آیا تا به حال برای تان اتفاق افتاده است که نتوانید در اینستاگرام، شخصی را فالو کنید، پستی را لایک کنید یا کامنت بگذارید. آیا با پیغام اکشن بلاک action blocked مواجه شده اید.

رفع مشکل اکشن بلاک Action Blockedمشکلی را که با نام Action Blocked در اینستاگرام می‌شناسیم، مشکلی است که برای بسیاری از حساب ها اتفاق می‌افتد. هرچند که در این مقاله قصد نداریم به طور مفصل به دلایل بروز آن بپردازیم اما لازم است بدانید سه نوع مختلف از مشکل پس از بلاک شدن وجود دارد:

  1. امکان فالو کردن ندارید
  2. امکان لایک کردن ندارید
  3. امکان کامنت گذاشتن وجود ندارد

در این مقاله قصد داریم ۸ راه برای رفع این مشکل در اینستاگرام بیان کنیم.

دلایل بروز مشکل اکشن بلاک Action blocked در اینستاگرام

ابتدا این دلایل را بررسی می‌کنیم تا با پیشگیری از آن ها نیاز به درمان نداشته باشید.

۱- به اندازه کافی پست داشته باشید

ممکن است در ابتدا که یک اکانت می‌سازید، به دلیل لایک و کامنت های زیاد و نداشتن هیچ پستی، اینستاگرام شما را یک اکانت فیک یا جعلی تشخیص دهد و شما را بلاک کند. برای جلوگیری از این موضوع ابتدا خودتان را به عنوان یک شخص واقعی نشان دهید نه یک حساب مشکوک به ربات بودن!

۲- اطلاعات اکانت خود را کامل کنید

همانند آنچه که در مورد قبلی بیان شد. ابتدا خودتان را به عنوان یک شخص واقعی نشان دهید. اطلاعات تکمیلی مانند نام، بیو، عکس پروفایل و دیگر مواردی که نشان دهنده واقعی بودن شما است را تکمیل کنید.

۳- در یک زمان، زیاد پست نگذارید

اگر در یک بازه زمانی کوتاه زیاد پست بگذارید با این مشکل مواجه خواهید شد. با این کار خود را یک اسپم کننده نشان خواهید داد و فعالیت شما محدود خواهد شد. برای پست های خود برنامه زمانی تدوین کنید و این مشکل را حل کنید.

۴- در یک زمان، زیاد لایک نکنید

اکشن بلاک شدن بخاطر لایک کردن
لایک کردن بیش از حد می‌تواند مشکل اکشن بلاک را بوجود بیاورد

همانند آن چه که در ارتباط با پست دیدیم، لایک نیز می‌تواند مشکل ساز باشد. این کار شما را بیشتر شبیه اکانت اسپم کننده نشان خواهد داد. شما اجازه دارید ۳۵۰ لایک در یک ساعت انجام دهید.

۵- فالوی بیش از حد

برای فالو کردن نیز حوصله کنید. همانند لایک و پست، فالوی بیش از حد بدون در نظر گرفتن زمان باعث می‌شود بلاک شوید.

۶- محتوای تکراری

حتما تا بحال پیج های زیادی را دیده اید که یک مطلب را به دفعات پست می‌کنند. این صفحات فیک دوست خوبی برای هوش مصنوعی اینستاگرام نمی‌باشند بنابراین شانس بلاک شدن شما افزایش می‌یابد. محتوای تکراری شامل ایموجی و کامنت نیز می‌شود.

۷- منشن کردن بیش از حد

این کار نیز همانند موارد ذکر شده باعث بلاک شدن شما خواهد بود.

Shadowban دقیقا چیست؟

راه های جلوگیری و خروج از شادوبن

8- استفاده از ربات های اینستاگرام

حتما از وجود ربات هایی که فالو و آنفالو می‌کنند اطلاع دارید. اینستاگرام نسبت به وجود چنین مواردی حساس است و در صورتی که به درستی از این ربات های استفاده نکنید بلاک خواهید شد. برای این منظور به دو نکته زیر توجه کنید:

  1. برای فعالیت های ربات خود محدودیت اعمال کنید. برای مثال تعداد لایک ها و یا فالوهای آن را محدود کنید.
  2. از رباتی استفاده کنید که فعالیت های زیادی انجام می‌دهد. این ربات ها بیشتر و بیشتر شبیه یک انسان واقعی هستند و احتمال بلاک شدن حساب شما کمتر خواهد شد.
  3. به قوانین اینستاگرام توجه کنید

این کار بسیار ساده است. هرگونه قوانین و محدودیت که توسط اینستاگرام و سازندگان و مدیران آن وجود دارد را به دقت مطالعه کنید.

