مدت زمان ویدیوهای بازاریابی و تبلیغاتی چقدر باید باشد؟

این روزها تبلیغات ویدیویی تاثیر به سزایی در جذب مشتری ها دارد ولی آیا می دانید مدت زمان ویدیوهای بازاریابی باید چقدر باشد که بیشترین بازدهی را داشته باشد؟

مدت زمان ویدیوهای بازاریابی و تبلیغاتی قانون شایع این است که بیشتر فیلم ها را زیر دو دقیقه نگه دارید ، اما طول فیلم مطلوب بسته به جایی که آن را به اشتراک می‌گذارید یا بارگذاری می‌کنید متفاوت است. بطور کلی بیشتر فیلم های بازاریابی باید دو دقیقه یا کمتر باشد. اما طول هر فیلم کاملا به مورد استفاده ، کانال ، صنعت و محل آن در قیف بازاریابی و فروش، بستگی دارد. هرچه در مراحل ابتدائی تر باشید، طول فیلم کوتاه تر است، و هرچه در مراحل انتهایی باشید فیلم طولانی تر خواهد بود. در قسمت پایین می توانید توصیه هایی برای تقریباً هر سناریوی قابل تصور بیابید.

مدت زمان مناسب برای ویدیوهای تبلیغاتی

برخی از آمارهای ویدئویی:

میانگین طول فیلم تجاری در سال ۲۰۱۸ : ۴.۰۷ دقیقه بود. ۷۳٪ از فیلمهای تجاری دو دقیقه یا کوتاهتر هستند. فقط ۲٪ از فیلمهای تجاری ۱۰ تا ۲۰ دقیقه طول می کشند. فیلم های تولید شده در سال ۲۰۱۸ یک سوم کوتاه تر از سال ۲۰۱۷ بودند. ۸۷٪ از کل فیلمهای تجاری در دسکتاپ مشاهده می شوند.

اندازه فیلم هایی که در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شوند، چقدر باید باشد؟

هیچ دو سایت رسانه های اجتماعی شبیه هم نیستند، بنابراین هیچ دو فیلمی که در این رسانه ها به اشتراک گذاشته می شوند نیز یکسان نیستند. به عنوان مثال ، بیننده YouTube ممکن است چهار دقیقه با خوشحالی فیلم را تماشا کند، در حالی که احتمالاً یک کاربر اینستاگرام بیش از ۱۵ ثانیه وقت نمی گذارد. مهمتر از همه اینها ، الگوریتم های رسانه های اجتماعی همیشه به روز می‌شوند ، بنابراین ممکن است آنچه امروز صحیح است فردا تغییر کند. در ادامه مقاله می‌توانید نکاتی که برای هر کانال وجود دارد را ببینید.

اهمیت بازاریابی ویدئویی

۱۳ دلیل مهم استفاده از ویدیو مارکتینگ

طول ویدیو اینستاگرام

فیلم های اینستاگرام خود را حدوداً ۳۰ ثانیه بسازید. اگر چه این پلتفرم امکان حداکثر ۶۰ ثانیه فیلم را هم به شما می دهد، اما نقطه میانه نقطه ای شیرین برای مخاطبان پرمشغله ، چند کاره و اغلب گذری اینستاگرام است. وقتی نوبت به تبلیغات ویدیویی و تبلیغات استوری اینستاگرام می رسد ، سعی کنید پیام اصلی خود را در ۱۵ ثانیه اول پوشش دهید.

طول ویدیو اینستاگرام
در اینستاگرام برندهای بزرگ می توانند درخواست کنند که زمان IGTV آن ها به ۱ ساعت افزایش یابد

برای IGTV (فیلم کوتاه برای اینستاگرام) فیلم ها می توانند ۱۰ دقیقه باشند. برند های بزرگتر می توانند درخواست کنند که محدودیت ویدیویی آن ها به یک ساعت هم افزایش یابد. برای فیلم های زنده Live  اینستاگرام ، ضبط کنید و فقط فیلمبرداری کنید. هر چه مدت طولانی تر حرکت کنید ، مخاطب بزرگتر خواهید بود که بتوانید جذب کنید. حداکثر طول ۶۰ دقیقه است ، اما در صورت دلخواه می توانید پخش مستقیم دیگری را شروع کنید. حداقل ۱۰ دقیقه شلیک کنید ، اما وقتی به این قالب رسیدید ، مدت زمان طولانی بهتر است.

