید.
نمونه های برند تجاری شخصی: یافتن تعریف برند شخصی خود به معنای پیدا کردن بستر و فرصت مورد نیاز برای ایجاد تمایز در جایگاه شما در بازار است. در حالی که نکات مختلفی در مورد برند سازی شخصی و بهترین روش های موجود در خارج از کشور وجود دارد ما به برخی از مهم ترین آن ها در این زمینه اشاره می کنیم.

  1. تونی رابینز

تونی رابینز یکی از این اسامی است که تقریبا در همه جا وجود دارد. اگر تونی را در موتور جستجو تایپ کنید می فهمید که تمام مطالب موجود در دو صفحه اول مربوط به تونی رابینز است. او دارای اخبار، شبکه های اجتماعی، وب سایت های شخصی و سایر موارد در مرورگر شما است.

تونی رابینز
اگر Tony را گوگل کنید می فهمید که تمام مطالب موجود در دو صفحه اول مربوط به تونی رابینز است

به عبارت دیگر رد پای دیجیتالی وی بسیار زیاد است. این واقعیت که تونی رابینز محبوبیت آنلاین بسیار زیادی دارد به این معنی است که او یک برند شخصی فوق العاده را به دست آورده است. وقتی صحبت از برند شخصی می شود هدف شما باید این باشد که دیگران باید به همان میزان که نیاز است در مورد شما بدانند.

  1. میشل اوباما

به عنوان اولین بانوی آمریکا تا همین اواخر نزد افکار عمومی جایگاه ویژه ای داشت. این زن باور نکردنی به مراتب بیش از همسر رئیس جمهور بودن، خودش را نزد افکار عمومی به عنوان یک رهبر متفکر تثبیت کرد. وی از اجتماعاتی در سراسر جهان بازدید کرد، با رهبران بسیاری از صنایع ارتباط بر قرار کرد و در یک مجموعه رویداد های مختلف شرکت کرد تا در نشان دادن تلاش های تجاری شخصی خود به شما کمک کند. نتیجه آن برندی بود که در سراسر جهان شناخته شده بود. حتی اکنون میشل اوباما یک چهره مشهور در سطح جهان است که برای بیان مفصل صحبت های خودش در مجامع عمومی حاضر می شود. بانوی اول با ایفای نقش موثر در داستان برند سازی شخصی خود به مردم این فرصت را داد تا در سطح شخصی با او آشنا شوند.

  1. ریچارد برانسون

بنیان گذار گروه ویرجین، نویسنده و کارآفرین. آقای برانسون نمونه ای عالی از برند سازی شخصی است که به درستی انجام می شود. او شخصیت خود را در هر جنبه ای از حضور آنلاین نشان می دهد و به عناصر مهمی که باعث درخشش بیشتر او می شوند این اجازه را می دهد. او نه تنها پاسخ خود را به سوال برند سازی شخصی چیست می دهد و با دنبال کنندگان از طریق شبکه های اجتماعی و مقالات ارتباط بر قرار می کند بلکه وی به شدت در فضای مجازی حضور پر رنگ دارد و دائم اطلاعات سرگرم کننده را ارسال می کند و برای هر یک از کانال های اجتماعی خود محتوای منحصر به فردی را ایجاد می کند.

ریچارد برانسون
ریچارد برانسون در فضای مجازی حضور پر رنگ دارد و دائم اطلاعات سرگرم کننده را ارسال می کند

برانسون خود را حرفه ای تعریف کرده است اما او همچنین به مردم نشان می دهد که روحیه ای شوخ تبع و جسورانه و جالب نیز دارد.

  1. سیمون سینک

برند سازی شخصی در سطح قانع کننده به معنای این است که بتوانید توده ها را توصیف کنید. به عبارت دیگر شما باید به مردم نشان دهید که می توانید برای آن ها چه کاری انجام دهید و چگونه می خواهید این کار را انجام دهید. یکی از بهترین افرادی که این مفهوم را عملی کرده است سیمون سینک است.
از وب سایت های شخصی او گرفته تا صفحات شبکه های اجتماعی، سینک فقط الهام بخش نیست بلکه او آموزنده است. هر کاری که او انجام می دهد به خوبی طراحی شده و ارتباط وی با آن آسان است، به طوری که شما می توانید فورا مفهوم را در بیابید. به بیان ساده تر سینک به ما نشان می دهد که چرا داشتن یک نام تجاری شخصی برای رسیدن به اهداف شما بسیار مهم است.

