7 ترند بزرگ اینستاگرام در سال 2020

7 ترند بزرگ اینستاگرام در سال 2020

فهرست مطالب

در سال ۲۰۱۹ شاهد تغییرات بزرگی در اینستاگرام بودیم، با تغییرات الگوریتم های اینستاگرام ترندهای جدید را در سال ۲۰۲۰ می توان پیش بینی کرد7 ترند بزرگ اینستاگرام در سال 2020در سال ۲۰۱۹ شاهد تغییرات بزرگی در اینستاگرام بودیم. شاید بزرگترین تغییر مخفی کردن تعداد لایک های عمومی مردم بود، تستی که در تابستان انجام شد و امروزه در نواحی مختلفی از دنیا اعم از قسمت هایی از اروپا، امریکا، ژاپن و کانادا اجرا شده است.

از دیگر تغییرات می توان به تبلیغات قابل خرید، انتشار نسخه ی دسکتاپ اینستاگرام و IGTV، چت جدید، استیکرهای quiz و donation و قابلیت تبدیل اکانت به Creator اشاره کرد. به زبان دیگر، سال ۲۰۱۹، سال شلوغی برای پلتفرم مورد علاقه ما بوده است و سال ۲۰۲۰ نیز قرار است شامل تغییرات هیجان انگیز بیشتری باشد. بنابراین بدون گفتن هیچ حرف اضافه ای، بیایید به ۷ ترند بزرگ پیش رو در سال ۲۰۲۰ در اینستاگرام نگاهی داشته باشیم و خود را برای استفاده از آنها آماده کنیم.

۷ ترند اینستاگرام در سال ۲۰۲۰

ترند ۱: رشد ادامه دار استوری های اینستاگرام و IGTV

اوایل سال ۲۰۱۹، اینستاگرام اعلام کرد که قصد مخفی کردن تعداد لایک های محتوای صفحه اصلی اینستاگرام را دارد این تغییر بحث برانگیز باعث بوجود آمدن اختلاف نظرها و بحث های زیادی در مورد تاثیر آن برروی اینفلوئنسر مارکتینگ شد، بعضی از کاربران (مانند Kim Kardashian) از آن استقبال کرده و بعضی دیگر (مانند Piers Morgan) از این تصمیم استقبال نکردند.

دلیل پشت این تصمیم هرچه که باشد، حقیقت این است که این تصمیم با افزایش تمرکز برروی استوری ها و IGTV هم راستاست. اگر کاربران کمتر نگران تعداد لایک هایی که برای محتوایشان می گیرند باشند، ممکن است به فکر امتحان کردن یک چیز جدید باشند، مثل ویدیو.حدس بزنید چه اتفاقی می افتد؟ هیچ داده های آماری برای استوری ها وجود ندارد اما با این حال این بخش هم اکنون بخشی است که مخاطبان شما بیشترین وقتشان را در آنجا می گذرانند. در می ۲۰۱۸، محققان اعلام کردند که استوری ها رشد ۱۵ برابری نسبت به پست های صفحه اصلی اینستاگرام دارند، و تا ژانویه ۲۰۱۹، بیش از ۵۰۰ میلیون نفر کاربر به صورت روزانه از این قابلیت استفاده می کردند.

در زمینه IGTV، ۲۰۲۰ سالی خواهد بود که مشخص می کند آیا این بخش بالاخره به اوج خواهد رسید یا خیر. در حالی که اینستاگرام هنوز داده های آماری برای میزان بازدید و تعامل ویدیوهای IGTV را منتشر نکرده است، بسیاری از برندها از این قابلیت با گرفتن نتایج مثبت استفاده می کنند.

رشد ادامه دار استوری های اینستاگرام و IGTV
بسیاری از برندها از این قابلیت با گرفتن نتایج مثبت استفاده می کنند

به عنوان مثال، بعد از یکسال انتشار ویدیوهای یوتیوب برروی IGTV، کمپانی Conde Nast که یکی از بزرگترین ناشران ویدیویی دنیاست با انتشار ۵ سری ویدیویی جدید برروی IGTV که شامل برندهای مختلفی همچون GQ  و Vogue  می شدند به این اپلیکیشن بازگشت. این مثال یکی از سری ویدیوهای ساخته شده توسط این کمپانی است که با اسپانسرینگ کمپانی Amex ساخته و منتشر شده است.