طول فیلم فیس بوک

ویدیوهای موفقیت در فیس بوک ۲۴ تا ۹۰ ثانیه طول دارند. فیلم های فیس بوک می توانند تا ۴ ساعت هم ادامه پیدا کنند، اما اگر امکان آپلود فیلم بر باد رفته ( Gone with the Wind ) را دارید دلیل نمی شود که این کار را انجام دهید.

در انتهای دیگر این طیف استوری های فیس بوک قرار دارند،  فیلم هایی که توسط کاربران  ایجاد می شوند بعد از ۲۴ ساعت منقضی می شوند ،و نهایتا ۲۰ ثانیه طول می کشند. برای تبلیغات فیس بوک ، مهمترین و جذاب ترین اطلاعات را در همان ۵ تا ۱۰ ثایه اول قرار دهید. هرچند این فیلم ها هم می توانند ۴ ساعت طول بکشند.

فیسبوک (Facebook):

تاریخچه + رازهای مارک زاکربرگ

Facebook Live  یک راه عالی برای ارتباط با مشتریان در لحظه است. شما می توانید تا چهار ساعت فیلم پخش کنید و مشابه لایو اینستاگرام ، هر چه بیشتر فیلم زنده اجرا شود ، شانس بیشتری برای دیده شدن دارید. فقط اطمینان حاصل کنید که کمتر از ۱۰ دقیقه نباشد ، ۱۰ دقیقه زمانی است که طول می کشد تا افراد مطلع شوند و فیلم را ببینند.

نکته حرفه ای: برای جذاب تر کردن صفحه فیس بوک برند تجاری خود ، عکس کاور فیس بوک (تصویر بزرگ در بالای پروفایل خود) را با یک فیلم ۲۰ تا ۹۰ ثانیه ای جایگزین کنید ، یا تصویر پروفایل خود را با یک GIF هفت ثانیه ای متحرک جایگزین کنید.

 طول فیلم LinkedIn

توصیه ما این است که فیلم های LinkedIn را بین ۳۰ ثانیه تا ۵ دقیقه و حداکثر ۱۰ دقیقه تولید کنید. بینندگان لینکدین شما تماشاگران گذری مثل بینندگان صفحات اجتماعی شما نیستند. آنها متخصصانی هستند که زمان بیشتری را صرف کار می کنند.

 طول فیلم LinkedIn
بینندگان لینکدین، تماشاگران گذری مثل بینندگان سایر صفحات اجتماعی نیستند

تقریباً سه چهارم مدیران تجاری ، یعی تقریباً همه کسانی که در LinkedIn حضور دارند ، می گویند که آن ها هر هفته ویدیوهای آنلاین را تماشا می کنند. اگر تبلیغات ویدیویی LinkedIn را اجرا می کنید ، آن ها را کوتاه تر کنید: ۱۵ ثانیه ایده آل است و حداکثر ۳۰ ثانیه باشد. 

طول فیلم YouTube

فیلم های B2B در یوتیوب را ۲ دقیقه یا کمتر بسازید. گرچه فیلم های YouTube می توانند تا ۱۲ ساعت هم طول بکشند اما چنین محتوایی برای تبلیغات برندها نیاز نیست. در مورد تبلیغات ویدیویی ، توصیه ما این است که اگر از فیلم تبلیغاتی pre-roll ( فیلم تبلیغاتی که قبل از اجرای ویدیوی اصلی نمایش داده می شود) استفاده می کنید، فیلم ۱۵ تا ۲۰ ثانیه ای بسازید. اگر از تبلیغات بامپر (bumper) استفاده می کنید که معمولا برای برند آگاهی مورد استفاده قرار می گیرد، فیلم تبلیغاتی ۶ ثانیه ای باید تولید کنید.

