همکاری در فروش چیست؟ سیستم کسب درآمد افیلیت مارکتینگ

همکاری در فروش

سیستم همکاری در فروش یا افیلیت مارکتینگ Affiliate Marketing نوعی از بازاریابی مشارکتی و یکی از بهترین روش های کسب درآمد اینترنتی است. با آموزش پیش رو همراه باشید تا با این سیستم کسب درآمد آسان بیشتر آشنا شوید.

همکاری در فروش (Affiliate) چیست؟سال های پیش اگر سخن از بازاریابی پورسانتی به میان می آمد اولین فکری که به ذهنتان می رسید رفتن از این مکان به آن مکان و ساعت ها حرف زدن از مزیت های محصول بود تا بلکه کسی محصول را بخرد و شما پورسانت دریافت کنید. چیزی که انرژی و وقت بسیاری را می طلبید. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی مفهوم بازاریابی پورسانتی تغییر بسیاری کرده است و تبدیل به آسان ترین و کم هزینه ترین بازاریابی شده است. شاید بارها نام سیستم همکاری در فروش یا Affiliate Marketing را شنیده باشید اما از آن گذر کرده باشید. افیلیت مارکتینگ دقیقا مفهوم بازاریابی پورسانتی نوین است. با مقاله زیر همراه باشید تا آموزش Affiliate Marketing یا سیستم همکاری در فروش را از صفر تا صد فرا بگیرید و با کم هزینه ترین و راحت ترین نوع بازاریابی و هم چنین نمونه های ایرانی و جهانی این نوع همکاری آشنا شوید.

همکاری در فروش یا افیلیت مارکتینگ چیست؟

بگذارید برای ساده تر شدن مطلب از همین ابتدا برایتان روشن کنیم که افیلیت مارکتینگ نوعی از فروش پورسانتی است اما در قالب آنلاین و بر اساس تکنولوژی های جدید. سیستم همکاری در فروش اولین بار توسط کمپانی آمازون به کار گرفته شد و بعد از  آن تبدیل به یکی از محبوب ترین روش های کسب درآمد آنلاین و استراتژی دیجیتال مارکتینگ در سرتاسر جهان شد.

سیستم همکاری در فروش یا افیلیت مارکتینگ (بازاریابی پورسانتی) در واقع یک تاکتیک بازاریابی بر اساس عملکرد است که در آن صاحب یک بیزینس (معمولا آنلاین) به وب سایت ها یا افراد دیگر (ناشر افیلیت) می سپارد که پیشنهاد خرید محصولاتش را در وب سایت خود قرار دهند و به ازای هر مشتری که از طریق لینک ناشر افیلیت وارد وب سایت شود و اقدام به خرید کند کمیسیونی توسط صاحب بیزینس به ناشر افیلیت تعلق می گیرد. این اقدام را اصلا با تبلیغات معمول اشتباه نگیرید چرا که برای تبلیغات معمول باید هزینه پرداخت کرد در صورتی که افیلیت مارکتینگ هزینه ای ندارد و فقط بر اساس مشتری آورده شده هزینه پرداخت می شود. سیستم افیلیت می تواند در تمامی زمینه ها از همکاری در فروش لباس گرفته تا همکاری در فروش محصولات آموزشی مورد استفاده باشد و هیچ محدودیتی از لحاظ نوع کالا ندارد.

مثلا فرض کنید دارای یک وب سایت فروش ساعت های هوشمند (صاحب محصول) هستید و می خواهید از سیستم همکاری در فروش ساعت استفاده کنید. تبلیغتان را بدون هزینه توسط روش افیلیت مارکتینگ در وب سایت مشابه مثلا فروش موبایل (افیلیت یا ناشر) قرار می دهید تا فروش ساعت های هوشمندتان را افزایش دهید. به ازای هر مشتری که از آن وب سایت موبایل فروشی وارد وب سایت شما شد و اقدام به خرید کرد درصدی از مبلغ خرید را به وب سایت فروش موبایل می دهید.

گروه های مختلف در افیلیت مارکتینگ ( همکاری در فروش )
معمولا ۴ گروه در افیلیت مارکتینگ شرکت دارند: ناشران تبلیغ، صاحبان محصول، شبکه ها، مشتریان

معمولا ۴ گروه در افیلیت مارکتینگ شرکت دارند:

 • افیلیت ها Affiliates (ناشران تبلیغ)
 • صاحبان محصول یا Merchants ( صاحب بیزینس تبلیغ شونده)
 • شبکه ها Networks (شبکه هایی که افیلیت ها را مدیریت می کنند)
 • مشتریان Customers ( کاربران و مصرف کنندگان نهایی محصول)

افلیت ها یا ناشران تبلیغ چه کسانی هستند؟

افیلیت یا ناشر می تواند یک کمپانی و یا حتی یک فرد مستقل باشد. معمولا افیلیت ها بلاگر ها یا تولید کنندگان محتوایی هستند که در زمینه مشابه محصول مورد نظر محتوا تولید می کنند و صاحبان محصول به وسیله آنها محصولشان را تبلیغ می کنند. کمیسیونی که افیلیت ها تعلق می گیرد ممکن است به ازای فروش محصول، عضویت کاربر در خبرنامه و یا حتی افزایش ترافیک وب سایت باشد.