دنبال کردن این که این سری از ویدیوها چطور برای کمپانی Conde Nast طی ماه های آینده عمل می کنند جالب خواهد بود، و این که آیا برندها و کمپانی های دیگر نیز این کار را انجام خواهند داد یا خیر.

چطور برای این ترند آماده شویم؟

اگر استوری های اینستاگرام بخشی از استراتژی محتوایی شما نیستند، از اینجا شروع کنید. هیچ راهی بهتری برای ایجاد ارتباط ۱ به ۱ در اینستاگرام با مخاطبانتان وجود ندارد، بنابراین به شیوه های ساخت استوری فکر کنید که بتوانند ارزش ایجاد کرده و اعتماد مخاطبان به شما را افزایش دهند. من دوست دارم که استوری ها را به ۲ بخش تقسیم کنم؛ استوری های ارزش محور و استوری های شخصی.استوری های ارزش محور استوری های اطلاعاتی و آموزشی هستند. استوری های شخصی بینندگان را چند قدم به دنیای برند شما نزدیکتر می کنند. درست مانند استوری های روزمرگی کارمندان برند Mailchimp .

در حالی که هنوز قضاوت ها در مورد این که آیا کاربران به استفاده از IGTV عادت می کنند یا خیر، اگر فکر می کنید که مخاطبان شما از محتوای این بخش استفاده می کنند، از استفاده از IGTV چشم پوشی نکنید. اگر فکر می کنید که مخاطبان از محتوای IGTV شما استقبال می کنند، از ویدیوهای کوتاه تر شروع کنید. طی دو سه هفته سعی کنید بین ۲ تا ۴ ویدیو تولید کرده و منتشر کنید و نتایج بدست آمده را تحلیل کنید.

به یاد داشته باشید که IGTV نیازمند یک استراتژی جدا از استراتژی استوری ها است. از آنجایی که ویدیوهای IGTV نیازمند کار بیشتری هستند، جوایزشان هم می تواند بهتر باشد.

ترند ۲: برندها و تلاش آن ها برای جا به جایی مرزهای خلاقیت

اگر اینستاگرام شروع به حذف لایک ها در سراسر دنیا کند، می تواند تاثیر بسیار مثبتی برروی خلاقیت داشته باشد. تا به امروز، بسیاری از برندها معیار لایک را در اولویت های بالاتری نسبت به خلاقیت و محتوای با کیفیت و ایجاد روابط عمیق قرار داده اند. اما با برداشته تمرکز از روی لایک ها، برندها و کمپانی ها می توانند زمان و انرژی خود را صرف ساخت محتواهای جالب توجه بدون این که نگران گرفتن تعداد مشخصی لایک باشند، کنند.

تاثیر مثبت برداشتن لایک برروی خلاقیت
اگر اینستاگرام شروع به حذف لایک ها در سراسر دنیا کند، می تواند تاثیر بسیار مثبتی برروی خلاقیت داشته باشد

ما با بسیاری از قالب های کلیشه ای پست های اینستاگرام آشنا هستیم؛ دیوارهای رنگارنگ، اسموتی های تمرین باشگاه، عکس غذاها و قهوه، یک عالمه قهوه! این گونه عکس ها دائماً در حال به اشتراک گذاری هستند چرا که لایک های زیادی می گیرند. آنها آشنا هستند، اما ۹۹ درصد مواقع سعی بر جا به جا کردن مرزهای خلاقیت را ندارند.

با مخفی شدن لایک ها، ممکن است بالاخره شاهد تلاش برندها برای به اشتراک گذاری محتوایی که دوست دارند منتشر کنند نه فقط به اشتراک گذاری محتوایی که می دانند برای مخاطبان بیشتری قابل توجه است، باشیم. حقیقت این است که ما در زمان هیجان انگیزی برای ایجاد محتوا در اینستاگرام زندگی می کنیم!

چطور برای این ترند آماده شویم؟

درست همانند همیشه، خواسته ها و نیازهای مخاطبان شما باید مرکز استراتژی محتوایی باشد که پیاده سازی می کنید. بنابراین با در نظر گرفتن این موضوع، به این فکر کنید که به چه روش هایی می توانید محتوایی ایجاد کنید که نسبت به رقبا جذاب تر و تعامل پذیرتر باشد؟

حتماً لازم نیست که به طور کلی از ابتدا شروع کنید، بجای آن محتواهایی که تا کنون منتشر کرده اید را بررسی کنید و ببینید کدام یک از آنها بهتر عمل کرده است. حال به راه هایی فکر کنید که می توانید با استفاده از آنها محتوای خود را بهینه سازی کرده و بهبود بخشید. شما می توانید مرزهای عکاسی خود را جابه جا کنید، می توانید مدل های محتوایی جدیدی مانند ویدیوها، استاپ موشن ها و سینماگراف ها را امتحان کنید.