رفع مشکل اکشن بلاک action blocked در اینستاگرام

لازم به ذکر است که راه های پیشنهادی در ۸۷ درصد موارد موثر بوده اند که به این معنی است از هر ۱۰ نفر برای ۹ نفر موثر است به شرط آن که همه راه ها را امتحان کنید. به علاوه باید بدانید که همه این راه ها آسان می‌باشند بنابراین سعی کنید همه آن ها را امتحان کنید. هوش مصنوعی اینستاگرام اخیرا به دلیل تغییراتی که در تنظمیات در حال اتفاق افتادن است با مشکل روبرو شدن و حتما دیده اید که کاربران عادی را هم بلاک می‌کند.

رفع مشکل اکشن بلاک action blocked در اینستاگرام
رفع مشکل اکشن بلاک action blocked در اینستاگرام

در صورتی که چنین مشکلی بدون دلیل برای شما اتفاق افتاد، این مشکل را ریپورت کنید و به بهتر شدن تنظیمات و هوش مصنوعی این پلتفرم کمک کنید. پیش از آنکه به بررسی راه های رفع این مشکل بپردازیم، ابتدا ۳ نوع از action block را به طور مختصر توضیح می‌دهیم.

۱- بلاک موقت

این نوع از بلاک همانطور که از اسمش پیداست موقت می‌باشد و پس از ۲۴ ساعت رفع می‌شود.

۲- بلاک با تاریخ انقضا

در این نوع، در یک تاریخ معین شما از بلاک بودن خارج می‌شوید. راه هایی برای رفع مشکل پیش از زمان مقرر وجود دارد اما این راه ها نادر هستند.

۳- بلاک شدن بدون تاریخ انقضا

این مورد از همه بدتر است! این نوع از بلاک شدن از چند ساعت تا ۲ هفته طول می‌کشد و اگر نمی‌خواهید ۲ هفته را از دست بدهید باید روش های موجود را برای رفع بلاک به کار بگیرید.

دوره بازاریابی و فروش در اینستاگرام

هرآنچه باید برای افزایش چشمگیر فروش خود در اینستاگرام بدانید

8 راه برای رفع مشکل action blocked در اینستاگرام

اکنون که با انواع بلاک شدن آشنا شدید، در مرحله بعدی ۸ روش موثر برای رفع آن ارائه شده است. حتما با دقت آن ها را مطالعه کنید و مطمئن شوید که همه آن ها را امتحان می‌کنید زیرا همانطور که قبل تر نیز گفتیم، لازم است همه آن ها را امتحان کنید تا به ۸۷ درصد احتمال موفقیت مذکور برسید.

۱- روش اول: درخواست بازبینی برای خروج از اکشن بلاک

این راه اولین و موثرترین راه می‌باشد. یک درخواست بازبینی برای اینستاگرام ارسال کنید. زمانی که پیام بلاک شدن برای شما ظاهر می‌شود، می‌توانید این درخواست را ارسال کنید. این راه تاثیر زیادی دارد زیرا زمانی که شما به صورت دستی یک پیام ارسال کنید، آن وقت اینستاگرام متوجه می‌شود که شما ربات نیستید و درخواست شما بررسی خواهد شد.

8 راه برای رفع مشکل action blocked در اینستاگرام
ارسال درخواست بازبینی برای رفع اکشن بلاک

اگر پس از ۱۲ ساعت مشکل حل نشد، دوباره ارسال کنید. محدودیتی در تعداد دفعاتی که می‌توانید درخواست ارسال کنید وجود ندارد و گاهی ممکن است ۱ یا ۲ پیام اول شما نادیده گرفته شود پس برای مطمئن شدن چندین بار درخواست ارسال کنید. این روش در ۵۰ درصد موارد موفق بوده بنابراین حتما آن را امتحان کنید.

در برخی موارد ممکن است در پیامی که برای شما ارسال شده، گزینه ای برای درخواست رفع بلاک وجود نداشته باشد. در این گونه موارد طبق دستورالعمل زیر جلو بروید: Settings>help>Report A Problem

سپس توضیح دهید که امکان فالو یا لایک کردن ندارید و کار اشتباهی انجام نداده اید. این روش به خصوص برای حساب هایی که واقعا کار اشتباهی انجام نداده اند بسیار موثر است. با وجود ساده بودن، این روش معمولا موثر واقع خواهد شد.

