استراتژی تقسیم بندی لیست ایمیل (ایمیل سگمنتیشن)

در ایمیل مارکتینگ اگر طبقه بندی ایمیل ها و تقسیم بندی لیست ایمیل درست انجام نشود و برای هر گروه ایمیل مختص خود ارسال نشود، کمپین ها موفق نخواهد شد. در این مقاله به استراتژی های سگمنت کردن لیست ایمیل می پردازیم.

استراتژی تقسیم بندی لیست ایمیلایمیل مارکتینگ همچنان یکی از بهترین کانالهای بازاریابی برای برندها و بیزینس های مختلف است. از این طریق شما می توانید تعداد بسیار زیادی مشتری های خاص را به سمت خودتان جذب کنید. اما انجام دادن این کار بدون داشتن دانش کافی ممکن است کمی سخت به نظر برسد و نرخ کلیک و نرخ باز شدن ایمیل پایینی داشته باشید. اگر به دنبال بالا بردن نرخ کلیک و نرخ باز شدن ایمیل و همچنین کاهش میزان لغو عضویت از ایمیل های تان هستید این مقاله برای شماست.

بدیهی است که بسیاری از بازاریابان حرفه ای و باتجربه می دانند که با استفاده از طبقه بندی و قسمت بندی ایمیل ها می توانند تاثیر کمپین های ایمیلی خود را بهبود بخشند. جالب است بدانید ی تحقیقاتی که وب سایت معتبر میل چیمپ برروی ایمیل های طبقه بندی شده انجام داد، مشخص شد که کمپین های تقسیم بندی شده بیش از ۱۵ درصد نرخ باز شدن ایمیل بالاتر و بیش از ۶۵ درصد نرخ کلیک بالاتری نسبت به کمپین های ایمیلی تقسیم بندی نشده دارند! به همین دلیل دانستن شیوه های حرفه ای تقسیم بندی ایمیل ها می تواند به شما کمک کند تا خود را از رقبایتان چندین قدم جلوتر بیاندازید چرا که بیش از ۷۰ درصد از برندهای معروف و شناخته شده جهان از استفاده از این قابلیت شگفت انگیز غافل هستند. ما در این مقاله به شما توضیح می دهیم که چگونه با روش های حرفه ای کمپین های طبقه بندی شده ایمیلی داشته باشید تا به سمت موفقیت سریع تر حرکت کنید.

سگمنت کردن لیست ایمیل ها

تعریف طبقه بندی ایمیل ها

طبقه بندی ایمیل ها به عملی گفته می شود که طی آن بازاریابان مخاطبان هدف را در گروه ها یا ” طبقه ” های کوچکتر تقسیم بندی می کنند و ایمیل های هدف دار مخصوصی را برای هر گروه ارسال می کنند. با استفاده از اطلاعاتی که بازاریابان از تفاوت های رفتاری و شخصیتی این گروه ها دارند، محتوای کمپین های ایمیلی خود را با توجه به خصوصیات اخلاقی و رفتاری هر گروه ویرایش کرده و فقط و فقط برای همان گروه به منظور ایجاد نرخ تبدیل بالاتر ارسال می کنند.

سگمنت کردن لیست ایمیل ها
در طبقه بندی ایمیل ها مخاطبان در گروه هایی تقسیم می شوند و ایمیل های هدف دار مخصوص هر گروه ارسال می شود

همانطور که بالاتر اشاره کردیم، وبسایت میل چیمپ با بررسی داده های خود در مورد کسانی که از تقسیم بندی ایمیل استفاده می کردند به این نتیجه رسیدند که این افراد نرخ بازشدن ایمیل ۱۴.۳۷ درصد بیشتر داشتند و همچنین نرخ کلیک و نرخ لغو عضویت به ترتیب ۶۴.۷۸ درصد بیشتر و ۸.۹۸ درصد کمتر نسبت به سایر افراد بود.