ترند ۳: امتحان کردن فرمت های جدید برای تبلیغات خلاقانه

از آنجایی که میزان دسترسی (Reach) اینستاگرام کاهش پیدا کرده است، منطقی است که این پلتفرم قابلیت های تبلیغات خود را برای این که برندها را به پرداخت پول برای تبلیغات تشویق کند، افزایش دهد. در سال ۲۰۱۹ دیدیم که اینستاگرام تبلیغات قابل خرید را در میان پست های صفحه اصلی اضافه کرد، و یکی از ترندهایی که به احتمال زیاد در سال ۲۰۲۰ خواهیم دید اضافه شدن تبلیغات در استوری ها و IGTV خواهد بود.

یکی از این فرمت های جدید تبلیغات اینستاگرام تبلیغات امتحان کردنی AR می باشد که اینستاگرام این متد را با برندهایی که محصولات خود را از طریق این پلتفرم به فروش می رسانند، تست می کند. این تبلیغات در واقع تجربه های تعامل برانگیزی هستند که کاربران را به صورت مجازی در مقابل محصول مورد نظر قرار داده تا محصول را ببینند و از این طریق تعامل مجازی ایجاد کنند.

امتحان کردن فرمت های جدید برای تبلیغات خلاقانهبا وجود بیش از ۳۰ درصد مخاطبانی که محصولات خود را از تبلیغات اینستاگرام خریداری می کنند، AR یکی از بزرگترین موقعیت ها برای فیزیکی سازی محصولات در فضای مجازی و در نتیجه افزایش فروش است. مخصوصاً اگر فیلترهای قابل به اشتراک گذاری AR را در نظر بگیرید.

فیلترهای AR میکی و مینی ماوس شخصیت های کمپانی دیزنی در اینستاگرام یکی از فیلترهای فوق العاده برای به اشتراک گذاری و افزایش آگاهی از برند و همچنین به اشتراک گذاری تجربیات و مکالمات میان دوستان است. این موضوع هنگامی که به ای کامرس افزوده شود، می تواند برای برندها بسیار با ارزش باشد. تا به امروز، برندهای زیبایی مانند Mac  و Nars با هم شریک شده اند، همانطور که کمپانی های عینک مانند Warby Parker و Ray Ban به این توافق رسیده اند. اما زمان زیادی طول نمی کشد تا دیگر برندها را نیز در حال استفاده از این قابلیت برای محصولاتشان ببینیم.

چطور برای این ترند آماده شویم؟

با توجه به گفته های Adweek، تبلیغات AR برای برندهایی نظیر NBA، Gucci و Wayfair بسیار خوب عمل می کنند و نرخ تبدیل ۲۰ تا ۸۰ درصدی را برای آنها به ارمغان آورده اند. اما تا زمانی که همه شروع به استفاده از این مدل تبلیغات بکنند صبر نکنید. اگر تبلیغات AR برای برند شما معقول هستند، یک استراتژی پیاده سازی کرده و از قابلیت های آن استفاده کنید. به یاد داشته باشید که قرار گرفتن در زمره استفاده کنندگان ابتدایی، می تواند مزایای بی نظیری برایتان داشته باشد.

ترند ۴: افکت های بیشتر برای واقعیت افزوده (AR)

خانم Eva Chen که مسئول همکاری اینستاگرام با برندهای مد است اخیراً طی یک مصاحبه ای اذعان داشته است که در حالی که عکس های الهام بخش طی سال های اخیر عملکرد بهتری داشته اند، امروزه مردم دیگر به دنبال آن ها نیستند. به زبان دیگر، کاربران به سناریوهای مصنوعی و ژست گرفتن های روی فرش قرمز علاقه ای ندارند، علاقه کاربران امروزه به سمت عکس ها و استوری های مرتبط و طبیعی سوق پیدا کرده است.