صاحبان محصول چه کسانی هستند؟

صاحبان محصول یا Merchant ها در واقع همان تبلیغ شوندگان هستند که معمولا صاحب محصول یا سرویس خاصی هستند و همانطور که در بالا گفتیم به ازای هر خرید موفق و یا هر هدف دیگری به افلیت ها پورسانت پرداخت می کنند.

شبکه های همکاری در فروش چه کسانی هستند؟

شبکه ها یا Networks مانند یک واسطه میان صاحبان محصول و ناشران عمل می کنند و با انتخاب بهترین و مناسب ترین ناشر احتمال موفقیت تبلیغ را بالا می برند چرا که بر بازار تبلیغ و کمپانی های موجود تسلط و شناخت بیشتری دارند و برای صاحب محصول بهترین گزینه را انتخاب می کنند. در واقع می توان گفت این شبکه ها همان سرویس های ارائه دهنده تبلیغات آنلاین هستند.

نقش شبکه ها در همکاری در فروش
شبکه ها یا Networks مانند یک واسطه میان صاحبان محصول و ناشران عمل می کنند

یکی از نمونه شبکه های ایرانی ارائه دهنده خدمات تبلیغات آنلاین و افیلیت مارکتینگ شرکت ادرو Adro است که یکی از خدماتش این است که زمینه همکاری صاحبان محصول و ناشران افیلیت را فراهم می کند. هم چنین هر فردی با عضویت در سیستم همکاری در فروش ادرو می تواند به فروش کالا ها کمک کند و به ازای هر خرید شخص سومی پورسانت دریافت کند.

مشتریان چه کسانی هستند؟

مشتریان یا مصرف کنندگان نیز کاربرانی هستند که از طریق لینک ناشر وارد وب سایت صاحب محصول شده و کمیسیون ها را رقم می زنند. آمار کاربران توسط سایت ناشر یا افیلیت ثبت می شود و مشخص می شود چه تعداد مشتری از لینک ناشر وارد وب سایت اصلی شده و خرید کرده است.

انواع برنامه های همکاری در فروش

 • پرداخت به ازای کلیک PPC : در این مدل ناشر به ازای تمام کلیک هایی که از طرف او ایجاد شده بدون در نظر گرفتن اینکه به خرید منجر شده یا نه هزینه دریافت می کند ( البته این مدل بسیار نادر است مگر اینکه صاحب محصول در مرحله معرفی محصول باشد و هدفش افزایش ترافیک باشد).

 

 • پرداخت به ازای جذب لید PPL: در این مدل ناشر به ازای هر مشتری بالقوه که ایجاد کرده هزینه دریافت می کند. (مثل ثبت نام و عضویت در وب سایت)

 

 • پرداخت به ازای فروش PPS : در این مدل ناشر به ازای هر فروشی که برای صاحب محصول انجام می شود هزینه دریافت می کند ( این مدل معمول ترین روش افیلیت مارکتینگ است و برای هر کسب و کاری مناسب است)

مقاله ۱۷ مزایا تبلیغات کلیکی (PPC یا CPC)

و معایب آن

همکاری در فروش شبکه های اجتماعی

تا به اینجای مطلب شاید سوال پیش بیاید که آیا افیلیت مارکتینگ فقط مخصوص وب سایت است؟ باید گفت که خیر. همکاری در فروش کالا در هر پلتفرم آنلاینی و برای هر کسی امکان پذیر است. فقط کافی است یک وب سایت، کانال تلگرام یا صفحه اینستاگرام داشته باشید و نیازی هم به تعداد زیادی مخاطب نیست اگر حتی یک نفر هم به خرید ترغیب شود شما کمیسیون تان را دریافت می کنید. به عنوان مثال برای همکاری در فروش تلگرام، لینک فروشگاه (صاحب محصول) مورد نظر را در کانال تلگرامی خود قرار دهید و به ازای خرید هر مشتری پورسانت بگیرید. کار در منزل به همین راحتی!

 Amazon نمونه ی جهانی بهترین سیستم همکاری در فروش

Amazon Associates یکی از بهترین سیستم های همکاری در فروش جهانی است. همانطور که گفتیم در سطح جهانی شرکت آمازون اولین و معتبرترین شرکتی بود که سیستم افیلیت را پایه گذاری کرد. هنوز هم بعد از گذشت سالها همکاری در فروش آمازون یکی از بهترین سیستم های افیلیت است.