در سال ۲۰۱۰ وب سایت لیریس یکی دیگر از وبسایت های معتبر در این زمینه اذعان داشت که بسیاری بازاریابان آنلاین و ایمیل در دنیا حتی از ساده ترین ابزارهای ایمیل مارکتینگ نیز به آن صورت که باید استفاده نمی کنند. ( مانند تقسیم بندی ایمیل ها )‌ همچنین آن ها عنوان کردند که اگرچه بیشتر این افراد مدعی هستند که از این متدها استفاده می کنند، اما راه هایی که از آن برای انجام این کار استفاده می کردند، راه هایی مانند دموگرافیک ها، نسبت به دیگر متدها بسیار پیش پا افتاده و ناکارآمد است.

همیشه به یاد داشته باشید که هر بیزینسی با بیزینس دیگر متفاوت است، پس راه هایی که شما از آن ها برای طبقه بندی لیست ایمیل هایتان استفاده می کنید با روش هایی که دیگران برای طبقه بندی ایمیل هایشان استفاده می کند به احتمال زیاد متفاوت است. در عین حال، چند روش پایه وجود دارد که برای انجام دادن این کار همه باید ابتدا از آن ها شروع کنند و انجام دادن آن ها زمینه ساز پیش گرفتن راه های پیچیده تر و تخصصی تر و حرفه ای تر است. بیایید با هم نگاهی به آن ها بیاندازیم.

دوره ایمیل مارکتینگ

استفاده اثربخش از ایمیل برای جذب مشتریان جدید و افزایش فروش

استراتژی تقسیم بندی لیست ایمیل

نرم افزار تقسیم بندی ایمیل: قبل از انجام هر کاری، شما به یک ارائه دهنده سرویس ایمیل نیاز دارید تا به شما این امکان را بدهد که ایمیل های تان را تقسیم بندی کنید. در ادامه این مقاله به چندین شرکت ارائه دهنده سرویس های ایمیل اشاره ای خواهیم داشت.

هدف گیری در سطح پیج: در قدم بعدی شما به ابزاری نیاز دارید که به شما این امکان را بدهد که ایمیل های مخصوصی را برای گروه های مختلفی که از صفحه مشخصی در وب سایت شما بازدید کرده اند بسازید و آن ها را به لیست ایمیل های طبقه بندی شده اضافه کنید. این کار را نیز می توانید با ابزارهای مختلفی انجام دهید که در ادامه چند ابزار را به شما معرفی خواهیم کرد.

آهنربای مخاطب: در قدم بعدی شما باید برای مخاطبان هدف تان فضایی را ایجاد کنید تا خودشان به صورت خودکار، خود را متعلق به یکی از تقسیم بندی های لیست شما بدانند. برای انجام این کار و جذب کردن آن ها به سمت یکی از طبقه بندی های لیست ایمیلی راه های زیادی وجود دارد که با شما در این مورد نیز در آینده صحبت خواهیم کرد.

استراتژی تقسیم بندی لیست ایمیل
شما باید برای مخاطبان تان فضایی ایجاد کنید تا خودشان اتوماتیک، خود را متعلق به یکی از تقسیم بندی لیست ایمیل بدانند

همانطور که اشاره کردیم شما به یک ارائه دهنده سرویس ایمیل و همچنین یک ابزار برای ساخت ایمیل های هدفگذاری شده مخصوص هر گروه که در لیست ایمیل ها قرار بگیرد دارید. چندتا از بزرگترین ارائه دهنده های سرویس های ایمیل شامل هاب اسپات، مِیل چیمپ، اکتیو کمپین و اِی وبر می شوند و همچنین اگر بیزینس شما در سطح جهانی فعالیت دارند یا قصد انجام این کار را دارید می توانید از ابزار آپتین مانستر استفاده کنید که قدرتمندترین ابزار موجود برای طبقه بندی و فرستادن ایمیل های هدفدار و همچنین ایجاد روش های مختلف برای جذب مخاطبان است.