افکت های بیشتر برای واقعیت افزوده (AR) برای افزایش ترند
افزایش استفاده کاربران از فیلترهای واقعیت افزوده در استوری ها در سال ۲۰۲۰ رشد خواهد داشت

اما، دیدن این که این استوری های چقدر طبیعی خواهند بود، جالب خواهد بود. در آگوست ۲۰۱۹، فیس بوک پلتفرم خود برای پیاده سازی AR را با نام Spark AR راه اندازی کرد، که باعث شد بسیاری از صاحبان برندها و افراد خلاق آن را دانلود کنند.

درست دو ماه بعد، فیس بوک اعلام کرد که تمامی فیلترهایی را که با جراحی های پلاستیکی نسبتی دارند پاک خواهد کرد. این بدین معنیست که تمامی فیلترهایی که باعث می شوند مردم طوری به نظر بیایند که لب های خود را پروتز کرده اند، مواد لاغری و چاقی به خود تزریق کرده اند و یا صورت خود را لیفت کرده اند را پاک خواهد کرد.

در حالی که ایجاد این محدودیت نتیجه مثبتی خواهد داشت، نشانه ی ترندی است که احتمالاً در سال ۲۰۲۰ رشد خواهد داشت؛ افزایش استفاده کاربران از فیلترهای واقعیت افزوده در استوری ها. مخصوصاً اگر برندها فیلترهای واقعیت افزوده ای ایجاد کنند که ارزش به اشتراک گذاری را داشته باشند.

چطور برای این ترند آماده شویم؟

فیلترهای واقعیت افزوده برای برندها و مصرف کنندگان موقعیت هایی را فراهم می آورند که به صورت صمیمانه تری با هم ارتباط برقرار کنند. نکته مهم این قسمت این است که ساخت یک فیلتر اینستاگرام بسیار ساده تر از چیزی است که بسیاری از مردم تصور می کنند. اما، برای ساخت فیلتری که مطمئن باشید تاثیر خوبی برروی دیگران می گذارد، باید چند نکته همیشگی را در نظر داشته باشید؛ هدف شما، مخاطبان شما، بیان شما و کال تو اکشن شما.

بیایید چند مثال از فیلترهای واقعیت افزوده را با هم ببینید تا درک بهتری از آنها پیدا کنید.

رشد ترند عینک های آفتابی نئون
یک برند فیلتری را راه اندازی کرد که به کاربران این قابلیت را می داد تا عینک های آفتابی نئون را به صورت مجازی ببینند

برند مُد و فشن Off White فیلتر اینستاگرامی را راه اندازی کرد که به کاربران این قابلیت را می داد تا عینک های آفتابی نئون آنها را به صورت واقعیت مجازی ببینند.

رپر، خواننده و کمدین انگلیسی یعنی Big Shaq با استفاده از فیلتر واقعیت افزوده ی خود و بدون خرج کردن حتی یک دلار پول برای تبلیغات توانست بیش از ۱ میلیون Impression  دریافت کند. تمامی این ترافیک دریافت شده با استفاده از قدرت انتقال دهانی ایجاد شده است.

ترند ۵: نیاز مبرم به نانو اینفلوئنسرها

یکی از بزرگترین ترندهایی که در سال ۲۰۲۰ خواهیم دید نیاز بیشتر رسانه ها به اینفلوئنسرهایی که دارای کمتر از ۱۰ هزار دنبال کننده باشند است. یعنی نانو اینفلوئنسرها. دلیل این موضوع این است که مردم به دنبال اشخاص حقیقی هستند که بتوانند تجربیاتشان را به نحوی با مردم به اشتراک بگذارند که حس همدردی با هم پیدا کنند، نه عکس های ویرایش شده و شسته و رفته ای که در مورد سناریوها و اتفاقات عجیب و غریب است.

رشد ترند نانو اینفلوئنسراین کمبود اعتماد و برقراری ارتباط، باعث تمایل بازگشت افراد به شیوه های تعامل یک به یک شده است. همانطور که Amber Atherton مدیر پلتفرم بازاریابی Zyper می گوید: ” مهم ترین مدل تبلیغاتی همیشه در نهایت، برقراری ارتباط به صورت یک به یک خواهد بود. ”

در حالی که میزان دسترسی نانو اینفلوئنسرها پایین است، تاثیر آنها در میان کاربران و گروه مخاطبان کم خود بسیار عظیم است. آنها تقریباً همه چیز را در مورد فالوورهای خود می دانند، و این سطح از تعامل می تواند برای برندها و کمپین های مناسب سود بسیار زیادی داشته باشد.