سیستم همکاری در فروش آمازون
Amazon Associates یکی از بهترین سیستم های همکاری در فروش جهانی است

روش کار به این صورت است که شما در این سیستم ثبت نام می کنید و یک لینک افیلیت خاص به شما تعلق می گیرد. این لینک را در وب سایت یا شبکه اجتماعی تان قرار می دهید و هر فردی که روی آن کلیک کند یک کوکی به Browser آنها اضافه می شود که از آن طریق می توان محل ورود مشتری را مشخص کرد و فهمید از کدام سورس وارد شده است.

نمونه ایرانی: سیستم همکاری در فروش دیجی کالا

در سال های اخیر Affiliate marketing در ایران نیز محبوبیت بسیاری پیدا کرده و تعداد زیادی از فروشگاه های اینترنتی از این سیستم استفاده می کنند. یکی از محبوب ترین سیستم های افیلیت ایران سیستم همکاری در فروش دیجی کالا است که در سال ۹۶ راه اندازی شد و از فعالان حوزه دیجیتال مارکتینگ و تولید کنندگان محتوا که دارای صفحات پر مخاطب بودند دعوت به همکاری کرد به طوری که تا به امروز در حدود ۴۴ هزار نفر در این سیستم عضو شده اند و حدود ۱۱۰ هزار خرید از این طریق ثبت شده است.

یکی از رقبای سرسخت دیجی کالا افیلیت، تا قبل از فروپاشی شرکت بامیلو، بامیلو افیلیت بود که امروزه کمتر نامی از آن شنیده می شود و این فروشگاه تبدیل به فروشگاه اسنپ مارکت شده است.

سیستم همکاری در فروش دیجی کالا
یکی از محبوب ترین سیستم های افیلیت ایران سیستم همکاری در فروش دیجی کالا است

درصد کمیسیون دیجی کالا برای سیستم همکاری در فروش از ۲ تا ۱۰ درصد متغیر است و به ازای فروش بیشتر، پلکانی افزایش می کند که در سه سطح تعیین می شود. در حالت عادی کمیسیون۲درصد است، اگر تعداد سفارش از طرف لینک شما در ماه بیشتر از ۷۰۰ تا در ماه باشد کمیسیون تبدیل به ۵ درصد و اگر بیشتر از ۱۷۰۰ تا در ماه باشد تبدیل به ۱۰ درصد می شود. در صورتی که در عرض ۱۴ روز خرید توسط مشتری کنسل نشود کمیسیون به شما تعلق می گیرد.

مزیت های سیستم همکاری در فروش

 • صاحبان محصول در سطح وسیع تری می توانند محصولات و خدمات خود را بفروشند.
 • صاحبان محصول بدون صرف وقت برای پیدا کردن مشتری به مارکت بزرگ تری دست پیدا می کنند.
 • برنامه هایی که آمار های خرید را در وب سایت ناشر افیلیت مشخص می کنند یک منبع قابل اعتماد و حاضر برای بررسی تقاضای مشتری هستند.
 • برنامه های افیلیت مارکتینگ برای تولید کنندگان محتوا و وب سایت ها یک منبع درآمد آسان در کنار منابع درآمدی دیگر هستند و پلتفرمیی بسیار کم هزینه برای تبلیغات صاحبان محصول به شمار می آیند.
 • سیستم همکاری در فروش نیازمند سرمایه گذاری نیست.
 • ناشر افیلیت تنها با قرار دادن یک لینک بدون هیچ زحمتی کسب درآمد می کند.

  معایب سیستم همکاری در فروش

 • صاحبان محصول ممکن است ابتدا با درصد کمیسیون های بالا شما را ترقیب به همکاری کنند اما بعد از همکاری میزان کمیسیون را کاهش دهند. باید مراقب بود و با فروشگاه های معتبر و شناخته شده همکاری کرد.
 • ممکن است هکر ها لینک های افیلیت شما را بدزدند و کمیسیون شما را برای خودشان بردارند که یک نوع سرقت اینترنتی است.

۹ راه کسب درآمد از سیستم همکاری در فروش

سیستم همکاری در فروش دیجی کالا
از سیستم همکاری در فروش کسب درآمد کنید
 1. یک وب سایت بسازید

ابتدا باید خاطر نشان کنیم که قبل از ساختن وب سایت باید حوزه مورد علاقه تان را تعیین کرده باشید تا بی گدار به آب نزنید. وقتی موضوع مورد علاقه تان را پیدا کردید شروع به ساخت وب سایت کنید. سعی کنید از پلتفرم های رایگان ساخت وب سایت مانند ابزارهای WordPress یا IM creator استفاده کنید تا در صورت پشیمانی های احتمالی، زیاد هزینه نکرده باشید.