نکاتی درباره نام تجاری شخصی برای موفقیت

از تعریف مارک شخصی ما و نمونه های مارک تجاری شخصی که در بالا به شما گفتیم به جرات می توان گفت که توسعه برند شخصی شما فرایند ایجاد یک مارک است که شما و شخصیت شما را مشخص می کند. می توانید از این علامت برای بیان ارزش ها، شخصیت و مهارت های خود استفاده کنید. همه ما به صورت جداگانه قادر به ساختن مارک های خودمان هستیم و حضوری را ایجاد می کنیم که در بین جمعیت برجسته است. این یک ویژگی منحصر به فرد است که مردم را به سمت ما، محصولات ما یا فقط پیام ما جذب می کند.

نکاتی درباره نام تجاری شخصی برای موفقیت
برند شما در واقع اثر انگشت شما است

جالب این جاست که برند سازی شخصی فقط به اینترنت محدود نمی شود. هر زمان که خانه خود را ترک کرده و با افراد جامعه محلی خود در تعامل باشید از ظاهر تجاری شخصی خود حمایت می کنید. اگر کارت ویزیت با خود حمل می کنید حتی می توانید از این فرصت ها برای بازاریابی خود و ایجاد روابط جدید استفاده کنید.
تلاش های شما برای نام تجاری شخصی نه تنها باید منعکس کننده شخصیت شما باشد بلکه باید منعکس کننده شخصیتی که می خواهید باشید نیز باید باشد. اگر چه ایده ساده است برای حفظ کار ها مردم نیز دوست دارند از افرادی حمایت کنند که اهدافی دارند که با جاه طلبی های شخصی خود طنین انداز می شوند. اگر بتوانید اهداف برند شخصی خود را به گونه ای ترسیم کنید که دیگران بتوانند با آن در ارتباط باشند در مسیر صحیحی قرار خواهید گرفت. با در نظر داشتن این تفکرات و نکاتی که در ادامه خواهیم گفت به راحتی می توانید اطمینان حاصل کنید که کار خود را به درستی آغاز کرده اید.
1.تحقیقات خود را ابتدا انجام دهید
هر گونه ابتکاری در زمینه برند سازی، حرفه ای یا غیر حرفه ای، با تحقیق شروع می شود. شما باید با تشخیص این که می خواهید چه کسی باشید شروع کنید. متعهد شوید که واقعا بتوانید به آن پایبند باشید و در جهت ایجاد حضوری که برای شما مفید باشد قدم بردارید. هر چه اطلاعات بیشتری برای پشتیبانی از اهداف خود جمع آوری کنید برند شخصی شم قوی تر خواهد بود.
2.در دسترس و قابل مشاهده باشید
شما نمی توانید صرفا در دفتر شخصی خود باشید و فرض کنید که قصد دارید در برند سازی شخصی موفق شوید. در عوض باید خود را فعال و قابل مشاهده کنید. شبکه های اجتماعی، شرکت در کنفرانس ها و کارهایی از این قبیل را جدی بگیرید اما سعی کنید کمی از دنیای دیجیتال فاصله گرفته و بیشتر معاشرت کنید.
اهمیت شبکه های اجتماعی در برند سازی
اگر قصد دارید در برند سازی شخصی موفق شوید، باید در شبکه های اجتماعی فعال و قابل مشاهده باشید

شما می توانید از طریق جلسات به صورت آنلاین معاشرت کنید اما به یاد داشته باشید که ترکیبی از تاکتیک های آنلاین و آفلاین معمولا به بهترین وجه کار می کنند.
3.خود واقعی خود را نشان دهید
برند سازی شخصی فراتر از استفاده از همان فیلتر برای همه پست های اینستاگرام شماست. در عوض شما باید نام تجاری شخصی خود را در تمام مشغله های خود از رسانه های اجتماعی تا محتوایی که در وب سایت خود ایجاد می کنید ادغام کنید. هر کاری که به نام برند شخصی انجام دهید باید از پیش برنامه ریزی شده باشد.
با این حال به یاد داشته باشید که این به این معنی نیست که سیستم عامل های شبکه های اجتماعی شما فقط باید یک طرح بازاریابی داشته باشند. شما همچنین باید خود را معتبر نشان دهید. آن چه را که انجام می هید را به اشتراک بگذارید و به مردم نشان دهید که چگونه انسانی هستید، مطمئن باشید که این کار واقعا کار می کند.
4.متخصص باشید
اگر از مارک تجاری شخصی به عنوان راهی برای ایجاد شغل استفاده می کنید، یک واقعیت اساسی که باید به خاطر بسپارید این است که تجارت شما فقط به اندازه افرادی که آن را اداره می کنند خوب است. به عبارت دیگر شما باید تجارت خود را در ابعاد داخلی و خارجی خوب درک کنید. در مورد آخرین روند ها به روز باشید، خود را به عنوان یک رهبر متفکر تثبیت کنید و دائما تخصص خود را پرورش دهید.
اهمیت پرورش تخصص در برند سازی
در مورد آخرین روندها به روز باشید و دائما تخصص خود را پرورش دهید