بعد از صحبت هایی که در مورد دلیل ایجاد ایمیل های تقسیم بندی شده و ابزارهای مورد نیاز آن داشتیم حالا وقتش رسیده که سر اصل مطلب برویم و ببینیم چطور می توانیم کمپین های تقسیم بندی شده مان را با کیفیت و بازدهی بالاتری انجام دهیم، این شما و این هم راه های متنوع برای پیشرفت در نتیجه گیری از کمپین های تقسیم بندی شده:

۱۰ استراتژی سگمنت کردن ایمیل ها

۱. دموگرافیک ها

اولین راهی که تقریباً می توان گفت تمامی ایمیل مارکترها به سراغش می روند، دموگرافیک ها هستند. اطلاعاتی همچون سن، جنسیت، مقام در شرکت و میزان درآمد می توانند حرف های زیادی در مورد علایق و نیازهای یک فرد بزنند. به یاد داشته باشید هر چقدر که اطلاعات بیشتری را از طریق فرم های عضویت از مشتریانتان بگیرید، به همان اندازه آپشن های بیشتری برای تقسیم بندی دموگرافیک ها خواهید داشت، اما همیشه در انجام این کار محتاط باشید، چرا که درخواست بیش از اندازه اطلاعات از مخاطبان معمولاً باعث ترس آن ها و در نتیجه عدم ثبت نام در فرم عضویت می شود.

پرسونا چیست؟

آموزش قدم به قدم طراحی پرسونا مشتری

با توجه به تجربیاتی که از بیزینس خودتان و مشتریان هدف دارید، مشخص کنید که کدام داده ها و اطلاعات در مورد افراد بیشتر به درد شما می خورد و سوال های فرم های ثبت نام خود را به این سمت ببرید. به عنوان مثال؛ اگر بیزینس شما یک بیزینس طراحی نرم افزار B2B است، مقام و رتبه بیزینس یکی از مهمترین فاکتورهای دموگرافیک است. اگر کار شما خرده فروشی لباس است، دانستن جنسیت می تواند خیلی به درد شما بخورد. سعی کنید برای طبقه بندی دموگرافیک ها ۱ الی ۳ فاکتور که براساس بیزینسی که دارید مهم ترین و حیاتی ترین فاکتورها محسوب می شوند را انتخاب کنید.

ساده ترین راه برای طبقه بندی از طریق دموگرافیک کردن اطلاعات استفاده از فرم های وبسایت شماست. شما می توانید با استفاده از پلتفرم های ایمیل مارکتینگ خود سوالات موجود در فرم های عضویت را ویرایش کنید و یا این کار را با استفاده از پلاگین های مخصوص انجام دهید.

۲. مسابقه و کوییز

بسیاری از بازاریابان مینیمالیست هایی هستند که جرات درخواست بیشتری از فقط یک ایمیل آدرس از مخاطبان را ندارند. این موضوع به صورت کلی مشکلی ایجاد نمی کند، چرا که اگر شما هم جزو این دسته افراد هستید، باز هم می توانید اطلاعات بخصوصی را از مخاطبان به صورت برگزاری مسابقه یا کوییز به دست بیاورید.

یک مسابقه نه تنها به شما این امکان را می دهد که اطلاعات ارزشمندی در مورد مخاطبان به دست آورید،‌ بلکه اطلاعاتی در مورد سلیقه ها، ترجیحات و عقاید مخاطبان نیز می دهد. اگر می خواهید مسابقه ای برگزار کنید که توجه و پاسخ تعداد زیادی از مخاطبان را به سمت خود معطوف کند، شما باید انگیزه ای را برای تمام کردن مسابقه در آن ها ایجاد کنید، انگیزه ای مانند قرار دادن یک جایزه ارزشمند.