طول فیلم توییتر

توییت های ویدئویی و تبلیغات ویدیویی توییتر هر دو باید ۲۰ تا ۴۵ ثانیه باشد. اگرچه آنها می توانند تا دو دقیقه و ۲۰ ثانیه هم طول بکشند. در پلتفرمی که برای متن های کوتاه ساخته شده است، انتظار ویدیوهای طولانی تر را نداشته باشید.

دوره آموزش بازاریابی در شبکه‌‌های اجتماعی

هرآنچه درباره استفاده اثربخش از شبکه های اجتماعی برای بازاریابی باید بدانید

طول فیلم های Pinterest

فیلم های Pinterest باید بین ۱۵ تا ۳۰ ثانیه باشند ، مگر اینکه آنها در مورد محصول یا خدمات توضیحی ارائه می دهند یا نسخه پیش نمایش یا همان دمو باشند. پینترست خود را به عنوان “سکوی اکتشاف” اعلام می کند و افراد برای پاسخ به سوالاتی چطور و چگونه از ان استفاده می کنند که این مشابه رفتار افراد در قبال یوتیوب است. در حالی که دموهای نمایشی روی پلتفرم ها تا ۳۰ دقیقه هم طول می کشند، اما شما در پینترست پاسخی کوتاه و شیرین با یک تصویر کوچک زیبا و برجسته ارائه دهید.

طول فیلم Snapchat

اسم این مدل فیلم ها نمایانگر طول آن ها است، فیلم های Snapchat بسیار کوتاه هستند، فقط ۱۰ ثانیه. سعی نکنید پیام خود را در این ۱۰ ثانیه فشرده کنید.

مدت زمان ویدیوهای بازاریابی و تبلیغاتی چقدر باید باشد؟ 1
فیلم های Snapchat بسیار کوتاه هستند، فقط ۱۰ ثانیه

بلکه به مخاطبین تان یک تکه کوتاه از آنچه که ارائه می دهید را نشان دهید و آن ها را با یک لینک، هشتگ مرتبط یا آدرس اینترنتی برای دریافت اطلاعات بیشتر، رها کنید.

طول ویدیوها در کانال های دیجیتال چه مدت باید باشد؟

یک بار دیگر باید بگوییم که بهترین طول فیلم وجود ندارد. این بستگی به کانال ، نحوه رفتار کاربران در آنجا ، آنچه که انتظار دارند نوع کاربری فیلم ، مرحله خرید ، نوع محصول و قالب ویدیو دارد. شاید فقط یک قانون وجود داشته باشد، اگر خیلی امید به فروش ندارید و در مراحل ابتدائی خرید مشتری هستید طول ویدیو را زیر ۱ دقیقه نگه دارید. در زیر دستورالعمل های مربوط به هر کانال و قالب وجود دارد.

 • طول ویدیوی وب سایت

طول مطلوب یک فیلم در صفحه اصلی شبیه به تبلیغات تلویزیونی ۳۰ تا ۶۰ ثانیه است. می توانید از آن هم فراتر بروید ، اما اگر فیلم تان واقعا مهم است این کار را انجام دهید. فیلم های وب سایت لزوماً نیازی به ارائه پاسخ کامل ندارند. فیلم های توضیح دهنده صفحه در مورد محصول و خدماتتان توضیح می دهند اما معمولا برخی از سوالات را بی جواب می گذارند. این فیلم ها به احتمال زیاد بینندگان بیشتری را به سمت تماس در مورد خرید محصول سوق می دهند.

 • طول ویدیو صفحات Landing

فیلم های صفحه فرود خود را کوتاه کنید: ۳۰ تا ۶۰ ثانیه. مطالعات نشان می دهد که یک پنجم بینندگان صفحه فرود پس از ۱۰ ثانیه صفحه را ترک می کنند. یک سوم bounce rate در طی ۳۰ ثانیه اتفاق می افتد. فیلم ها می توانند به جلب توجه بینندگان کمک کنند و کارهای زیادی برای افزایش نرخ تبدیل انجام دهند که تا ۸۰٪ تبدیل ها را افزایش می دهد.