طبیعتا قسمت وبلاگ وب سایت برای افیلیت مارکتینگ مهم ترین قسمت سایت به شمار می رود. اما قسمت های دیگر وب سایت نیز نیازمند توجه هستند مثل:

 • About درباره ما: کمی این قسمت را شخصی کنید و درباره خودتان بنویسید تا بازدید کننده ها اطلاعات بیشتری از شما به دست بیاورند و به شما اعتماد کنند.
 • Contact تماس با ما: این قسمت باید شامل تمام اطلاعات دسترسی به شما مانند یک شماره تماس یا آدرس باشد تا صاحبان محصول و تبلیغ کننده ها و یا همکارهای احتمالی افیلیت برای ارتباط با شما سر در گم نشوند.
 • Disclaimer رفع مسئولیت: در این قسمت باید مشتری را از ریسک های احتمالی آگاه کنید و هشداری تحت عنوان اینکه مسئول پیگیری خرید نیستید و فقط به عنوان یک واسطه کار می کنید مطرح کنید.
 • Privacy Policy قوانین و مقررات: اگر اطلاعات خاصی از مشتری جمع می کنید حتما او را آگاه کنید.
 • Advertise تبلیغات: حتما صفحه ای جداگانه برای قوانین تبلیغاتتان طراحی کنید و قسمت هایی از صفحه را که می خواهید به لینک افیلیت یا تبلیغ اختصاص دهید مشخص کنید.

بسیار مهم است که قوانین و مقررات تان را شفاف مطرح کنید تا از طرف مشتری شکایت و بهانه ای وجود نداشته باشد.

مقاله الزامات و مبانی راه‌اندازی وب سایت

آنچه حتما باید بدانید

 1. تولید محتوای با کیفیت، کلید اصلی

برخی از شبکه های خدمات دهنده تبلیغات و افیلیت و یا فروشگاه هایی که می خواهند محصولشان را بفروشید قبل از هر گونه همکاری از شما انتظار دارند که از قبل محتوا را تولید کرده بر روی وب سایت قرار داده باشید و بازدید های ماهانه و ترافیک وب سایتتان را شفاف مطرح کرده باشید تا همکاری با شما را بپذیرند. قبل از اینکه درخواست هرگونه همکاری بدهید از قوانینشان اطمینان حاصل کنید و بعد اقدام کنید.

البته این به آن معنا نیست که از قبل باید ۱۰۰ تا محتوا در وبلاگتان منتشر کرده باشید و بعد به فکر همکاری در فروش بیفتید. اما حداقل و تا حد امکان باید ۵ تا پست عالی در وبلاگ تان منتشر کرده باشید تا فروشگاه های معتبر روی وب سایت شما حساب کنند و خواهان همکاری باشند.

محتوای مرتبط با محصول تولید کنید
محتوای مرتبط با محصول تولید کنید

فروش هرچه بیشتر با محتوای با کیفیت و زمان بندی مناسب انتشار آن ارتباط مستقیم دارد. سعی کنید محتوای مرتبط با محصول تولید کنید. مثلا اگر قرار است لینک فروش دوربین های حرفه ای را در سایت خود قرار دهید محتوایی تحت عنوان “مقایسه ی دوربین های برند X” و یا ” آموزش عکاسی ” تولید کنید و کلید واژه های مرتبط را در آن بگنجانید. قطعا خوانندگان محتوای شما بعد از خواندن مطلب ترقیب می شوند وارد فروشگاه شده و حتی اگر محصول را نخرند حداقل نگاهی به آن بیندازند.

محتوا را طی زمان بندی مشخص شده منتشر کنید و فعال باشید. هر چه محتوای بیشتری تولید کنید امکان انتقال خریدار به سایت فروشنده را افزایش می دهید و در صورت خرید پورسانتتان را دریافت می کنید.

 1. خودتان محصول تبلیغ شونده را انتخاب کنید

اگر در یک زمینه خاص کار کنید و موضع تان را مشخص کرده باشید قطعا باید محصول تبلیغ شونده را خودتان انتخاب کنید و انتخاب تان باید سازگار با محتوایتان باشد تا شانس تان را در فروش بالا ببرید.

 • محصولی را که بیشتر مورد تقاضاست تبلیغ کنید. مشکلات و گپ های مخاطبتان را بررسی کنید و محصولاتی که فکر می کنید مشکلشان را برطرف می کند ارائه کنید.
 • محصولی که خودتان قبلا استفاده کردید و دوس داشتید را تبلیغ کنید. در گوگل سرچ کنید و برنامه های افیلیت سایت فروشنده آن محصول را بررسی کنید و سپس درخواست لینک کنید.
 • محصولاتی که همکارانتان تبلیغ می کنند پیشنهاد دهید. در وب سایت ها و شبکه های اجتماعی بررسی کنید و ببینید کسانی که محتوای مشابه با شما تولید می کنند بیشتر چه نوع محصولاتی را پیشنهاد می کنند؟ حتی می توانید با هشتگ #افیلیت بسیاری از آنها را پیدا کنید.