آیا برای پیج اینستاگرام فالوور فیک بخریم یا نه؟

این روزها همه کسب و کارها به دنبال افزایش تعداد فالوورهای پیج اینستاگرام خود هستند. اما آیا خرید فالوور فیک به رشد پیج اینستاگرام شما کمک خواهد کرد؟

2- روش دوم : انجام دادن کارها بطور دستی برای رفع اکشن بلاک

اگر قبلاً همه برنامه ها و ابزارهای third-party را حذف نکرده اید و رمز عبور اینستاگرام خود را تغییر نداده اید، باید از اینستاگرام به صورت دستی استفاده کرده و اتوماسیون را متوقف کنید. در این موارد بلاک شدن به دلیل وجود اتوماسیون ساز ها رخ می‌دهد. توصیه می‌شود تا جای امکان کارهای خود را در اینستاگرام به صورت دستی انجام داده و از ابزار ها و برنامه های جانبی اجتناب کنید. خود اینستاگرام به اندازه کافی قابلیت های مختلف دارد.

انجام دادن کارها بطور دستی در اینستاگرام
انجام دادن کارها بطور دستی برای رفع اکشن بلاک

برای رفع این مشکل، تایید دومرحله ای را فعال کنید. بسیاری از افراد این موضوع را نمی‌دانند اما وجود تایید دومرحله ای به اینستاگرام اطمینان می‌دهد که شما از ابزارهای third-party استفاده نمی‌کنید و بنابراین سلامت و امنیت حساب شده افزایش می‌یابد. اگر هنوز به دلیل استفاده از این ابزار ها بلاک نشده اید، ممکن است در آینده این اتفاق برای شما بیفتد پس هرچه زودتر تایید دومرحله را فعال کنید.

۳- روش سوم : بررسی قسمت بیوگرافی برای رفع مشکل اکشن بلاک

بیوی خود را بررسی کنید. آیا لینکی در آن وجود دارد؟ اگر پاسخ شما بله است پس آن را بردارید. وجود لینک در قسمت بیوگرافی اینستاگرام، شانس شما را برای بلاک شدن افزایش خواهد داد بنابراین هرچه زودتر آن را بردارید. حتما برای تان این سوال پیش می‌آید که این لینک ممکن است پل ارتباطی بین اینستاگرام و صفحه وب سایت شما برای فروش باشد.

بررسی قسمت بیوگرافی برای رفع مشکل اکشن بلاک
بررسی قسمت بیوگرافی برای رفع مشکل اکشن بلاک

پاسخ به این نگرانی شما ۲ مورد است:

  • درصورتی که این لینک کاربران به یک صفحه وب سایت هدایت می‌کند احتمال بلاک شدن کمتر است زیرا اینستاگرام، لینک هایی را تهدید می‌داند که رقبای او به ویژه دیگر شبکه های اجتماعی و یا پیام رسان ها به حساب می‌آیند.
  •  لینک را می‌توانید مجدد پس از رفع بلاک قرار دهید.
  • اگر لینک شما مشکلی نداشته باشد احتمال بلاک شدن کم است و جای نگرانی وجود ندارد.

۴- روش چهارم : حذف و راه اندازی دوباره برنامه اینستاگرام

برنامه اینستاگرام را حذف کرده و دوباره نصب کنید. این کار احتمالا کوکی ها، حافظه پنهان یا cache و سایر مواردی را که اینستاگرام در حال ضبط است حذف کند. این کار نیز بسیار ساده است و دلیل ندارد که از انجام آن اجتناب کنید.

۵- روش پنجم :استفاده از اینترنت خط

با اینترنت سیم کارت وارد حساب خود شوید. این کار ممکن است تعجب آور باشد اما بسیاری از بلاک شدن ها برای IPهایی اتفاق می‌افتد که از اینترنت  خانگی یا مودم ها استفاده می‌کنند. استفاده از شبکه اینترنت موبایل به ویژه شبکه ۴G در رفع این مشکل موثر است هرچند که هزینه های آن بالاتر است.

۶- روش ششم : استفاده از یک دستگاه دیگر برای ورود به حساب

رفع مشکل اکشن بلاک Action Blocked
با استفاده از یک دستگاه دیگر وارد حساب تان شوید

در بسیاری از موارد به ویژه برای بلاک های موقت و یا بلاک هایی که تاریخ انقضا ندارند، این روش موثر بوده است. سعی کنید با یک تلفن همراه و یا تبلت دیگر وارد حساب تان شوید. حتی استفاده از کامپیوتر یا لپ تاب نیز برای این مشکل موثر است.