نکته: فیلم خود را بالای صفحه قرار دهید تا یکی از اولین مواردی باشد که بینندگان می بینند.

صفحه فرود یا لندیگ پیج (Landing Page) چیست؟!

+ ۱۶ نکته کلیدی اصول طراحی

 • طول ویدیو های ایمیل مارکتینگ

طول فیلم بهینه برای ایمیل ها وجود ندارد اما در اکثر موارد ، توصیه می کنیم طول ویدیوهای ایمیل مارکتینگ را تا ۴۵ ثانیه یا کمتر از آن نگه دارید (مگر اینکه مخاطب شما کاملا درگیر شده باشد). اطمینان حاصل کنید که موضوع حاوی کلمه “ویدئو” باشد که می تواند نرخ باز کردن ایمیل را تا ۱۹% افزایش دهد و قالب اصلی ایمیل حاوی یک تصویر کوچک قابل کلیک باشد که باعث افزایش ۶۵٪ کلیک می شود.

 • طول فیلم فروش

اگر در مراحل ابتدایی فروش محصول و خدمات هستید و سعی در جلب نظر مشتری دارید بطور کلی باید فیلم های کوتاه تری بسازید. ۳۰ ثانیه و یا کمتر. اما اگر در اواسط فرآیند فروش و یا در مراحل پایانی بسر می برید که معمولا شامل پاسخ به سوالات است، می توانید فیلم های چند دقیقه ای هم تولد کنید.

انواع مختلف ویدیو چقدر باید طول بکشد؟

فیلم های مربوط به بالای قیف فروش را کوتاه و سرعتی بسازید. چند ثانیه باشند نه چند دقیقه. خریداران و مشتریان گذری معمولاً وقت زیادی را سرمایه گذاری نمی کنند.

فیلم های مربوط به بالای قیف فروش
فیلم های مربوط به بالای قیف فروش را کوتاه و سرعتی بسازید

با این حال هرچه به قسمت های پایین قیف فروش نزدیک می ویم که مشتریان جدی تر را شامل می شود، می توانید فیلم های طولانی تری بسازید که چند دقیقه طول بکشند. طول مطلوب فیلم چیزی است که بینندگان مایل به مصرف آن هستند.

 • طول فیلم های توضیح محصول یا خدمات

فیلم های توضیحی خود ( منظور فیلم هایی است که نوع محصول یا خدمات شرکت شما را معرفی می کنند) را بین ۶۰ تا ۹۰ ثانیه تهیه کنید. این فیلم ها معمولا بازدیدکنندگان بالای قیف فروش را هدف می گیرند اما برخلاف تبلیغات ، آنها بازدیدکنندگانی که قصد یادگیری درباره محصول را دارند، هدف گذاری کرده اند.

 • طول فیلم های آموزشی

طول فیلم های آموزشی باید بین دو تا ۱۰ دقیقه باشد. در این مرحله ، شما علاقه و اشتیاق مخاطبان خود را دارید و هدف این است که بیشتر از آنکه فیم سرگرم کننده باشد، جنبه آموزشی داشته باشد یا شاید آنها مشتری هستند ، و هدف این است که به آنها بیاموزیم که چگونه خدمات یا محصول را بکار بگیرند. در این صورت ، تا جایی که می توانید پیام خود را مختصر و مفید ارائه کنید موارد را بطور خلاصه بگویید، فیلم های بیشتر مورد استقبال قرار می گیرند و شاید حتی به اشتراک گذاشته شوند. 

 • طول ویدیو دمو (نسخه پیش نمایش)

دموی خود را دو تا پنج دقیقه بسازید. بهتر است چندین نسخه ی پیش نمایشی کوتاه تر که هر کدام در مورد یک جنبه یا ویژگی محصول باشد تولید کنید.

