استفاده از کلمات کلیدی Latent Semantic Indexing) LSI) در جهت بهبود سئو و افزایش ترافیک سایت بسیار موثر می باشد. آیا می دانید کلمات کلیدی LSI چیست و چگونه در بهبود سئو موثر است؟

کلمات کلیدی LSI چیستآخرین باری که واقعاً برای نوشتن یک محتوای عالی، ایجاد ماتریس های مختلف برای کشف با ارزش ترین کیووردها و کار کردن با لبخند برروی لبانتان وقت گذاشته اید کی بوده است؟ بله، ما هم همینطور!

اگر بازاریابان محتوا و سئو مجبور به استفاده از یک مدل ریاضی برای بدست آوردن با ارزش ترین کیووردها بودند، کار ما ۱۰۰ ها برابر سخت تر از چیزی بود که در حال حاضر است. خوشبختانه، ما می توانیم از چیز کوچکی به اسم فهرست بندی معنایی نهفته کلمات (Latent Semantic Indexing) استفاده کنیم که می تواند رتبه بندی سئوی ما را از ۰ به ۱۰۰ برساند. ( اگر از دید تکنیکی به موضوع نگاه کنیم از ۱۰۰ به ۱ می رساند! )

فهرست بندی معنایی نهفته کلمات LSI چیست؟

LSI، مفهومی است که موتورهای جستجو از آن برای کشف ارتباط بین کلمات استفاده می کنند. LSI مخفف عبارت Latent Semantic Indexing به معنی فهرست بندی معنایی نهفته کلمات و تشخیص درست کلمات است. برای افزایش بهره وری فعالیت های سئوی خود در ابتدا باید بدانید که LSI چگونه کار می کند: فهرست بندی معنایی نهفته کلمات یک متد ریاضی است که الگوهای روابط بین کانسپت ها و فاکتورهای محتوای متنی را شناسایی کرده و این اطلاعات را برای ریکاوری در آینده فهرست بندی می کند.

LSI سه مزیت عمده دارد که آن را به یکی از قدرتمندترین ابزارهای افزایش بهره وری سئو تبدیل می سازد:

 • پتانسیل افزایش ترافیک بی نظیر
 • توجه اصلی به سمت تجربه کاربری خوب
 • شناسایی با ارزش ترین کیووردها
تاثیر کلمات کلیدی LSI در افزایش رتبه سایت
گوگل، رتبه بالاتر را به وب سایت هایی اختصاص می دهد که از کلمات کلیدی LSI استفاده کرده باشد

درک درست از LSI امروزه به یکی از لازمه های هر بازاریاب سئو و محتوا تبدیل شده است. در دنیای امروزی تنها دانستن مواردی همچون نحوه نگارش Meta Description های خوب، کمپین های پرداخت به ازای کلیک و استراتژی های هدفگیری کیووردها کافی نیست. استراتژی سئو شما باید قادر باشد که با دقت الگوریتم های دائماً در حال تغییر موتور جستجوی گوگل را زیر نظر داشته باشد.به همین علت تغییر کردن به صورت پیوسته به امری الزامی تبدیل شده است و همراه شدن با این تغییر و پیشرفت روز افزون نیازمند فراگیری المان های LSI است.

ارتباط معنایی و نهفته کلمات (Latent Semantic Indexing 101)

بگذارید با شما روراست باشم، من هم اولین باری که اسم LSI به گوشم خورد هیچوقت تعریفی که بالاتر به شما ارائه کردم به ذهنم خطور نکرد. در واقع فهرست بندی معنایی کلمات نهفته موضوعی نیست که بتوان به راحتی آن را برای کسانی که کاملاً با مفهوم سئو و بازاریابی محتوا آشنا نیستند توضیح داد. اما بیایید با نگاهی ساده تر تا جایی که امکان دارد به این موضوع نگاه کنیم:

” فهرست بندی معنایی نهفته کلمات الگوریتمی است که به موتورهای جستجو کمک می کند محتوای برروی صفحه وب سایت را درک کرده و آن را با دقت بیشتری در مقایسه با جستجوی کاربر قرار داده و با آن هماهنگ شود. “

در واقع LSI به موتورهای جستجو کمک می کند که دقیق ترین نتایج را با توجه به قصد و نیت جستجو کننده شناسایی کنند. این قابلیت یک متد پرجزییات برای موتورهای جستجو محسوب می شود تا بتوانند درک بهترین از ارتباط بین متن و بیان آن  داشته باشند.