۷- روش هفتم : لینک کردن حساب به فیس بوک برای خروج از اکشن بلاک

حساب خود را به یک حساب فیس بوک لینک کنید. اگر این کار موثر نبود حساب خود را به حساب business  و یا Creator Account تبدیل کنید. این کارها شانس شما را برای بلاک شدن کاهش خواهند داد و تجربه نشان داده که حساب های متصل به یک صفحه فیس بوک و یا حساب های business  یا Creator، کمتر بلاک شده و در بسیاری موارد، این اقدامات باعث رفع بلاک آن ها شده است. همچنین خود اینستاگرام گاهی از حساب های بلاک شده می‌خواهد که به یک صفحه فیسبوک متصل شوند. اگر ای راه ها موثر نبود، حداقل از بلاک شدن های آینده جلوگیری خواهند کرد.

نکته: توجه کنید که در برخی موارد پس از تبدیل کردن حساب به یک حساب business ، کاهش چشمگیری در نرخ بازدید و تعامل برخی صفحات اتفاق افتاده. این موضوع اثبات نشده اما برای برخی از افراد رخ داده است.

۸- روش هشتم : استفاده از تبلیغات از برای خروج از اکشن بلاک

اگر توانایی دارید، از تبلیغات استفاده کنید. از یک حساب دیگر برای تبلیغ صفحه و یا یکی از پست های تان استفاده کنید. این کار شانس رفع بلاک شما را افزایش خواهد داد بنابراین آن را نیز امتحان کنید.

تبلیغ کردن پیج برای خروج از رفع مشکل اکشن بلاک Action Blocked
ایجاد تبلیغ برای پیج برای خروج از اکشن بلاک

اگر هیچ کدام از این روش ها موثر نبود چکار باید کرد؟ همانطور که گفته شد، بلاک ها موقت هستند. سخت ترین آن ها دو هفته به طول می‌انجامد و اگر نگرانی دارید که در آن دوهفته فرصت های زیادی را از دست بدهید، می‌توان همزمان که برای رفع بلاک صبر می‌کنید، یک اکانت دیگر را رشد دهید.

چگونه اینفلوئنسر شویم؟ آموزش تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر در ۱۲ قدم

اگر می خواهید اینفلوئنسر شوید باید نکات و اصولی را رعایت نمایید که در این مقاله به آن ها می پردازیم.

به نظر می‌آید اینستاگرام به علت نارضایتی های کاربران، ساده تر با این موضوع برخورد کند و از سخت گیری های خود بکاهد. به علاوه، بسیاری از حساب های شخصی و معمولی، تنها با بلاک موقت روبرو می‌شوند که پس از گذشت ۲۴ ساعت و یا درخواست برای رفع بلاک، مشکل آن ها حل خواهد شد.

آیا بلاک شدن اکانت اینستاگرام چیز بدی است؟

در واقع نه! این کار برای جلوگیری از ربات ها، اکانت های فیک و راه های دور زدن طراحی شده است. بسیاری از افراد سعی می‌کنند به روش های مختلف و با استفاده از اکانت های فیک، برای خودشان فالوور، لایک یا کامنت جمع آوری کنند. بنابراین نیاز است که اقدامی برای این مورد صورت بگیرد.

هرچند که هوش مصنوعی اینستاگرام ممکن است به اشتباه حسابی معمولی را بلاک کند، اما به مرور در حال یادگیری و بهبود خود است. به علاوه همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم، به علت نارضایتی و عصبانیت های کاربران، اینستاگرام سختی های خود را کمتر و حساب شده تر کرده است.

جمع بندی

بلاک شدن در اینستاگرام، هر دلیلی که داشته باشد قابل رفع شدن است. در بدترین حالت پس از ۲ هفته این مشکل رفع خواهد شد و اگر واقعا کار اشتباهی انجام نداده اید جایی برای نگرانی نیست زیرا این گونه بلاک ها، بلاک های موقت می‌باشند که پس از نهایتا ۲۴ ساعت و یا حتی ۱۲ ساعت (در صورت ارسال درخواست رفع بلاک)رفع خواهد شد. در صورتی که راه های گفته شده موثر نبود (که معمولا این چنین نیست) باید کمی صبر کنید و یا احتمالا مرتکب یک اشتباه شده اید!