مسابقه و کوییز
مسابقه به شما این امکان را می دهد که اطلاعات ارزشمندی در مورد مخاطبان به دست آورید  و تقسیم بندی لیست ایمیل شما را متفاوت تر میکند

یکی دیگر از راه های فرار کردن از زیر اعطای جایزه (!) این است که بجای برگزاری مسابقه، یک کوییز برگزار کنید. در این صورت هم اطلاعات مورد نظر را دریافت می کنید و هم می توانید در پایان به عنوان جایزه اطلاعاتی را در اختیار مخاطبان بگذارید که برایشان جالب توجه باشد. راه های زیادی برای برگزاری مسابقات و کوییزهای سفارشی وجود دارد. اگر شما از وردپرس استفاده می کنید، می توانید از Quiz and Survey Master استفاده کنید و به راحتی این کار را انجام دهید.

۳. تعامل ایمیل

تعامل ایمیل یکی دیگر از روش های پایه تقسیم بندی ایمیل هاست که می تواند برروی نتیجه نهایی بررسی ها تاثیر بسیار مهمی داشته باشد. در این بخش نرخ بازکردن ایمیل و نرخ کلیک مهم ترین فاکتورها هستند و همیشه باید از طریق سرویس ایمیلتان به این ۲ فاکتور چشم داشته باشید. تقسیم بندی از این طریق را می توانید بر اساس تعامل بر اساس میزان فعال بودن یا نبودن کاربران انجام دهید، به عنوان مثال کاربرانی که ایمیل های شما را در طول ۳ ماه گذشته باز نکرده باشند. پس از این که این کاربران را شناسایی کردید، می توانید دوباره کمپین جدیدی را برای ایجاد تعامل دوباره با اعضای غیرفعال خود طراحی کنید.

یکی دیگر از راه های این بخش این است که کاربرانی که فعال هستند را در نظر بگیرید و آنها را به صورت تخصصی تر هدف قرار دهید. به عنوان مثال؛ شما ایمیلی را که شامل اعلام تاریخی برای تخفیف محصولات است را ارسال می کنید و کسانی را که برروی آن کلیک می کنند در لیستی با عنوان ” علاقه مند ” می نویسید. سپس شما می توانید کمپینی طراحی کنید که از طریق آن این افراد را به صورت تخصصی تر هدف قرار داده و آنها خریداران احتمالی جشنواره تخفیف بعدی محسوب کنید.

بهترین روش برای افزایش نرخ تعامل بازدیدکنندگان وب‌سایت شما

افزایش تعداد مخاطبان سایت

4. منطقه جغرافیایی

راه های زیادی برای بهره گیری از داده های نقاط جغرافیایی وجود دارد که باعث می شود تقسیم بندی بر اساس منطقه جغرافیایی یکی از کاربردی ترین ابزارها محسوب شود، به خصوص برای بیزینس هایی که مناطق جغرافیایی تاثیر زیادی برروی نحوه و میزان فروششان دارد.

به عنوان مثال کمپانی لیتموس؛ از اطلاعات مربوط به مناطق جغرافیایی برای فرستادن ایمیل های هدفگذاری شده در رابطه با کنفرانس های طراحی ایمیل خود در شهرهایی همچون بوستون، سان فرانسیسکو و لندن استفاده کرد تا از این طریق اطلاعات مفید و مثمرثمر را برای مخاطبان هدف خود در مورد مکان برگزاری کنفرانس ها ارسال کند. جالب است بدانید که ایمیل های هدف گذاری شده آنها نرخ بازشدن ایمیل ۶۸ درصد بیشتر نسبت به ۲۲ درصد نرخ بازشدن ایمیلی که بدون هدف گذاری برای همه ارسال کرد، داشت.