نحوه کار LSI

الگوریتم LSI روابط مفهومی بین اسناد را با استفاده از تشابهات کسینوسی، بردارها و دیگر عملیات پیچیده ای که ذکر کردنشان در این مقاله بیهوده است، بررسی می کند. خوشبختانه لازم نیست به همه ی این جزییات دقت کنیم. ما فقط نیاز داریم روابط مفهومی که برروی رتبه دهی سئو تاثیرگذار هستند را بررسی کنیم.

روابط مفهومی بین سندهایی که ذکر شد به دو دسته تقسیم می شوند:

 1. مفهوم های نزدیک که به زمانی گفته می شود که اسناد دارای کلماتی باشند که بسیار به هم شبیه هستند و
 2. مفهوم های دور که به زمانی گفته می شود که اسناد کلمات مشابه بسیار کمی دارند.
نحوه کار LSI
الگوریتم LSI الگوهایی که متن کلمات را ایجاد می کنند را آنالیز می کند

برای فهمیدن این که کدام Documentها دارای مفهوم نزدیک یا مفهوم دور هستند، الگوریتم LSI الگوهایی که متن کلمات را ایجاد می کنند را آنالیز می کند. الگوهایی کلماتی مختلف به دسته بندی زیر تقسیم می شوند:

 • ترکیب عبارات مختلف با هم
 • تشابهات و هم معنی ها
 • درجه تشابه بین عبارت و مترادف ها

با توجه به این ۳ دسته کلمات، الگوریتم میزان تشابه را اندازه گیری می کند، ارزشی را برای مطلب قرار می دهد و مطلبی را که نسبت به کوئری جستجو شده بیشترین هماهنگی را دارد انتخاب می کند. هر چه یک سند کلمات مشترک بیشتری با یک کوئری جستجوشده داشته باشد، و همچنین هر چه دقیق تر یک الگو بتواند متون را رمزگشایی کند، LSI تشابه و رابطه قوی تری را برای صفحه یا سند مذکور تعیین می کند.

جالب است بدانید که LSI بسیار شبیه به ذهن انسان عمل می کند، فقط این قابلیت را ندارد که معنی کلمات را بفهمد. ذهن ما معنی کلماتی که می خوانیم، می نویسیم و می شنویم را در نظر می گیرد و سپس از مترادف ها، کلمات مشابه و عبارتهای مشترک استفاده می کند تا معنی درست را تشخیص دهد.

دوره سئو تخصصی

هر آنچه درباره بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو (سئو یا SEO) باید بدانید

به عنوان مثال ما می دانیم که زمانی که بهترین دوست ما زمانی که ما یک ترفیع بزرگ در کارمان گرفته ایم، به ما می گوید ” ازت متنفرم “، او فقط در حال شوخی کردن با ماست. برای رسیدن به این نتیجه ما زبان بدن، تن صدا و روابط قبلی که با وی داشته ایم را می سنجیم.

من یک ریاضیدان نیستم. در هنگام برخورد با یک معادله الگوریتمی، اولین واکنش من این است که به جهت مخالف برگردم و فرار کنم! اما، المان های جذابی در الگوریتم LSI وجود دارد که هیچکس نمی تواند از آن ها روی برگرداند. LSI یک متد کاملاً ریاضیاتی برای شناسایی و پیدا کردن بهترین محتوا از نظر تطابق با کوئری جستجوشده توسط کاربر است، تا به اینجا را همه ی ما می دانیم. اما LSI از کدام المانهای الگوریتمیک برای موفق شدن استفاده می کند؟

دو فاکتور در الگوریتم LSI وجود دارد که به شما اجازه می دهند سئوی خود را بهبود دهید:

 • پردازش زبان های طبیعی Natural language processing: یک حیطه تحقیقاتی که به بررسی رابطه میان زبان انسان و کامپیوتر می پردازد. پردازش زبان های طبیعی شامل فرضیه توزیع یا توزیع مفهومی (Distributional Hypothesis) می شود، حوزه تحقیقاتی که برروی کمیت بخشی و طبقه بندی تشابهات میان زبان ها تمرکز می کنند. در واقعیت، این فرضیه به موتورهای جستجو کمک می کند تا بفهمد کدام عبارات و کلمات معنای مشابهی دارند و این کار را با شناسایی عبارات و کلماتی که معمولاً در کنار آنها آورده می شود انجام می دهد.
  شناسایی LSI در محتوا توسط موتور های جستجو
  پردازش زبان طبیعی به موتورهای جستجو کمک می کند تا بفهمد کدام عبارات و کلمات معنای مشابهی دارند
 • تجزیه ارزش های مفرد Singular Value Decomposition : ” فاکتورگیری از یک ماتریس واقعی یا پیچیده. ” SVD یک متد کاملاً اتوماتیک برای مطالعه برروی الگوهای روابط بین کلمات و کانسپت هاست. این الگوها به عنوان مجموعه ای از متون ساختار نیافته شناسایی می شوند. به زبان ساده، LSI از SVD برای شناسایی اطلاعاتی که باید بازخوانی شود استفاده می کند.

چطور می توان از این اطلاعات استفاده کرد؟ از آنجایی که LSI یک متد ریاضیاتی است می دانیم که به پیکربندی وابسته است. تمام کاری که لازم است انجام دهیم این است که محتوای خود را به نحوی بهینه سازی کنیم که این الگوها را شبیه سازی کند و اینجاست که پردازش زبان های طبیعی و SVDها وارد داستان می شوند.

 • پاراگراف های مشابهی را با پخش کردن عبارات، کلمات، مترادف ها و اصطلاحات مشترک در محتوا قرار دهید.
 • یک قالب خوب برای محتوای خود ایجاد کنید که از کلمات و عبارات مشابه و مناسب در آن استفاده شده باشد، با این کار می توانید از SVD استفاده کنید.

رابطه میان Term و Concept

اینجا جایی است که اوضاع برای LSI کمی پیچیده می شود. برای الگوریتم درک جک ها، طعنه ها و کنایه هایی که ممکن است معنی کلی یک کلمه، جمله و یا کل مطلب را تغییر دهند، سخت است. به عنوان مثال این جمله را بخوانید: ” آیا الان خوشحالی؟ “

این یک جمله است که می تواند تفاسیر مختلفی داشته باشد. شخص سوال کننده ممکن است در مورد گذشته دردناک فرد مورد نظر و وضعیت فعلی او سوال پرسیده باشد. فرد سوال کننده ممکن است وسط یک بحث و مجادله با فرد دیگر باشد و با گفتن این جمله در واقع تصمیم بدی که طرف مقابل گرفته است را به او یادآوری کند. همه چیز به بیان بستگی دارد.

رابطه میان Term و Concept در LSI
LSI منظور (مفهوم) یک جمله یا Concept را استنباط می کند

LSI منظور یک جمله یا کانسپت را استنباط می کند و سپس به موتور جستجو کمک می کند تا آن را درک کند. هرچقدر بیان و منظور متن در یک Document واضح تر باشد، شانس این که انتخاب شده و رتبه بهتری بگیرد بیشتر است.

چه تفاوتی میان یک عبارت (Term) و یک کانسپت وجود دارد؟
 • Term: کلمه یا عبارتی که در ارتباط با یک موضوع بکار برده می شود.
 • Concept:” عشق ” یک کانسپت است چرا که بیانگر یک چیز غیرعینی و لمس ناپذیر است که یک تعریف مشخص ندارد. اگر از ۱۰۰ نفر بخواهید که تعریف عشق را برای شما بگویند، ۱۰۰ تعریف متفاوت خواهید شنید.

LSI از روابط میان عبارات و کانسپت ها استفاده می کند تا رابطه ای میان کلمات و عبارت ها بسازد. این کار به الگوریتم اجازه می دهد تا با داشتن یک دید واضح، مطالب را با همدیگر مقایسه کند.

LSI چه کمکی به استراتژی سئوی شما می کند؟

شما می توانید کیووردهای هدفگذاری شده که توسط رقبای قدرتمندتان هدفگیری شده اند را در نظر گرفته و باز هم با وجود امکانات کمتر با استفاده از یک استراتژی ترکیبی LSI-SEO رتبه بهتری را در کیووردهای مذکور نسبت به آن ها کسب کنید. چطور؟ با تمرکز برروی ایجاد متون پرمعنی در محتوا که می تواند دقیق ترین و با ارزش ترین نتیجه را به کوئری های جستجوشده بدهد.