مقاله نگاهی به بخش محصول در آمیخته بازاریابی

محصول product در ۴p آمیخته بازاریابی

     ۴. لینک های افیلیت را در پست های محبوب قرار دهید

اگر تولید کننده محتوا باشید قطعا می دانید که محبوبیت پست های مختلف در وب سایتتان مثل هم نیست و بعضی از پست ها بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. در این مرحله دو حالت پیش می آید:

 • محصول پیشنهادی مرتبط با همان محتوای محبوب است
 • محصول پیشنهادی به محتوای محبوب ربطی ندارد و غیر مرتبط است

در حالت اول که به راحتی لینک انتقال به سایت فروشنده را میان محتوا و یا انتهای آن قرار می دهید و مشکلی وجود ندارد. در حالت دوم باید سعی کنید در آن پست محبوب، مخاطب را به پست هایی که در آن لینک افیلیت قرار دارد ارجاع دهید.

 1. لینک افیلیت را در کمپین ایمیل مارکتینگ خود قرار دهید

اگر مطمئن هستید محصول مورد نظر با ایمیلی که می خواهید به کاربر بفرستید مرتبط است و ایمیل مارکتینگ به شما کمک میکند  هیچ مشکلی ندارد که لینک افیلیت را در آن قرار دهید. بهر حال اگر تولید محتوا انجام می دهید و کاربرانی دارید که در عضویت سایت تان هستند خیلی هم عاقلانه است که همراه محتوای مناسب محصول مکمل آن را معرفی کنید و اگر اعتماد کافی را با مخاطب تان ساخته باشید به احتمال زیاد ممکن است منجر به فروش شود.

ایمیل مارکتینگ و افزایش فروش در افیلیت
لینک افیلیت را در کمپین ایمیل مارکتینگ خود قرار دهید

در غیر این صورت و اگر محصول بی ربط با محتوا است اصلا این کار را انجام ندهید چرا که ممکن است به ظن تبلیغات بی جا به اسپم هدایت شوید. مطمئنا کاربری که برای خواندن مقالات بیزینسی در سایت شما عضویت انجام داده خوشش نمی آید در ایمیلش تبلیغات لوازم آرایش و اسباب بازی ببیند!

 1. با افیلیت های مختلف همکاری کنید

سیستم همکاری در فروش زمان زیادی برای نتیجه بخشی می طلبد و نیازمند صبر بسیار است. اما اگر یک سیستم افیلیت نتیجه بخش نبود  اصلا نگران نشوید چرا که تعهدی از لحاظ پایبندی به یک سیستم همکاری در فروش خاص وجود ندارد و باید بدانید که این سیستم یک معادله برد برد است پس نه از لحاظ قانونی و نه اخلاقی مانعی برای لغو همکاری با یک فروشگاه وجود ندارد و آزادید با افراد و شرکت های مختلف همکاری کنید. البته فراموش نکنید در تنوع دادن به افیلیت های مختلف زیاده روی نکنید چرا که با این کار با اعتبار خودتان بازی می کنید.

 1. از مدل لینک های مختلف استفاده کنید

لینک های افیلیت در قالب ها و مدل های مختلفی از جمله بنر، عکس محصولات، کد تخفیف و یا حتی در قالب یک لینک ساده می توانند ساخته شوند. بسته به نوع محصولی که تبلیغ می کنید این مدل می تواند فرق کند. مثلا اگر محصول پیشنهادی از لحاظ بصری جذاب است لینک آن را در قالب عکس قرار دهید و یا اگر تبلیغ دوره آموزشی و تحصیلی را انجام می دهید قرار دادن بنر مناسب به نظر می آید.

 1. پیج منبع بسازید
ساخت پیج منبع
Resource page یا پیج منبع صفحه ای است که تمام محصولات پیشنهادی تان را در آن قرار می دهید

Resource page یا پیج منبع صفحه ای است که تمام محصولات پیشنهادی تان را در آن قرار می دهید تا به صورت یکجا در دسترس باشند. البته داشتن پیج منبع ضروری نیست اما در بلند مدت و زمانی که در افیلیت مارکتینگ پیشرفت کردید می تواند یک نیاز باشد. مثلا اگر یک بیوتی بلاگر هستید و یا در حوزه پوست و زیبایی محتوا تولید می کنید یک پیج منبع از تمام برند های لوازم آرایشی و مراقبتی که معرفی کردید می تواند برای دنبال کننده هایتان مثل بهشت باشد.

سعی کنید محصولاتی را که بیشتر خرید شده در قسمت بالای پیج منبع قرار دهید تا توجه بیشتری را جلب کند و یا حتی یک قسمت را به محصولاتی که خودتان استفاده کرده اید اختصاص دهید و آن را با عنوان ” پیشنهاد من” از بقیه جدا کنید.