منطقه جغرافیایی در ایمیلهمانطور که اشاره کردیم راه های زیادی برای استفاده از اطلاعات مربوط به نقاط جغرافیایی وجود دارد، این راه ها عبارتند از:

 • ایمیل های بر پایه زمان –در این روش شما می توانید با استفاده از زمان های متفاوت در نقاط مختلف جهان برای هر کشور ایمیل هایی در بهترین زمان آنها بفرستید.
 • تبلیغات برای معرفی کردن بیزینس در مناطق مختلف –در این روش شما می توانید در صورت داشتن ایونت هایی در نقطه جغرافیایی خاصی ایمیل هایی را برای مخاطبان هدف آن منطقه ارسال کنید.
 • وبینارهای زنده –در این روش شما برای برگزاری وبینار زنده با توجه به متفاوت بودن زمان در کشورهای متفاوت زمان برگزاری وبینار را با توجه به مکان های زندگی مخاطبان هدف و زمان آن منطقه به آنها اطلاع رسانی می کنید.
 • مسیریابی سفر شخصی سازی شده –در این روش شما با توجه به مکان زندگی مخاطبان، در صورت تمایل به معرفی یک ایونت یا فروشگاه به آنها، مسیریابی مخصوص هر مخاطب به سمت محلی که می خواهید آنها به آنجا بیایند را برایشان ارسال می کنید.
 • مکان خرید مشتریان –در این روش می توانید برای مخاطبانی که نزدیک به فروشگاه های شما زندگی می کنند آفرهایی را ارسال کنید.
 • محتوای مختص به مکان –در این روش می توانید از نام مکانی در عنوان یا محتوای خودتان استفاده کنید تا توجه کسانی که در آن منطقه زندگی می کنند را به خود جلب کرده و تجربه شخصی قوی را برایشان ایجاد کنید.

۵. خریدهای قبلی

تقسیم بندی لیست ایمیل بر اساس خرید قبلی
تقسیم بندی لیست ایمیل بر اساس خرید قبلی

تقسیم بندی بر اساس خریدهای قبلی نیز یکی از راه های موثر برای بهینه سازی هدفگیری است. یکی از آسان ترین راه ها برای انجام این کار این است که برای کسانی که قبلاً از شما خرید داشته اند ایمیل هایی را که حاوی محصولات مشابه و هم خانواده محصولات خریداری شده است،‌ ارسال کنید.

همچنین اگر مشتری از شما خریدی داشته که نیازمند جایگزینی، شارژ دوباره و یا نوسازی است، می توانید با فرستادن ایمیل های هدفگیری شده بر اساس نیازهای احتمالی آنها این کار را انجام دهید.

۶. هزینه های انجام شده

اگر شما دارای محصولات ارزان و گران مختلفی باشید، مخارج صرف شده می تواند یکی از بهترین استراتژی های تقسیم بندی باشد. شما می توانید با استفاده از بررسی سابقه خرید مشتریان تقریباً حدس بزنید که کدام مشتریان احتمالاً محصولات گران قیمت را خواهند خرید و کدام مشتریان با محصولات معمولی یا ارزان قیمت راحت تر هستند. پس از این کار می توانید ایمیل های هدفداری را براساس رنج خرید مشتریان برایشان ارسال کنید.

به عنوان مثال؛ کمپانی اینترمیکس که از کمپانی های بزرگ خرده فروشی لباس است، از این استراتژی برای بالا بردن ارزش تخفیف هایی که برای مشتریان ارسال می کند استفاده کرد. این طبقه بندی در ۳ دسته انجام پذیرفت:

 • VIP–مشتریانی که درآمد بالایی دارند و توانایی خرید محصولات گران قیمت را دارند.
 • شکارچیان تخفیف –مشتریانی که اکثراً هنگامی که تخفیفی گذاشته می شود سر و کله شان پیدا می شود.
 • مشتریان برند –مشتریانی که به برند وفادار هستند اما در عین حال نسبت به قیمت ها و بالا و پایین بودن آنها هوشیار هستند.
تقسیم بندی لیست ایمیل بر اساس سابقه خرید مشتریان
از بررسی سابقه خرید مشتریان می توانید حدس بزنید که کدام مشتریان احتمالاً محصولات گران قیمت را خواهند خرید آنها را  در تقسیم بندی لیست ایمیل جدا سازی نمایید