منطق خزندگان محتوای وب سایت برای موتورهای جستجو

همانطور که احتمالاً می دانید موتورهای جستجو وبسایت ها را با استفاده از ربات هایی که به آن ها خزندگان موتورهای جستجو نیز گفته می شود، با بررسی تمامی لینک ها و صفحات موجود در آن ها تحت نظر می گیرند. زمانی که وب سایتی به طور کامل بررسی شود، موتورهای جستجو وبسایت مذکور را با توجه به عبارات کیووردها و مکان آن ها فهرست بندی می کنند.

هنگامی که LSI برای پیدا کردن محتوایی که هماهنگ با کوئری جستجوشده می رود، این کار را از طریق بررسی صفحات فهرست بندی شده موتورهای جستجو برای پیدا کردن بهترین گزینه انجام می دهد.

منطق خزندگان محتوای وب سایت برای موتورهای جستجو
LSI از طریق بررسی صفحات فهرست بندی شده موتورهای جستجو، بهترین گزینه را پیدا می کند

این کار پروسه ی بررسی محتوای شما، بازخوانی آن برای تطابق با کوئری جستجوشده و رتبه دهی بهتر را برای موتورهای جستجو بسیار راحت می کند. بهترین راه استفاده از این جریان استفاده از المان های LSI در استراتژی سئوی خود است؛ این کار از طریق ساخت محتوای شدیداً هدفمند با ارتباط بسیار بالا با جستجوهای دقیق انجام می شود.

نکاتی برای افزایش عملکرد محتوای تان هنگام بررسی شدن توسط ربات های موتورهای جستجو:
 • یک لیست از کیووردها و عباراتی که به کیوورد اصلی شما مرتبط هستند بنویسید.
 • عبارات و کلمات را به صورت طبیعی میان محتوا پخش کنید ( همه را یک جا نگذارید ) تا بتوانید یک متن مرتب و پر مفهوم را بسازید.
 • از کلمات مشابه و مترادف ها استفاده کنید.
 • مطمئن شوید که نسبت مناسبی از عبارات، مترادف ها، کیووردها و کلمات مشابه در متن محتوا وجود دارد؛ هیچوقت بیش از حد کلمه داخل متن نگنجانید چرا که احتمالاً به رتبه دهی شما آسیب جدی می زند.

اضافه کردن متون پرمفهوم به استراتژی سئو

الگوریتم های LSI دقیقاً با هدف مقابله با اقدامات نامناسب در راستای سئو مانند پرکردن کیووردها ایجاد شده است. سال ها پیش، تمام کاری که باید برای رتبه گرفتن انجام می دادید این بود که تمام متن را تا جایی که جا دارد پر از کیووردهای مختلف کنید.

از آن زمان های تاریک مدت زمان زیادی گذشته است و اوضاع تغییر کرده است. امروز، سئو یک پروسه ی پیچیده و دائماً در حال تغییر است که برای پیشروی با آن باید کانسپت های جدیدی را یاد بگیرید، مهارت های جدید فرا بگیرید و دانسته های قدیمی را اصلاح کنید.

تطابق استراتژی سئوی خود با LSI نه تنها به وبسایت شما برای بالا رفتن در رتبه های نتایج جستجوی موتورهای جستجو کمک می کند، بلکه ترافیک بسیار بیشتری را نیز برای شما فراهم می کند. باور کنید یا خیر، راه هایی وجود دارد که می توانند در مدت زمان بسیار کوتاه سایت شما را با یک جهش بزرگ مواجه کنند.

۲ متدی که در زیر معرفی می کنیم، متدهای LSI هستند که می توانند جهش های بزرگی را در مدت زمان بسیار کوتاه برای وبسایت شما به ارمغان بیاورند:

 1. ساختاردهی نسخه های وبسایت
 2. استفاده از کیووردهای LSI

1 – ساختاردهی نسخه وبسایت: LSI تاکید بسیار شدیدی برروی کیفیت و سازمان دهی نسخه وبسایت شما دارد. هر چیزی از تگ های H1 گرفته تا زبان بدن به کار رفته در عکس های محتوای شما (!) می تواند برروی رتبه موتورهای جستجو اثر داشته باشد.

شما می توانید بدن محتوایتان را برای سئو را با استفاده از درک تاثیر هر فاکتور برروی رتبه دهی وب سایت، ساختار دهی کنید. مثل همیشه، لیست بلند بالایی از مواردی که می توانید بهینه سازی کنید وجود دارد، اما دو مورد از مهمترین مواردی که توجه به آنها می تواند موفقیت کوتاه مدت شما را تضمین کنند شامل کلمات بولد شده و کلمات کج شده که اهمیت بیشتری دارند و استفاده از مترادف های کیووردها برای افزایش ارزش محتوا و ارتباط صفحه می شوند.