چطور برای این ترند آماده شویم؟

آیا یک فروشگاه آنلاین دارید؟ آیا میزبان یک کمپین یا رویداد محلی در سال ۲۰۲۰ هستید؟ اگر اینطور است، استفاده از یک نانو اینفلوئنسر (یا چندتا از آن ها) را به عنوان قسمتی از استراتژی اینستاگرامی خود در نظر داشته باشید. هزینه استفاده از این افراد کمتر از میکرو و ماکرو اینفلوئنسرهاست، و به احتمال زیاد نرخ تعامل بالاتری نسبت به دو گروه مذکور دیگر دارند. بسیاری از مردم به پیشنهادات دوستان و خانواده خود گوش می دهند و عمل می کنند، بنابراین این افراد می توانند ضمانت کنند که محصولات و برند شما استقبال خوبی خواهند داشت.

کمپانی Dunkin’ Donuts از نانواینفلوئنسرهایی مانند @rievictoriaaoki برای کمپین اخیر خود استفاده کرد و از این طریق توانست به بیش از ۱ میلیون کاربر جدید دسترسی پیدا کرده و نرخ تعامل ۵ درصدی داشته باشد.

ترند ۶: بازگشت دموگرافیک های پیرتر

برای مدت مدیدی اینستاگرام پلتفرمی به نظر می آمد که تنها توسط نسل کنونی استفاده می شد. درست است که هم اکنون نیز نوجوانان و جوانان بخش بسیار بزرگی از کاربران اینستاگرام را تشکیل می دهند، اما یکی از بزرگترین ترندهای اینستاگرام در سال ۲۰۲۰ افزایش تعداد کاربران سن بالاتر که محتوا را مصرف یا تولید می کنند خواهد بود.

افزایش ترند دموگرافیک های پیرتر
برای برندها، استفاده نسل های قدیمی تر از محتوا و تولید کردن آن خبرهای بسیار خوبی است

همه ی ما قطعاً در اکسپلور اینستاگرام خود بسیاری از زنان با سن ۵۰ یا ۶۰ سال را دیده ایم که محتواهای غذا، زیبایی، مد و فشن و فیتنس را به اشتراک می گذارند. این گروه از اینفلوئنسرها در حال تغییر تعریف اینفلوئنسرینگ در فضای مجازی هستند و اشتیاق آنها به این کار بی نظیر است.

برای برندها، استفاده نسل های قدیمی تر از محتوا و تولید کردن آن خبرهای بسیار خوبی است چرا که این گروه بیشتر از تمامی گروه های دیگر تحت تاثیر تبلیغات قرار می گیرند. بیشترین میزان جستجو برای محصولات بعد از دیدن یک تبلیغ اینستاگرامی برای گروه هایی است که رنج سنی بین ۶۵ تا ۷۴سال دارند.

چطور برای این ترند آماده شویم؟

با توجه به داشتن قدرت خرید بیشتر نسبت به نسل های جوانتر، ایجاد تعامل با افراد بالای ۵۰ سال یک موقعیت جذاب برای برندها خواهد بود. اما، راز موفقیت در این کار این است که سن آن ها در نظر گرفته نشود!

به عنوان مثال، مایکروسافت، مخاطبان را با در نظر گرفتن نحوه استفاده و خو گرفتن با تکنولوژی هدفگیری می کند و نه سن آنها. همانطور که مدیر بازاریابی مصرف کنندگان مایکروسافت می گوید :” ما باور داریم که سن در دنیای امروزی نسبت به گذشته دیگر معیاری نیست که بتواند فعالیت های ما را تعریف کند. این اتفاق به این دلیل افتاده است که تکنولوژی چیزی نیست که توسط سن محدود شود، تکنولوژی برای همه است. ”

با وجود داده های بی نهایت برای ما که بیشتر از همیشه بوده است، برندها می توانند فراتر از سن فکر کرده و بیشتر به سبک زندگی، رفتار و علایق مردم بپردازند. این مدل اطلاعات دید دقیق تر و ظریف تری را از افراد به ما می دهند، و باعث به وجود آمدن استراتژی اینستاگرامی می شوند که نرخ بازگشت سرمایه بالاتری دارد.