 1. از صاحب محصول برای مشتریان تقاضای تخفیف کنید

بعد از اینکه تعدادی محصول را توسط لینک هایتان فروختید و برای صاحب محصول شناخته شدید و اعتمادش را جلب کردید از آنها بخواهید اگر امکانش وجود دارد برای مشتریانی که از طرف شما می روند کد های تخفیف خاص و یا فروش های ویژه ای در نظر بگیرند و با قرار دادن آن روی محصول تعداد افراد بیشتری را به سایت فروشنده منتقل کنید.

جمع بندی

سیستم همکاری در فروش یا همان افیلیت مارکتینگ در واقع نوعی از بازاریابی دو سر برد است که به سیستم همکاری در فروش بازار آنلاین اطلاق می شود. در این معامله طرفین سود می کنند و ضرری در میان نیست و خبری از قرارداد های جدی نیست. به هر جهت درست است که این نوع بازاریابی روشی آسان و بدون هزینه برای کسب درآمد است و از شرکت های بزرگ گرفته تا افراد عادی می توانند در آن شرکت کنند. اما نتیجه بخشی آن نیازمند زمان و صبر بسیار است و قطعا ساختن پلتفرمی که بر روی اعتماد کاربر بنا شده به پیشرفت در این موضوع کمک شایانی می کند.

۳۱ دیدگاه دربارهٔ «همکاری در فروش چیست؟ سیستم کسب درآمد افیلیت مارکتینگ»

 1. سلام خیلی ممنونم از اینکه محبت کردید و باصبر و حوصله این متن زیبارو نگارش کردید . من یک همکار در فروش هستم و نیاز دارم که درباره بندی که گفتین ” ممکن است هکر ها لینک های افیلیت شما را بدزدند ” بیشتر توضیح بدین . خیلی برای ما این موضوع مهم هست که چطور اتفاق می افته و چه کاری انجام بدیم که جلوگیری بشه ازش . مرسی

  1. اصولا لینک های افیلیت به صورت خام هستند مثل:
   //www.affiliatesite.com/products/?product_id=123&affiliate=123
   اگر URL لینک های افیلیتی که ما به عنوان ناشر میگیریم همینطور خام رها بشه آدرسش کاملا مشخص هست و میبینید که یوزر نیم و آیدی ناشر در آدرس وجود داره که این کار هکر ها رو برای هک کردن لینک خیلی راحت میکنه.
   کاری که ناشر باید برای محافظت بیشتر انجام بده اینه که اصطلاحا لینک افیلیت رو cloak کنه یعنی کوتاه و تمیزش کنه به طوری که آدرس خام مشخص نباشه
   که مدیریت لینک های افیلیت هم با نصب افزونه هایی مثل “ThirstyAffiliates” میتونه انجام بشه.

   1. خیلی ممنونم خانم جنتی برای توضیح کامل تون . اگر درست متوجه شده باشم شما بیان کردید که لینک های خروجی رو کوتاه کنم . نکته ای که هست اینکه من از طریق شبکه های اجتماعی مثل یوتویوب و نماشا و غیره لینک های افیلیت رو پخش می کنم و یعنی دسترسی به سایت شخصی و پلاگین ندارم . با استفاده از کوتاه کننده ها لینک هام رو کوتاه می کنم ولی کلی عیب تو این سایت های کوتاه کننده مشاهده کردم . مثلا سایت BItly روی بعضی از ای پی های ایران لود نمیشه و در ضمن نمونه های وطنی سایت های کوتاه کننده هم اکثرا سایت ها قابل اعتماد نیستن چون خودشون هم امکان بازدید دزدی دارند احتمالا ! واقعا نمیدونم بدون سایت داشتن از کجا لینک هام رو کوتاه کنم که هم قابل اعتماد باشه و هم اکثریت مردم بشه واردش بشن ؟ لطفا راهنمایی کنید . مرسی

 2. کسب درامد از همکاری در فروش دیجیکالا خیلی سود داره و سایت هایی مثل ترب و مدیااد ماهی ۲۰۰-۳۰۰ میلیون دارن ازش کسب درآمد میکنن، فقط یکی از مشکلاتی که وجود داره اینه که شما باید تک تک محصولات را دستی تو وردپرس وارد کنی و بعد بری تو پنل بازاریابی دیجیکالا و برای اون محصول لینک بازاریابی تولید کنی و تو سایتت قرار بدی
  اینکار برای هر محصول اگه خیلی سریع و حرفه ای باشه ۱۰ دقیقه زمان میبره
  جدیدا یک افزونه وردپرسی اومده که همه اینکارا رو اتوماتیک انجام میده
  اسم این افزونه روبو دیجی هست و نصبش که کردی تو وردپرس، کافیه بری دسته بندی محصولات دیجی کالا که میخوای تو سایتت بیاره رو بهش بدی (هر چندتا دسته بندی که بخوای میتونی بهش بدی از لوازم دیجیتال بگیر تا لوازم ارایشی و …)
  بعد این افزونه خودش میاد اسم و توضیحات و قیمت و عکس و ویژگی های تک تک محصولات رو از سایت دیجیکالا میگیره و تو سایتت اونم با لینک بازاریابی اختصاصی شما درج میکنه
  اونم ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته بدون اینکه شما بخوای کاری انجام بدی