۲ – استفاده از کیووردهای LSI: شرکت دادن کیووردها و عبارات LSI در محتوای وبسایت شما حیاتی ترین معیار برای ایجاد تاثیر جهشی مثبت برروی استراتژی سئوی شما دارد. ما دو مدل کیوورد های LSI داریم؛ کیووردهای مترادف و کلمات و عبارات مرتبط.

پیدا کردن کیووردهای LSI به آن سختی که بیشتر مردم فکر می کنند، نیست. من دوست دارم با یک جستجوی پیشرفته در گوگل شروع کنم و سپس به سراغ متدهای دیگر بروم.

در اینجا لیستی از بهترین راه ها برای پیدا کردن کیووردهای LSI را می بینید:

۱ – جستجوی Google

پیدا کردن LSI در جستجوی Google
گوگل گروهی از عبارات مشابه جستجوی تان را در پایین صفحه نشان می دهد

کیوورد مورد نظر خود را در گوگل وارد کنید. به پایین صفحه نتایج جستجو بروید و در این قسمت گروهی از عبارات مشابه جستجویتان را مشاهده خواهید کرد. در واقع این عبارات و کیووردها، کیووردهایی هستند که گوگل در حال حاضر با کیوورد هدف شما یکسان می داند.

بنابراین استفاده از جستجوی گوگل یک راه ساده و مفید برای پیدا کردن کیووردهای LSI برای شما فراهم می کند.

۲ –Google Keyword Planner

ابزار گوگل کیوورد پلنر احتمالاً بهترین متد تمام تاریخ برای پیدا کردن کیووردهای LSI است و این کار را بسیار برای کاربران لذت بخش می کند.

ابتدا، به اکانت گوگل ادوردز خود رفته و وارد شوید. سپس برروی آیکان سه نقطه عمودی کلیک کنید. در سمت  چپ منوی باز شده برروی گزینه Keyword Planner کلیک کنید. سپس برروی گزینه ” Search for new keywords using a phrase,website or category  ” کلیک کنید. کیوورد مورد نظر خود را در بخش ” Your product or service ” وارد کرده سپس برروی گزینه ” Get ideas ” کلیک کنید. با انجام این کار شما بلافاصله به لیست عظیمی از عبارات مرتبطی که گوگل با کیوورد شما تطابق می دهد روبرو می شوید.

3 –SEMRush

SEMRush به کاربران خود شیوه های متنوعی برای پیدا کردن کیووردهای با ارزش و عبارات مختلف را پیشنهاد می دهد. اما می توان گفت که بهترین آنها ابزار ” Kewword Research  ” است. برای شروع در تکست بار کیوورد مورد نظر را وارد کرده و گزینه Try It را انتخاب کنید.

سپس صفحه نتایجی به نمایش در خواهد آمد که شامل عبارت ها، کیووردها و آمار کیووردها خواهد بود. بخش ” Phrase Match Keywords ” را پیدا کنید و برروی ” View Full Report ” کلیک کنید. هنگامی که این بخش را باز کنید، شما می توانید به هزاران عبارت کیوورد مرتبط دسترسی داشته باشید و از آنها برای تحکیم و ایجاد ارتباط بین کلمات در محتوای خود استفاده کنید.

استفاده از SEMRush برای جستجوی کلمات کلیدی LSI
SEMRush به کاربران خود شیوه های متنوعی برای پیدا کردن کیووردهای با ارزش و عبارات مختلف را پیشنهاد می دهد

ز آنجایی که طبیعت LSI تنها بازخوانی دقیق ترین مطالب است، محتواهایی که موارد گفته شده در این مقاله را رعایت نمی کنند ممکن است بخاطر نداشتن مفهوم و کیفیت کافی و همچنین ارزش کافی برای کاربران پنالتی شوند. حتی بدتر، رتبه سایت هایی که از متدهای کلاه سیاه سئو استفاده می کنند، به صفحات خیلی خیلی پایین تر سقوط خواهد کرد.