طول ویدیو دمو
کوتاه بودن دمو ویدیوها باعث می شود که بینندگان بیشتر راغب باشند که آن را تماشا کنند

کوتاه بودن دمو باعث می شود که بینندگان بیشتر راغب باشند که دمو را تماشا کنند و همیشه هم می توانید ویدیو دمو ها را در یک لیست پخش که قابلیت بهم چسباندن همه بخش ها را داشته باشد قرار دهید، این برای کسانی است که می خواهند دمو کامل را مشاهده کنند.

 • طول فیلم Case Study

طول فیلم های case study می تواند به طور گسترده ای متفاوت باشد ، اما بینندگان احتمالاً در اواسط یا اواخر مرحله هستند که پنج تا ۱۰ دقیقه فیلم را خواهند دید. شما همیشه می توانید ویدیوهای طولانی case study  را به  قسمت های ۶۰ تا ۹۰ ثانیه تقسیم کنید،که برای قرادادن در وب سایت ، یا ارسال از طریق ایمیل و کانال های اجتماعی مفید تر و کاربردی تر هستند.

 • طول وبینار

وبینارهای خود را بین ۱۵ تا ۶۰ دقیقه بسازید.  وبینارها برای عمیق شدن در موضوعات هستند و اغلب چندین سخنران ، چند بخش مجزا و بخش پرسش و پاسخ دارند. شما می توانید با موارد کوتاهتر آزمایش کنید: اگرچه در دنیای بازاریابی B2B ، وبیناین یا وبینار نه دقیقه ای که توسط جی بائر رواج پیدا کرده است ، در حال افزایش است.

 • طول فیلم  فروش یک به یک

فیلم های مربوط به فروش یک به یک مخصوصا زمانی که چشم انداز چندان امیدوارکننده ای وجود ندارد باید کوتاه باشد، مثلا ۳۰ تا ۶۰ ثانیه. اگر طولانی تر باشد و اطلاعات زیادی بدهید کار را خراب می کنید. اما اگر به یک سؤال مشتری پاسخ می دهید ، فیلم می تواند طولانی تر باشد. چون آنها درخواست کردند.

 • طول فیلم تبلیغاتی

فیلمهای تبلیغاتی خود را مانند تبلیغات های تلویزیونی تهیه کنید: ۳۰ تا ۶۰ ثانیه. این قالب آزمایش خود را پس داده است و واقعی است و وقتی برای تبلیغ کنندگان بزرگ کافی باشد ، پس برای اکثر کسب و کارها هم به اندازه کافی مناسب است.

تیزر تبلیغاتی چیست؟

۱۰ نمونه جهانی تیزر تبلیغاتی

 • طول فیلم ویدئویی

فیلم های مربوط به فرهنگ سازمانی شرکت خود را دو تا چهار دقیقه بسازید (فکر کنید در حال ضبط ویدیوی تعطیلات هستید) یا اگر میخواهید یک فیلم سبک معرفی نامزدهای انتخاباتی بسازید، بهتر است کوتاه تر باشد: یکی دو دقیقه.

 • طول فیلم مصاحبه

اگر مدیرعامل شما با یک مهمان ویژه قرار مصاحبه دارد ، مطمئناً خوب است مثلاً مدت زمان طولانی تری بین ۶ تا ۱۰ دقیقه طول بکشد. این به آنها فرصت کافی می دهد تا چند بار در طول مصاحبه به عقب و جلو برگردند ، و این مکالمه را با بیان چند داستان و دیدگاه مخلف انجام دهد.

 • طول فیلم ها با موضوع انگیزشی

طول فیلم های انگیزشی به میزان استفاده ، قالب و محتوا بستگی زیادی دارد. اگر می خواهید یک پیام رسانی کامل و جامع داشته باشید، ۱۰ تا ۱۵ دقیقه کافی است ( این مدت طول زمانی است که در سخنرانی های TED صحبت می شود). اگر فقط یک اطلاع رسانی کوتاه و غیررسمی است که در یک کنفرانس با گوشی خود ضبط کرده اید و قرار است در Twitter یا LinkedIn منتشر شود، احتمالاً ۴۵ ثانیه تا دو دقیقه کافی است. طول فیلم ها بهترین تمرین برای دستیابی به نظر مخاطبان است.