اینترمیکس برای مشتریان وی آی پی عمدتاً تخفیفی ارسال نمی کند و ایمیل های این کمپانی به مشتریان وی آی پی بیشتر شامل دعوت به ایونت های اختصاصی و معرفی محصولات لاکچری است. در عین حال برای ۲ گروه دیگر به صورت مداوم تخفیف های ۱۰ الی ۳۰ درصدی ارسال می شود. جالب است بدانید که این نوع طبقه بندی به اینترمیکس کمک کرد تا در پایان سال رشد ۱۵ درصدی نسبت به قبل داشته باشد.

۷. موقعیت در قیف فروش

یکی از بهترین و باارزش ترین راه های طبقه بندی، طبقه بندی مشتریان بر اساس موقعیت آنها در قیف فروش است. کسی که در بالا قیف فروش قرار دارد بدیهی است که باید ایمیل هایی متفاوت با کسانی که در نقاط پایین تر قرار دارند دریافت کند.

به عنوان مثال؛ گروهی از افرادی که به تازگی عضو شده اند، ایمیل هایی که برای آنها فرستاده می شود باید کمتر تخصصی باشند و رنج گسترده ای از محصولات و آفر ها را شامل شود و علاوه بر آن در ابتدا باید چندین ایمیل خوشامدگویی به برند را نیز دریافت کنند. اگر اعضای شما مدت زمانی است که به عضویت درآمده و با ایمیل های شما تعاملی ایجاد کرده اند ( مانند کلیک کردن برروی یکی از آنها )‌ شما می توانید از این اطلاعات برای حدس زدن علاقه مندی های آنها استفاده کنید و ایمیل های هدفگذاری شده مشخصی را در مورد محصول یا خدمات خاصی برای شان ارسال کنید.

۸. رفتار مخاطبان وب سایت

بررسی رفتارهای مخاطبان وب سایت یکی دیگر از راه هایی است که با استفاده از آن می توانید علایق بازدیدکنندگان را به دست آورید. برای مثال شما می توانید ایمیل های هدفگذاری شده بر اساس صفحاتی که بازدید شده را برای بازدیدکنندگان بفرستید. اما این تنها آپشن شما نیست.

تقسیم بندی لیست ایمیل بر اساس رفتار مخاطبان
عملکرد و رفتار مخاطبان تان را تحلیل کنید تا تقسیم بندی لیست ایمیل شما دقیق تر شود

در واقع میزان داده ها و اطلاعاتی که شما می توانید از رفتار بازدیدکنندگان در وبسایت خود به دست آورید امروزه بسیار بیشتر از چیزی است که می توانید تصور کنید. ابزارهایی مانند بیم پالس وجود دارند که به شما رفتار اسکرول کردن و بالا و پایین رفتن مخاطبان در وبسایت شما را علاوه بر کلیک برروی آیکان ها، زمان فعال بودن برروی صفحه و منوهای بازدید شده و بسیاری رفتارهای دیگر را بررسی می کنند.

با استفاده از ابزارهای این چنینی شما می توانید ایمیل های هدفگذاری شده ای را بر اساس صفحاتی که مخاطبان بازدید کرده اند، صفحاتی که بازدید نکرده اند، کسانی که صفحه ای را دیده اند اما صفحه ی مرتبط با آن را ندیده اند و ویدئوهایی که دیده اند (‌ و زمانی که پای ویدئو صرف کرده اند )‌ را ارسال کنید.