کارهایی که در LSI نباید انجام دهید:

 • پر کردن Meta Keyword Tag ها از صدها کیوورد
 • پر کردن Meta Description از کیووردها
 • پر کردن محتوای صفحه با کیووردهای متعدد و نامربوط
 • عدم تولید محتوای با مفهوم و با ارزش با موضوعی خاص
 • استفاده از کیووردهای نا مرتبط
 • تغییر دادن محتوای کلی یک صفحه بعد از این که توسط گوگل فهرست بندی شده باشد

یک راه نهایی دیگر برای افزایش دقت مفهوم متن محتوای شما وجود دارد؛ یک قالب برای محتوای خود که دارای کیووردهای LSI باشد انتخاب کنید و با همین قالب تا انتها پیش بروید. همه چیز باید از دید موتورهای جستجو منطقی باشد. اگر محتوای شما برروی ورزش ” دویدن ” تمرکز دارد و شما به طور ناگهانی پاراگرافی را در مورد ” موج سواری ” وسط محتوا می اندازید، این پاراگراف باید به نحوی با موضوع اصلی و قالب محتوایی مرتبط باشد.

یک یادآوری نهایی در مورد مفهوم متنی؛ یک شیوه قرارگیری طبیعی برای عبارت ها و کیووردها پیدا کنید. سعی کنید کیووردهای LSI را به نحوی در محتوا سازمان دهی کنید که ظاهراً دو انسان در حالت فیس تو فیس با هم صحبت می کنند. همچنین، قوانین بی مصرف را فراموش کنید، قوانینی مانند حداقل یک کیوورد در یک پاراگراف. بجای این کار، به مرتبط بودن و کیفیت محتوای خود بیاندیشید.

مزایای LSI

فهرست بندی معنایی نهفته کلمات به هیچ وجه با دنیای موتورهای جستجو بیگانه نیست، اما برای بسیاری از بازاریابان و سئوکاران در صندلی های عقبِ عقب قرار دارد. (اولویت های آخر) به همین دلیل، تعداد خیلی کمی از مردم می دانند که چطور محتوای خود را بر اساس LSI بهینه سازی کنند. این چیز خوبی است! این بدین معنیست که کسانی که برای پیاده سازی و اعمال تاکتیک های LSI در استراتژی سئوی خود وقت می گذارند، خط مقدم سئو را رهبری می کنند.

مزایای LSI
کسانی که برای پیاده سازی LSI در استراتژی سئوی خود وقت می گذارند، خط مقدم سئو را رهبری می کنند

اگر همچنان متقاعد نشده اید که LSI یکی از بهترین متدها برای افزایش عملکرد سئوی شماست، به این لیست مفصل از مزایای استفاده از تکنیک های LSI نگاهی بیاندازید:

 • اصلاح پروسه ی فهرست بندی برای بهبود نحوه دید موتورهای جستجو به مقالات
 • سایت هایی که از کیووردهای LSI استفاده می کنند با افزایش ترافیک و رتبه بهتر مواجه می شوند
 • افزایش پتانسیل سودآوری بیشتر
 • بلاک کردن تلاش ربات ها برای شناسایی محتوای شما به عنوان اسپم
 • آسان کردن کار موتورهای جستجو جهت تطابق کوئری جستجوشده با نتایج دقیق از طریق فراهم کردن ارتباط میان ساختار و مفهوم محتوا
 • محتوا را سریع تر به دست جستجوکننده می رساند
 • اعتبار بلاگ و وبسایت شما را بالا می برد
 • نرخ پرش وب سایت را کاهش می دهد
 • فراهم کردن یک متد برای درک روابط میان کلمات، عبارات و کیووردهایی که ترافیک ارگانیک هدفمند را ایجاد می کنند

استاد شدن در قوانین LSI کار ساده ایست. تمام این موضوع بستگی به مفهوم متن و مرتبط ساختن اعضای محتوا دارد.

اگر در مورد قهوه می نویسید، عنوان صفحه شما بهتر است شامل چیزی در مورد قهوه باشد. از عبارت کیوورد شما ” یک کیسه قهوه ” باشد، باید مترادف ها، کلمات مرتبط و عبارات مرتبط به صورت مساوی در محتوای شما پخش شده باشد که هم راستا با پروسه ی زبان طبیعی باشند.

جمع بندی

LSI علم فیزیک کوانتومی نیست ( که نشود آن را درک کرد! )، LSI تنها یک علم است. با شرکت دادن قابلیت های LSI در استراتژی سئوی خود می توانید جهشی بزرگ در جذب ترافیک ارگانیک را ببینید و همچنین رتبه بسیار بهتری در صفحه نتایج موتورهای جستجو به نسبت قبل کسب کنید.