CoverGirl اخیراً با همکاری Nutrition entrepreneur و با استفاده از یک مدل ۷۰ ساله به نام Maye Musk کمپین چند کاناله ای را اجرا کرد. کار کردن با Musk می تواند از بیش از یک جهت نکته مثبتی باشد. نه تنها این کار باعث می شود تا این برند زیبایی نسل خانم Musk را تحت تاثیر قرار دهد، بلکه برروی نسل های جوانتر نیز تاثیرگذار است.

افزایش ترند دموگرافیک های پیرتر
برندها می توانند فراتر از سن فکر کرده و بیشتر به سبک زندگی، رفتار و علایق مردم بپردازند

با توجه به گفته های Business of Fashion، محصولاتی که با این شیوه توسط زنانی تبلیغ می شوند که نشان می دهند زندگی بعد از ۵۰ سالگی تمام نمی شود، تاثیر زیادی برروی نسل های جوان تر می گذارند.

ترند ۷: افزایش استفاده از محتوای متن محور

با توجه به سلب توجه از محتوای ویرایش شده شدید و پر زرق و برق و مخفی شدن لایک ها و عدم توجه زیاد به Share ها و Saveها، یکی از ترندهایی که احتمالاً در سال ۲۰۲۰ خواهیم دید افزایش استفاده دوباره از محتوای متن محور و اینفوگرافیک ها خواهد بود. بجای سپری کردن وقت در مکانی که برروی سلامت ذهنی ما تاثیر می گذارد، برندها و کاربران به سرعت در حال تلاش هستند که اینستاگرام را به مکانی برای الهام بخشی، گرفتن انگیزه و مراقبت از خود تبدیل کنند.

به عنوان مثال، پیشنهاد می کنیم به اکانت های @lisaoliveratherapy و @heyamberrae سری بزنید. اینفوگرافیک های کوچک، نقل و قول ها و سخنان انگیزشی و آموزشی بیشتر محتوای آنها را تشکیل می دهند، که باعث ایجاد تعامل بالا و مکالمات مثبت و روحیه بخش در بخش کامنت ها می شود.

چطور برای این ترند آماده شویم؟

ممکن است در حال حاضر از محتوای گرافیکی انگیزشی در استراتژی محتوایی خود استفاده کنید، اما چه راه های دیگری وجود دارد که بتوانید از مینی اینفوگرافیک ها برای فراهم کردن ارزش بیشتر برای مخاطبانتان استفاده کنید؟

ترند استفاده از محتوای متن محور
یکی از ترندهایی که در سال ۲۰۲۰ خواهیم دید افزایش استفاده دوباره از محتوای متن محور و اینفوگرافیک ها خواهد بود

بیشترین سوالاتی که از مخاطبان و مشتریان خود دریافت می کنید می تواند نقطه شروع ایجاد محتوای با ارزش برای آنها باشد. در مورد اطلاعات آموزشی که معمولاً در یک پست بلاگ قرار می دهید فکر کنید؛ پست های آموزشی، نکات و ترفندها و موارد دیگر. آنها را به مینی اینفوگرافیک هایی که قابلیت به اشتراک گذاری دارند تبدیل کنید.

این مدل محتوای اینستاگرامی وقتی خوب عمل می کند که کوتاه و تاثیرگذار باشد، بنابراین پیشنهاد می کنیم که قبل از شروع به اکانت هایی که این کار را انجام می دهند سر زده و از آنها الگو بگیرید و سپس خلاقیت خود را شروع کنید. اگر بودجه محدودی برای شروع بازاریابی دارید، ابزاری مانند Canva می تواند شما را در امر ساخت محتوای جذاب و قابل اشتراک گذاری کمک کند.

جمع بندی

از تبلیغات خلاقانه جدید گرفته تا رشد مدل های جدیدی از اینفلوئنسرهای اینستاگرام، تاثیر مخفی شدن لایک ها برروی خلاقیت و موارد دیگر که گفته شد بزرگترین ترندهای اینستاگرام در سال ۲۰۲۰ خواهند بود. اما، همانطور که اینستاگرام رشد روزافزون خود را ادامه می دهد، به همان صورت هم قابلیت های جدید افزوده می شوند و تغییراتی شکل می گیرد، بنابراین مهم است که خود را به روز نگه دارید تا بتوانید سوار موج تغییرات شده و جا نمانید.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

موضوعات دیگر