۹. زمان آخرین خرید

زمان آخرین خرید نیز یکی از راه های خوب برای تقسیم بندی ایمیل هاست چرا که شما و هیچکس دیگری قطعاً نمی خواهید ایمیل هایی که برای کسی که ماه ها پیش از شما خرید کرده و کسی که هفته پیش از شما خرید کرده را یکسان ارسال کنید. بجای این کار بهتر شما این ۲ را در دو گروه مجزا قرار دهید.

 • مشتریان دائم

این گروه معمولاً در طول ماه حداقل یک بار از شما خرید می کنند. آنها از برند شما خوش شان می آیند و مشخصاً به محصولات شما علاقه مند هستند. به همین دلیل شما می توانید ایمیل های تان را برای این افراد بر اساس محصولات پرفروش، تخفیف های مخصوص و معرفی محصولات و خدمات ارسال کنید.

وفاداری مشتری (Customer Loyalty) چیست؟

۱۵ راه افزایش وفاداری مشتریان

 • مشتریان گذری

این گروه معمولاً یکی از محصولات شما را خریداری می کنند و در ۶ ماه بعد دیگر آن ها را نمی بینید. همچنین ممکن است این افراد در گذشته از مشتریان دائم شما بوده باشند اما دیگر نباشند. ایمیل های شما باید با هدف بازگرداندن آنها به برند با متدهایی مانند پیشنهاد دادن تخفیف های در رابطه با خریدهای قبلی، ایمیل های انگیزشی و دوستانه برای ساخت رابطه ی دوستانه و فرستادن پیشنهادات خرید برای محصولات جدید باشد.

آنوارد رزرو که یکی از خرده فروشی های لباس مردانه است، از همین متد استفاده کرد و مشتریان را به بهترین مشتریان ( بالای ۳ خرید در ماه )‌، کسانی که خرید نمی کنند و مشتریان احتمالی تقسیم کرد. آن ها ایمیل هایی که به هر گروه می فرستادند را ویرایش کردند و در نتیجه ۲۷۸ درصد افزایش خرید، ۱۸۳ درصد افزایش نرخ کلیک و ۴۱ درصد افزایش نرخ بازشدن ایمیل داشتند.

۱۰. علایق شخصی

این تاکتیک نسبت به تاکتیک های قبلی مقداری پیچیده تر است اما با استفاده از ابزارهای مناسب به راحتی انجام پذیر است. شما می توانید با امکان ایجاد پروفایل های کاربری در وبسایت خود اطلاعات ارزشمندی در مورد علاقه مندی های کاربران به دست آورید.

تقسیم بندی لیست ایمیل بر اسا س علایق شخصی
می توانید از مخاطبان خود هنگام ثبت نام بخواهید تا تعدادی از علاقه مندی ها و سلایق خود را به شما معرفی کنند این کار کمک بزرگی به شما در تقسیم بندی لیست ایمیل میکند

همچنین شما می توانید از مخاطبان خود هنگام ثبت نام بخواهید تا تعدادی از علاقه مندی ها و سلایق خود را به شما معرفی کنند و علاوه بر این با استفاده از کال تو اکشن های درست به آنها این امکان را بدهید تا اموری را که ترجیح می دهند و به آنها علاقه مند هستند را آپدیت کنند. با استفاده از ایمیل های هدفگذاری شده بر اساس علایق کاربران به راحتی می توانید توجه آنها را به سمت خود جلب کنید.

جمع بندی

تقسیم بندی لیست ایمیل و بازاریابی ایمیل تنها تاکتیک مختص به برندها نیست. شما با استفاده از یک سرویس دهنده ایمیل و مقداری خلاقیت، شما همین امروز می توانید به روش های حرفه ای و تست شده مخاطبانتان را با ایمیل های صحیح هدفگیری کنید و نتایج بسیار بهتری را از کمپین های ایمیل خود بگیرید. پس سعی کنید جزو آن ۷۰ درصد برند نباشید و با طبقه بندی ایمیل ها به سمت موفقیت پیش بروید!

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

موضوعات دیگر