 3. مورنینگ استار

  لطفا توضیح بفرمایید که چطور واقعا لینک افیلیت قابل هک هست ؟ من علاقه ای به هک ندارم بلکه صاحب سایتی هستم و متوجه نمیشم که چطور به راحتی می تونند لینک سایتم رو هک کنند . من نیاز به توضیح بیشتر دارم راستش رو بگم و نمیدونم چه اتفاق می افته .

   1. مورنینگ استار

    اگر منظورتون پیام تاریخ ۱۵ اسفند هستش ، شما گفتین اینکار کار هکر رو راحت می کنه و نیاز هست بیشتر بگین دقیقا چطوری لینک افیلیت رو ویرایش می کنند . الان خیلی از افراد دارن تو ایران از طریق شبکه های اجتماعی ایرانی لینک همکاری درج می کنند اونم بدون استفاده از لینک های کوتاه کننده . در نتیجه این توضیح شما خیلی مهم هست . پاسخ شما برای ما ارزشمند هست . چه فرایندی اتفاق می افته .

 4. سلام ، ممنونم از اطلاعات تخصصیتون، ۲ تا سوال برام پیش اومده: ۱ اینکه تمام سورس اطلاعات سمت سایت فروشندست ، این تضمین از کجامیرسه که آمار فروش صحت داشته باشه ، مخصوصا تو سایت های ایرانی که بزرگترینشون خیلی سابقه صداقت نداشتند که تو چند ماه گذشته سر بحث آف ها و دستکاری قیمت ها رو دیدیم ، یعنی اگر به فرض مثال یک پنجم امار فروخته شده از لینک افیلیت کار ها اعلام بشه چور میشه متوجه شد ؟ ۲ اینکه اگر مشتری از طریق لینک ما وارد سایت فروشنده بشه و چند روز بعد از یه لینک یه افیلیت کار دیگه وارد همون سایت بشه کدوم کوکی اولویت گرفتن پورسانت رو داره ؟

  1. سلام و درود خدمت شما
   عملا راهکار کلی برای این موضوع نمیشه ارائه داد چون در هر حالت امکان تقلب توسط فروشگاه وجود داره. بهتره با برندهایی کار کنید که بهشون بیشتر اعتماد دارید. ضمن اینکه تست کوتاه مدت هم توصیه میشه
   مورد دوم هم به ساختار طراحی سامانه همکاری در فروش اون سایت مربوط میشه اما معمولا خرید برای اخرین افیلیت کننده ثبت میشه. اخرین لینکی که کاربر باهاش وارد شده و بعد خرید کرده

 5. ممنون بابت مقاله عالیتون.
  سوال اینکه، طبق تجربه شما، آیا همکاری در فروش با سایتهای فروشندگان داخلی بازده درآمدی بهتری دارد یا سایتهای فروشندگان جهانی ؟
  چند نمونه خارجی را میتونید نام ببرید؟

  1. سلام و درود
   به صورت کلی همکاری با سایت های جهانی چون پرداخت ارزی دارند مقرون به صرفه تر است اما انتقال وجه به ایران کار دشواری است. در خصوص سایت های ایرانی هم نمی توان نظر کلی ارائه داد. هر سایت شرایط خاص خودش را دارد و در طول زمان هم افت و خیز زیاد دارند. باید از افرادی که قبلا تجربه همکاری باهاشون داشتند بپرسید و باهاشون مشورت کنید.

   1. لطفا راهنمایی بفرمایید که چگونه میشه با سایت های خارجی در فروش همکاری کرد؟؟ از کجا باید شروع کرد؟ برای شروع چیکار باید کرد؟؟

    1. تمام سایت هایی که در حوزه همکاری در فروش فعال هستند، صفحه ای در سایت شون با عنوان affiliate دارند که اونجا نحوه همکاری شون رو کامل توضیح دادند. اون صفحه رو مطالعه کنید. احتمالا برای اوردن درامدتون به ایران چالش هایی خواهید داشت که برای اون باید راهکاری پیدا کنید. همچنین با شرکت هایی کار کنید که در اروپا باشند که شامل حال تحریم ها نشید و بتونند باهاتون کار کنند.