به یاد داشته باشید که زمانی که شما تبدیل به منبع اطلاعاتی برای سایر افراد در صنعت خود می شوید، تلاش های تجاری شما به خوبی پیش می رود. سعی کنید هدفی را برای خودتان مشخص کنید تا به فردی تبدیل شوید که زمانی که روزنامه نگاران و رسانه ها می خواهند اطلاعات بزرگی را فاش کنند با شما ارتباط بر قرار می کنند. این کار برای شما مفید بوده و اقتدار شما را بالا می برد.
5.ایجاد روابط مهم
همچنان که استراتژی های برند سازی شخصی شما به رشد خودش ادامه می دهد و به نتیجه می رسد، لیست مخاطبین موجود شما نیز تکامل می یابد. این یک ایده خوب برای حفظ بانک اطلاعاتی از روابط ارزشمند است که می توانید در طول دوره رشد خود استفاده کنید. به یاد داشته باشید که جزئیات را در کنار مخاطب نگه دارید، جزئیاتی مانند فرصت هایی برای رشد و این که چگونه می توانید برای آن ها ارزش قائل شوید.
6.سازگار باشید
در نهایت برند برای شخص شما است. این به این معنی است که شما باید مشتریان هدف خود را تعیین کنید اگر چه که رشد و تکامل فقط در مرور زمان امکان پذیر است اما مشتری فقط پس از این که چند تعامل با آن داشتید شناخت برند شما را آغاز می کند. اگر می خواهید که آشنا شوید، اهداف اصلی شما نباید در هر 5 دقیقه تغییر کند.
یکپارچگی و سازگاری برند
یکپارچگی و سازگاری برند خود را حفظ کنید

اگر نام تجاری خود را از طریق سیستم عامل های مختلف بسازید باید ظاهر و موقعیت کلی خود را در هر یک از آن ها یکسان نگاه دارید. روش های مختلف زیادی وجود دارد که می توانید با استفاده از آن ها بر روی استمرار برند خود کار کنید. از استفاده از شعار های شخصی و آرم گرفته تا استفاده از طرح های رنگی خاص، شما می توانید ایمیل و کار های خودتان را با استفاده از آن ها تنظیم کنید.
7.ارزش واقعی خود را بدانید
سرانجام وقتی نوبت به ساخت برند شخصی شما می رسد باید این را بدانید که هر شرکت بزرگی یک گذاره ارزشی دارد و شما نیز از این قاعده مستثنا نیستید. درباره آن چه که باعث جذابیت داشتن برای مشتری می شود بیاندیشید و این که دقیقا چه چیزی باعث تمایز شما نسبت به سایرین می شود. گذشته از این که احساس خوبی داشته باشید، احساس رضایت شخصی به شما نشان می دهد اقداماتی برای بازگرداندن فعالانه به جامعه خود می تواند کار های شگفت انگیزی برای برند سازی شخصی انجام دهد. این که آیا شما وقت خودتان را برای دلیلی مهم صرف می کنید یا به امور خیریه اختصاص می دهید، نمایانگر شخصیت شما است که دلیل اصلی برقراری ارتباط مردم با شما است.

جمع بندی

در پایان باید بگوییم برند سازی شخصی فقط مربوط به فروش یا بازاریابی نیست. این کار برای اطمینان زایی از این که اطرافیان شما را به چه عنوانی می شناسند است. متاسفانه بسیاری از مردم هنوز نام تجاری شخصی را نوعی لاف زدن یا خود تبلیغی می دانند. با این حال واقعیت این است که نام تجاری شخصی مربوط به غرور نیست بلکه درباره کنترل شهرت شماست.
اصولا انسان مارک ها را ابتدا به عنوان یک نام و یک آرم درک می کند سپس انجمن هایی را ایجاد می کنند که در آن چهارچوب پیش می روند. مردم اغلب مارک ها را به اندازه شهرت آن ها دریافت می کنند. نام تجاری شخصی شما دقیقا مانند مارک حرفه ای شما نتیجه هزاران انتخاب است. هر کسی که با آن ملاقات کرده اید نظر خاص خودش را درباره شما دارد، و اگر شما به طور جدی شکل خود را در قلب برند نمی گذارید پس این عقاید را به برند تبدیل نمی کنید. به دست آوردن کنترل به معنای بهترین حضوری است که می توانید داشته باشید.