طول فیلم ها با موضوع انگیزشی
طول فیلم های انگیزشی به میزان استفاده، قالب و محتوا بستگی دارد

بهترین تمرین برای طول فیلم ، آزمایش و یافتن مواردی است که برای مخاطبان شما کاربردی بوده اند. اگر قرار است این ویدیو توسط شخصی که شما را نمی شناسد و یا کسی که برای مشاهده آن ثبت نام نکرده است، مشاهده شود ، طول آن را کمتر از دو دقیقه درنظر بگیرید. اما اگر مخاطب درخواست ویدیو کرده باشد، احتمالاً می تواند طولانی تر باشد.

 • کوتاه تر (تقریبا) همیشه بهتر است

دو سوم یا همان ۶۸% از بینندگان، اگر طول فیلم های تبلیغاتی کمتر از ۶۰ ثانیه باشد، ان را تا انتها تماشا می کنند اما اگر بیشتر از ۲۰ دقیقه طول بکشد ، فقط ۲۵ % افراد فیلم را تا انتها تماشا می کنند. از آنالیتیکس استفاده کنید تا دریابید که افراد از کجا فیلم را رها می کنند ، سپس متناسب با آن، فیلم را ویرایش کنید یا حداقل آنچه را که فراگرفته اید برای ویدیوهای بعدی بکار ببرید.

 • اهداف مختلف ، طول ویدیو های مختلفی را می طلبند

طول ویدیو به هدف نهایی فیلم و مرحله ای از قیف بازاریابی که بیننده هدف در آن قرار دارد، و به دنبال آن میزان سرمایه گذاری شما و تعهد بینندگان به برند شما، بستگی دارد. همچنین به یاد داشته باشید که تعداد نمایش لزوماً به معنای میزان موفقیت ویدیو نیست. موفقیت ویدیو را با معیارهای قوی تری مانند تعداد ثبت نام ، تبدیل ، Pipeline و درآمد قضاوت کنید.

 • نتایج فعالیت های خود را بررسی کنید

از تجزیه و تحلیل های ویدئویی استفاده کنید تا بدانید چه عواملی کار می کنند و چه چیزهایی موثر نیستند، چه تغییراتی را می توانید برای افزایش تبدیل و بازده سرمایه گذاری خود یا همان (ROI)  انجام دهید.  در سال ۲۰۱۸ ، ۸۵٪ از مشاغل گزارش داده اند که از یکی از انواع آنالیزهای ویدئویی استفاده می کنند ،این امار نسبت به سال ۲۰۱۷ ۱۹٪ افزایش یافته است و افرادی که از آنالیز ویدیویی استفاده می کنند، موفقیت های بیشتری کسب کرده اند.

 • به سرعت جلب توجه کنید

اگر اکثر بینندگان شما، ویدیوهایتان را تا نیمه می بینند ولی شما مهمترین بخش پیامتان را در سه چهارم نهایی فیلم ارائه می دهید، آنها نکات اصلی را از دست می دهند، پس سریعاً پیام خود را اعلام کنید . حالت ایده آل این است که در یک سوم ابتدایی فیلم پیام اصلی را نشان دهید.

جمع بندی

سعی کردیم در این مقاله مدت زمان ویدیو ها در کانال های مختلف، همچنین طول انواع ویدیوها را به تفصیل شرح دهیم. آن چیزی که مشخص است باید محتوای ویدیو اینقدر جذابیت داشته باشد که بیننده آن را تا آخر نگاه کند و در این صورت به هدفی که برای ساختن ویدیو داشتید، خواهید رسید.

۳ دیدگاه دربارهٔ «مدت زمان ویدیوهای بازاریابی و تبلیغاتی چقدر باید باشد؟»

  1. سلام. هرچقدر ویدئوتون دیده بشه، جزء واچ‌تایم شما حساب میشه و ارتباطی به کوتاه یا بلند بودن ویدئو نداره اما توصیه میشه اگر می‌تونید و موضوعاتتون کشش داره، ویدئوی بالای ۸ دقیقه بسازید که در سرچ یوتیوب بهتر دیده شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

موضوعات دیگر