 6. سلام
  ببخشید در مورد سیستم فروش در دیجی کالا من دقیقا متوجه نشدم که آیا من که سایت ندارم ، می تونم در این سیستم همکاری کنم یا نه باید سایت پربازدیدی داشته باشم.من شرایط رو مطالعه کردم ولی حقیقت متوجه نشدم
  ممنون

  1. سلام و درود
   سیستم افیلیت به این صورت است که هر کسی می تواند به فروش کمک کند که این فروش می تواند از طریق شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و تلگرام و … فرد باشد به این صورت که هر کسی از طریق لینک افیلیت آن شخص از طریق هر کانالی خرید کند درصدی از سود به او تعلق خواهد گرفت.

 7. سلام، ممنون از پست و توضیح کاملتون/ سوالی داشتم از خدمتتون
  افیلیت انجام دادن با سایت رو بهتر هست که اون سایت یک سایت شخصی باشه و توش هر مطلبی قرار بگیره و طرف از تجربه های خودش بگه و در کنارش یه پستی بزاره و توش یه محصولی رو تبلیغ کنه/ یا اینکه بیاد یه فروشگاه اینترنتی بزنه و محصولات دیجیکالا و بقیه رو بذاره توش؟ این سایت ما چه مزیتی باید داشته باشه که مشتری به جای اینکه بره و تو دیجی کالا سرچ بزنه بیاد تو سایت ما؟!

  1. سلام و درود
   مورد اول تاثیرگذاری بیشتری داره و از نگاه افیلیت مرسوم تره. اینکه شما از اعتبار خودتون و ارجاع دادن افراد به خرید محصولی کسب درامد کنید. در این حالت شما شیوه ای ترکیب از اینفلوئنسر مارکتینگ و افیلیت مارکتینگ رو همزمان پیش برید.
   افیلیت مارکتینگ در قالب فروشگاهی از محصولات دیگران اصولا برای سایت های محتوایی بزرگ بیشتر کاربر داره. سایت های محتوایی بزرگ مخاطب زیاد دارند اما محصول ندارند، این مخاطبان رو به محصولات دیگران ارجاع میدن و از این طریق کسب درامد می کنند.

 8. با عرض سلام من سایت یا صفحه اجتماعی پر مخاطب نداریم ،یه مدت داخل کامنت های اپارات و نماشا و یو توب لینک به اشتراک گذاشتم ولی نتیجه ایی نگرفتم لطفا به من بگید دیگه در کجا امکان به اشتراک گذاری لینک هست؟؟؟

  1. سلام و درود
   همکاری در فروش صرفا برای افرادی اثربخشه و می تواند درامد خوبی ایجاد کند که خودشون رسانه پرمخاطبی (سایت، اپلیکیشن یا صفحه در شبکه های اجتماعی) داشته باشند و بتونند روی اون افراد تاثیر بزارند و به سمت خرید محصول خاصی سوقشون دهند. پس اگر این موارد برای شما فراهم نیست، تا قبل از فراهم کردنش به نظر همکاری در فروش مدل خوبی برای درامدزایی شما نخواهد بود

 9. با سلام
  ممنون از توضیحات بسیار دقیق و عالی من روی این سیستم های همکاری در فروش خیلی وقت گذاشتم یک موردی که پیشنهاد میدم دقیق تر بررسی بشه و تو آپدیت های مقاله تون در موردش بنویسید روش های محاسبه پورسانت یا اصلا فروش بازاریاب هست
  مثلا الان ۹۰ در صد سایت ها لینک اختصاصی میدن مثل دیجی کالا کمتر کسی به خودش زحمت داده عیب های سیستم رو ببینه و یه روش بهتر ارائه بده. ولی یک فروشگاه هست که اینکار رو کرده. و از روش کد معرف استفاده میکنه. تو این روش تایم و دفعات مراجعه مهم نیست مشتریم تخفیف میگیره

 10. با سلام و خسته نباشید
  تشکر از مقاله عالیتون
  یه سوال اینکه برای همکاری در فروش کانال تلگرامی مناسب تره یا پیج اینستاگرام؟ مثلا کانال تلگرامی با محتوای خبرها و معرفی برنامه ها و نکات حوزه خاصی مثل لوازم دیجیتال بهتر جواب میده یا پیج اینستاگرام در این مورد؟ فرض رو بر این بگیرید که برای تولید محتوا در این حوزه از متن همراه عکس استفاده بشه نه فیلم
  با تشکر

  1. سلام و درود
   هر دو منبع مناسب می باشد، شما می توانید هر دو کانال را امتحان کنید هر کدام برای شما جواب بهتری داشت روی آن کار کنید.

 11. سلام وقت بخیر یک سوال برام پیش اومد اینکه ایا میشه از طریق کد تخفیف و بدون لینک افیلیتی هم کسب درآمد کرد در این حوزه؟

 12. سلام خیلی ممنون بابت مطالب ارزشنمدتون
  با نکات مفیدی که گفتین تونستم برم سراغ افلیت مارکتینگ رو در های کانتنت به بررسی بهترین هاستینگ های ایرانی بپردازم و از این راه درآمدزایی کنم
  بازم ممنون

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

موضوعات دیگر